Zpátky v akci

6. ledna 2018 v 7:19 | Lucirä |  Deníček slečny Daryl

Jsem ráda, že Nový rok vyšel tak, jak vyšel, a že jsem měla pracovní týden o dva dny zkrácený. Najet po tom dlouhém flákání se do ruchu pětidenního by asi bylo až moc vyčerpávající. Protože jak se říká, hlavně nepřepálit začátek! O práci a začátku nového kalendářního roku to platí dvojnásob.


Píšu "flákání se", ale upřímně jsem si v té práci odpočala víc, než doma. Tedy z té fyzické stránky. Doma jsem měla pohodu, žádný stres, ale nezastavila jsem se. Jsem člověk neustále se pohybující a když se zrovna nenaskytne vhodná příležitost k pohybování se, nějakou si najdu. Třeba uklízení. Já furt uklízím. Občas už není co, ale i v té chvíli si dokážu něco najít. Svým způsobem mě to hrozně moc uklidňuje. O courání po lesích ani nemluvím. Při odchodu do práce je zmatený i pes, že ho najednou neberu s sebou.

Ten první pracovní den byl divoký a ač jsem doufala v opak, trochu jsem to tušila. Z toho důvodu jsem si konečně doma odhlásila e-mail, kam mi chodily i objednávky a pracovní záležitosti, a založila si nový, osobní. Který jsem rovnou spojila s Twitterem. Takže kdyby někdo něco, napsat mi můžete na lucilledaryl11@email.cz a na Twitteru mě najdete pod tou samou přezdívkou.
Měla jsem to udělat už dávno. Definitivně oddělit práci od domova a volného času. Protože při pohledu na 36 nových objednávek by se mi asi před Silvestrem zježily vlasy hrůzou. Takhle se mi zježily až v práci, a tam se s tím počítá. Ale vším jsem se úspěšně prokousala a rozhodla se, že nic nebudu přehánět a půjdu na všechno hezky pěkně s klidem. Protože jak na nový rok...

Bylo milé začít ve středu. To se člověk rozkoukal, najednou byl čtvrtek a pátek je malá sobota.

Chtěla jsem si po Vánocích nadělit nějaký dárek sama od sebe. Třeba něco, co jsem si přála, ale Santa (či Ježuch) mi to nepřinesl. Musím ho letos pochválit, protože mi opravdu přinesl spoustu krásných věcí, které jsem si skutečně přála, ale jedno jsem pod stromečkem nenašla - novou peněženku. Což mu rozhodně nemám v plánu vyčítat, nicméně ji začínám potřebovat, protože ta stará už dosluhuje. No, bude muset ještě chvilku počkat, protože po několikátém kiksu mého stolního (a stoletého) počítače jsem se rozhodla konečně objednat ten externí disk, jehož pořízení oddaluji snad už přes pět let. Pět let! Chápete, jak velká doba to je? Moc se mi za tu krabičku nechtělo plácat dva tisíce, ale jsou přece kvůli něčemu, co je k nezaplacení - kvůli vzpomínkám. Protože fotografie jsou vzpomínky a opravdu za nic na světě bych o ně nechtěla přijít.

A pekla jsem koláč. Jaký koláč se asi hodí k lednu? Nevím. A vlastně vím - jakýkoli, hlavně, že to bude koláč. Koláč je radost a radost je v lednu potřeba i dvojnásobná. A tak jsem upekla svůj oblíbený, dýňový s jablkama, tentokrát obohacený o trochu arašídového másla, který mu dodal ještě lepší chuť. Zvláštní ovšem bylo, že tenhle typicky podzimní koláč po upečení voněl jako cukroví. Opravdu. Nefalšované vánoční cukroví! A vůbec, kuchtění a pečení je v tom lednu taky takové příjemné.

Našla jsem ale ještě jednu činnost, která se zdá býti ideální pro ponuré lednové počasí. Kromě čtení knih je to ještě výklad karet. Tarotem se zabývám už spoustu let, což mnozí z vás jistě vědí, ale času už na něj není tolik, co dříve, a tak jsem si včerejší páteční večer odpočinula na svých banánových křesílkách a svůj volný večer věnovala právě jemu. A později Mlze. Já jsem totiž takovej hororovej fanoušek, že jsem ji viděla s jedenáctiletým zpožděním. Vidíte, zase jedenáctka! Tak to tak asi mělo být.

Na dnešní ráno se mi zdál hrozně krásný sen, ve kterém jsem našla kámen, který se zdál býti velmi křehkým, a tak jsem se pokusila ho rozpůlit v ruce. A jak jsem ho rozdělila na dvě poloviny, uvnitř byl nádherný polodrahokam. Byl hodně zvláštní a s mamkou jsme přemýšlely, který to je, ale nepřišly jsme na to. A taky mě přepadla chuť na pudink. Ale ta už nebyla ve snu. Pudink jsem si dala, ranní blogovací chvilka končí a já si jdu užít probouzející se přírodu. Hezký víkend!
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama