Ještě trochu Vánoc

28. prosince 2017 v 8:23 | Lucirä |  Deníček slečny Daryl

Lhala bych, kdybych tvrdila, že na mě nedopadají takové ty achjo pocity, že je po svátcích. Ty přípravy a to těšení je vždycky tak dlouhé, a najednou jednou mrknete a je po všem. Letos jsem si to nesmírně užila, ale i přesto mi začíná být trochu smutno, že je to pryč.


Na druhý svátek vánoční jsme se byly časně z rána projít. Mrzlo, byla mlha a pomalu vycházelo slunce. Tahle kombinace je vždycky nejkrásnější, pokud jste zrovna na polích nebo v lese. Mlha plížící se pomalu mezi stromy je další z věcí, na které bych vydržela zírat hodiny v kuse. Když jsme procházely kolem plotu hájenky, za kterou se procházel kůň, měla jsem hroznou chuť koukat na Popelku. Letos mi náhody hrají do noty, protože večer ji dávali v televizi, a tak jsem si na ní počkala a večer strávila u ní.

Ale zpátky k návratu z mrazivé procházky. Usedly jsme ke stromečku, jako den předchozí, a daly si s nídani. Tentokrát s pohádkou. Bylo to vánoční, milé a relaxační. Ale postupem dne se ta vánoční atmosféra vytrácela. Vždycky na chvilku přišla a pak zase zmizela. Ve vzduchu se zkrátka neslo to, že už to brzy skončí.

Mít volno mezi svátky se zdá jako skvělé. Do práce jdu po novém roce, což by skvělé opravdu bylo, ale když lidé kolem vás do práce chodí, už to je takové jiné, než víkendy nebo svátky. Ty dny mají jinou atmosféru. Je to jeden z důvodů, proč si nerada beru dovolenou v kuse. Radši si prodloužím víkend o jeden nebo dva dny před ním, ale taková týdenní dovolená není nic pro mě. Upřímně, volné pondělky nenávidím ze všeho nejvíc, ale i dnešek, což je středa, měl podobnou atmosféru jako středy, které trávím v práci, a z toho moc nadšená nejsem. Ale rozhodla jsem si ještě si užít trochu těch Vánoc. Tedy těch zbytků z nich. Raduji se z dárků, zpříjemňuji si chvíle pitím čaje v křesílku, mažu se roztomiloučkým zimním tělovým krémem a abych si užila alespoň trochu sněhu, usínala jsem u Frozen. Včera jsem si vychutnala ještě pár doušků Vánoc v podobě Chai Lattéčka, které jsem dostala od Verity.

A tak pojďme ještě nasát trochu toho kouzla z posledních fotek...
Na jednu stranu už se docela těším na ty staré koleje. Mám v plánu pár nevánočních, novoročních článků, a když jsem dnes ráno zapnula televizi ve které dávali King Konga, došlo mi, jak už chybí atmosféra hororových filmů, které v období Vánoc úmyslně vynechávám.

Zima ale nejsou jen Vánoce. Jenomže když zrovna za okny prší, jako třeba teď, je těžké se na tu zimu vůbec naladit. Jakým aktivitám se nejraději věnujete po svátcích?
 


Komentáře

1 Sova přepálená | Web | 28. prosince 2017 v 9:52 | Reagovat

Posváteční pocity mě už přepadají taky, takové to prázdno a myšlenky "Co teď?". Ale je to letos nějak lepší, než jindy. Daří se mi hledat věci, na které se můžu těšit, mám spoustu nápadů na malování, hromadu věcí ke čtení, začalo se mi chtít zase plést a stáhla jsem si seriál Dark, na který jsem hodně zvědavá. Prý je to nějaká obdoba Stranger Things a na úvodním obrázku je kluk ve žlutý bundě, tak myslím, že by mě to mohlo bavit. Takže jsem docela optimistická a v pohodě, ale myslím, že by to nebylo tak dobré, kdyby tady tak pěkně nesněžilo. Zkusím vám tam vesmírem nějaký sníh taky poslat, ať tam máte hezčeji. :)
A ty pocity ohledně volna mám taky podobné. Jakmile bratr s mámou šli zase do práce, odešla s nimi taky část toho svátečního kouzla a už to prostě není ono. Myslím, že se to možná trochu vrátí na víkend, když bude Silvestr. Ten mi vždycky víc než jako konec roku připadal jako takové malé Vánoce, ve vzduchu bylo něco slavnostního, i když jsem to nikdy nějak zvlášť neslavila. Taky chceme s bratrem ještě upéct trochu cukroví, co nám nejvíc chutná. Ale úplně vánoční už to prostě nebude. Na to si zase budeme muset počkat celý rok. :)

2 Lucille | Web | 28. prosince 2017 v 10:04 | Reagovat

[1]: To já už si taky střádám v hlavě spoustu věcí, do kterých se chci dát, a dokonce už si plánuji i jak vytěžit z ponurého ledna a únoru co nejvíce :-D Ale zatím se mi nechce pouštět do ničeho velkého. K tomu je tu dnes fakt odporné počasí a leje, takovým tím hnusným způsobem, kdy to venku vypadá fakt depresivně, fuj. Kdyby sněžilo, hned je to jiné. To bych nejspíš na procházce se psem nemyslela na to, abych už byla doma. :-D
K Dark jsem se už vyjadřovala myslím i Verči nebo Sakury na Twitteru, zaujalo mě to hned, jak jsem na to narazila a dala si to na seznam toho, co chci zhlédnout, ale čekala jsem, až bude po Vánocích, abych si tu atmosféru nenarušovala. :-D Tak uvidíme, kdy na to přijde.
Silvestr jsem vnímala jako druhé Vánoce když jsem byla malá. A letos by to tak mohlo být zase, když jsme všichni dostali od babičky povolení nechat prostřený vánoční stůl. :-D Já se zase rozhodla, že upeču něco na styl štoly, kterou jsem teda nikdy v životě nejedla, ale jen s rozinkami, jako vánočka, takže jsme to už se sestrou stihly pojmenovat Štoločka, což zní tak srandovně rusky a už se docela těším, nejspíš se do ní pustím zítra nebo v sobotu. Takže máme asi dost podobné vyhlídky a plány! Určitě už to nebude tak vánoční, ale takové slavnostní loučení s Vánocemi a s trochou té atmosféry snad ano. :-)

Ale jak tak nad tím vším přemýšlím a píšu tenhle komentář, dochází mi, že se letos těším snad i na ty dva šeredný měsíce. Rozhodla jsem se, že tentokrát šeredný nebudou! :-)

3 little-booktea | Web | 28. prosince 2017 v 10:44 | Reagovat

Já mám taky podrobnou náladu, je to takový divný, když si řeknu, že ještě minulý týden jsem se těšila na vánoce, kupovala dárky, řešila výzdobu a psala vánoční články, teď je po všem a docela mě to mrzí, přesto mám takovou vánoční náladu, ale už to není ono

4 Sakura Minamino / Tweedledee | E-mail | Web | 28. prosince 2017 v 11:48 | Reagovat

Na mě tahle povánoční depka klasicky padá po Třech králích, kdy se schová výzdoba a všechno je zase takové tmavé a smutné. Ale teď ještě všechno svítí, třpytí se a pořád je cukroví a běží pohádky, takže i přes ten upršený šedý hnus venku jsem spokojená.

[1]: Dark jsou takové dost temnější a syrovější Stranger Things, spíš říznuté ještě třeba Twin Peaks ... určitě to nezklame. ;)

5 Iris | E-mail | Web | 28. prosince 2017 v 15:31 | Reagovat

Ta první fotka je kouzelná a ty ponožky nemají chybu.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama