Zhlédnuto ~ Stranger Things: season 2

2. listopadu 2017 v 19:41 | Lucirä |  Zhlédnuté horory


Prázdno. Prázdno prvních listopadových dnů mě přeci jen dohnalo i letos. Najednou je všechno takové zvláštní, nijaké, skoro až smutné. Každoročně to nazývám post-halloweenským depresivním syndromem, nicméně letos na tom má velkou zásluhu právě dokoukání druhé řady The Stranger Things.


Málokterý seriál mi opravdu přiroste k srdci. Tenhle to zvládnul už v úplně prvním díle. Nejen, že mi k němu přirostl, on mi ho přímo ukradl. Stranger Things je něco tak neuvěřitelného, že to slovy nelze popsat. Je to jako ztělesnění naprosto všeho, co mám ráda. Nikdy mi nic nesedlo tak moc, tak úplně. Postavy, jejichž charaktery si nelze nezamilovat, atmosféra osmdesátek, ze kterých dýchá nostalgie; vizuál a perfektní kostýmy; soundtrack i kamera, dobrodružství, napětí... jaktože je to všechno tak zatraceně boží a dokonalé? Od samotných počátečních titulků stylizovaných do mysteriózních klasik osmdesátých let, podtržených tou správnou elektronickou hudbou, přes příběh plný oblíbených klišé a zároveň originality, až po všechny ty drobnosti a odkazy na legendární filmové kousy.. Tenhle seriál je jako stroj času. Ten vás prostě přenese do minulosti, i kdybyste nechtěli. Naprosto vás pohltí a vyflusne ve stylové retro době. A víte, co je nejdůležitější? Vy v té době budete chtít zůstat a nikdy se z ní nevrátit zpátky.

Loni jsem byla naprosto unešená, vžila se do děje tak moc, že jsem chtěla s celou partou jezdit na kole a prožívat to samé dobrodružství. Na druhou řadu jsem se těšila snad víc, než na Vánoce (a že já Vánoce miluju!), ale měla jsem trochu strach, aby to bylo stále ono, stále takové, jako to bylo poprvé. Bála jsem se, aby ten pocit někam nezmizel, aby to celé nešlo do kopru, jako tomu často u pokračování bývá. Po pravdě, po druhé sérii se ta láska ještě víc prohloubila. Nejen k seriálu, jako k celku, ale i k jednotlivým charakterům. Seděla jsem na posteli, usmívala se, brečela, cítila se tak skvěle a zároveň tak hrozně, že už je konec... a připadala jsem si trochu jako blázen. Protože tak neuvěřitelně prožívám příběh, který v reálném světě ani neexistuje. Ale víte co? Mně je to sakra jedno, protože já jsem v tomhle jiném, nereálném světě zatraceně ráda.

Kéž by to bylo nekonečné.

Stranger Things - Série 2

Drama / Fantasy / Horor / Mysteriózní / Sci-Fi / Thriller
USA, 2017, 7 h 44 min


Režie: Matt Duffer, Ross Duffer, Shawn Levy, Andrew Stanton

Scénář: Matt Duffer, Ross Duffer

Kamera: Tim Ives

Hudba: Kyle Dixon, Michael Stein

Hrají: Millie Bobby Brown, Winona Ryder, Natalia Dyer, Dacre Montgomery, Sean Astin, David Harbour, Cara Buono, Gaten Matarazzo, Finn Wolfhard, Caleb McLaughlin, Charlie Heaton, Joe Keery, Paul Reiser, Noah Schnapp, Chelsea Talmadge, Rob Morgan, Joe Chrest, Alex Van, Anniston Price, Tinsley Price, Sadie Sink, Linnea Berthelsen, Catherine Curtin, Brett Gelman, James Landry Hébert, John Reynolds, Joe Davison, Fenton Lawless
 


Komentáře

1 Atheira | Web | 2. listopadu 2017 v 19:46 | Reagovat

Jó, kéž by to bylo nekonečné. Jenže jestli/až dojde na pokračování, tak mě to asi příští rok už fakt zabije. :D

2 Sakura Minamino / Tweedledee | E-mail | Web | 2. listopadu 2017 v 19:57 | Reagovat

Pro mě osobně druhá řada ještě o chlup předčila tu první, ze které jsem vloni v létě byla tak vyprdlá. Pořád nemůžu z toho vykreslení emocí (Oscara pro všechny, hlavně pro děti, prosím), ještě víc jsem si zamilovala Dustina, obrečela Darta a vlastně celé finále, i kvůli tomu, že Barb konečně dostala důstojný konec. Stranger Things je zkrátka jedním z těch seriálů, které se zatraceně moc povedly, jak tématem, tak provedením. :'3

3 Eliss | Web | 2. listopadu 2017 v 20:14 | Reagovat

Seriál jsem neviděla ale vypadá moc dobře!!

4 klavesnicetuka | Web | 3. listopadu 2017 v 12:50 | Reagovat

dneska mě čeká první díl druhé série, jupí:-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama