Poslední myšlenky na přelomu

1. března 2018 v 20:04 | Lucirä |  Deníček slečny Daryl

1) Víkend není stejný, když mám volný pátek
2) Den není úplný, když nevstanu mezi 4:20-5:00
3) Doporučené denní dávkování Vincentky je třeba ignorovatKdyž jsem měla i v sobotu po probuzení pocit, že na mě něco leze, rozhodla jsem se do toho vrhnout radikálně. Žádné polehávání; vyhnala jsem se hezky ven, stejně jako jiné dny, tentokrát však do mrazu, který stále přetrvává, a ačkoli mi první dny nepřišla taková zima, jako všichni kolem povídali, včera jsem měla naopak pocit, že mě sežere zaživa. Mrzly mi i kosti! V sobotu jsme si daly se sestrou rychlonákupy ve městě, zastavily jsme se v Costa Coffee a protože jsem se necítila ve své kůži, podvedla jsem kávu se zázvorovým čajem. Dokonce jsem si nedala ani to tiramisu latté, které znělo tak moc chutně a lákavě, protože ta vidina něčeho, co by mi mohlo trochu ulevit, byla v tu chvíli lákavější. Konvička čaje opravdu bodla a když k tomu přidáte ohřátou vincentku a česnečku k večeři, je snadné věřit, že vám další den bude lépe. A bylo! Vlastně už večer, na tradičním dýchánku. Tu vincentku musíte vypít celou a ohřátou, jestli chcete, aby se vám ulevilo. Věřte mi, mám to ozkoušené.

Neděle byla tak mrazivá a přesto jarní a slunečná; vskutku pohádková kombinace, ve které jsem moc ráda venku. Paprsky slunce lehce a šimravě hřály, studený vítr mrazil do tváří a ptáčci vyzpěvovali na celé kolo ostošest. A aby té kávy za víkend nebylo málo, termosku mi má sestra naplnila i s sebou do lesa, skrz který jsme klackovaly s Larou.

Moje navyklé vstávání bych měla dodržovat, protože nemám den úplný, když nevstanu ve svůj naučený čas. Přijde mi najednou zkrácený a co je horší - naprosto uspěchaný.


Kdysi mě hrozně rozesmála jedna hláška z Přátel (a právě jsem napsala hrozný nesmysl, protože zrovna v tomhle seriálu vás rozesměje každá hláška). Ta krátká konverzace by se dala označit jako story of my life.

Joey: ,,Pheobe, pudeš?"
Phoebe: ,,Ráda bych šla, ale nechce se mi."

Mám to takhle s hroznou spoustou věcí, až mě to kolikrát štve. A často se to vztahuje právě na blog a na psaní článků. Které psát chci, ale víte jak - nechce se mi... Jenže dneškem končí únor. Nejkratší měsíc vůbec. Vždycky mi přišel divný, nezajímavý, depresivní a smutný. Rozhodně ne krátký. Naopak trval snad věčnost. Tenhle leden je úplně jiný a nejspíš za to může můj pohled na něj, který jsem se rozhodla změnit ještě dříve, než začal. Tenhle únor byl milý. Fakt, že jo. I když se našlo pár dnů, které mi kazil pracovní stres nebo jiné neduhy, ale přesto ty dny byly takové sluncem ozářené. Když si vzpomenu na únor minulý, úplně se otřepu. Byl vážně divný - v tom špatném slova smyslu. Tenhle ne, tenhle je fajn. Ale opravdu zatraceně krátký, až na pár posledních dnů, které se opravdu nezvykle táhly. A i když jsem třeba zrovna byla v práci, kde to poslední dobou není vůbec snadné, byla jsem vlastně ráda. Delší dny jsou fajn a člověk má pocit, že toho víc stihne. Tak ahoj, únore. Jsem ráda, že jsme si letos konečně potykali. Napřesrok o tobě už nebudu pochybovat.

.

Zjistila jsem, že mám vážně ráda neamerické romantické filmy. Jsou úplně jiné (kdo by to byl řekl, že). Narozdíl od nich nejsou tak naivní a působí víc opravdově. Lidé v nich jsou opravdovější! City v nich nejsou umělé a ty konverzace a vtipy jsou tak lidské a reálné, že je to úplně o něčem jiném. Úplnou náhodou se ke mně dostal film The F Word s druhým názvem What If. Je to film s Danielem Radcfliffem, takže představě zamilovaného Harryho Pottera jsem jednoduš neodolala. Je už z roku 2003, přesto jsem o něm netušila, a když se ke mně v ten samý den záhadně donesl podruhé z jiného zdroje, řekla jsem si, že ho asi zkrátka mám vidět. A tak jsem si udělala fajn večer s Harrym trochu jinak. Možná bych změnila konec, možná bych z toho neudělala takové klišé, ale ono to vlastně bylo moc hezké a na koukání příjemné a odpočinkové. Takový byl můj úterní večer.


Ten pondělní jsem věnovala Big Bang Theory.

A ten středeční lehce hororové mysteriózní komedii The 'Burbs z roku 89, kterou má na svědomí můj milovaný Joe Dante. Myslím, že zakončení února to bylo perfektní.


Březen už je takové malé jaro. Možná nám začne trochu mrazivěji, než je zvykem, ale sejde na tom? Však ono se to zase obrátí během jediného dne. Tyhle fotky byly pořízeny přesně před rokem, na ten den si živě pamatuji. Byly to mé první pracovní dny, to jsem ještě chodila do práce na devátou (tomu snad nejde dnes už ani uvěřit!), a tak jsem měla ráno spoustu času. Tenhle den byl prvním dnem, kdy sezačalo jaro probouzet k životu a jeho vůně se nesla ve vzduchu se slabým vánkem větru. Ty fotky mám moc ráda. A i když je aktuálně venku jako v mrazáku, to stejné slunce se ukázalo, když jsem pospíchala do práce. Vystřídalo žhavě oranžový měsíc, který jsem obdivovala na ranním venčení, a mělo úplně stejný odstín a působilo stejně upřímně, jako před rokem.

Takže vítej, březne. Tak ráda tě zase vidím. Asi ještě chvilku potrvá, než se u nás ohřeješ, ale i tak jsem moc ráda, že už jsi tady. Na vítání v puntíkatých šatech s nahlas hrajícím Presleym, Cashem, Bobbym Darinem nebo Little Richardem to asi ještě není, ale kdo si počká, ten se dočká. A hned jak ty mrazy ustanou, tak na vás, kluci moji, vlítnu. ♥Tyhle šaty sice moc jarní nejsou, ale pochlubit se s nimi musím, neboť byly dlouho mým přáním. Mít černé šaty s bílým límečkem ve stylu Wednesday Addams. Ani nevíte, jak hroznou radost z nich mám. Ale stejně je budu nejvíc větrat asi až na konci léta, kdy bude ve vzduchu vonět přicházející podzim a blížící se Halloween...

... to je sem celá já. Začíná jaro a já mluvím o Halloweenu.
 


Komentáře

1 stuprum | Web | 1. března 2018 v 21:34 | Reagovat

Moje láska Lucirä se ocitla jednou nohou v březnu. Konec mrazíkům, nástává ti, tuším, vážná jízda v sukýnkách!

2 Niana. | Web | 1. března 2018 v 23:28 | Reagovat

Ona má Vincentka doporučené denní dávkováni? Pokud ano, tak jsem si toho nikdy nevšimla a lila ji do sebe ve velkém :D
Ta hláška z Přátel se mi taky vždycky moc líbila a je pravda, že častokrát je velmi výstižná.
Film jsem neviděla, ale taky mám ráda neamerické romantické filmy, mají úplně jinou atmosféru :) takže děkuji za inspiraci, kouknu na to :)
A ty šaty jsou prostě nádherné! :)

3 Sova přepálená | Web | 2. března 2018 v 7:19 | Reagovat

Když jsem si před pár dny uvědomila, že už únor končí, bylo mi to skoro líto. Byl moc krátký a takový fajn, že by snad mohl ještě chvilku zůstat. Ale březen už je tu, a doufám, že bude stejně milý. A jarní! I když já mám jaro v duši už pár dnů, mrazy nemrazy, prostě se mi tam usídlilo a prý už neodejde, i když dneska dokonce sněží.

Shodou náhod poslouchám tu padesátkovou hudbu, kterou zmiňuješ, už asi dva týdny. Nikdy jsem k ní nijak netíhla, teď jsem se k ní dostala přes písničky ze Stand by me a od té doby mi to tu vyhrává pořád. Pamatuju si, žes vždycky říkala, že jí posloucháš na jaře, a ona vážně je taková veselá a pozitivní a prostě jarní. :D

Pokud tě to uklidní, já už jsem tuhle přemýšlela o příštích Vánocích a mám už dokonce doma jeden malý dárek a další vymyšlený. Na Vánoce a Halloween není nikdy moc brzy! :D

4 Lucka | E-mail | Web | 2. března 2018 v 11:58 | Reagovat

Šaty jsou krásné, jen vidina Halloweenu mě trochu děsí, já se jak dítě na stromeček těším na jaro a léto a ty už jsi v podzimu. :-D Já mám ráda romantické filmy ať už americké či jiné, s Danielem ráda koukám na filmy. Líbilo se mi i Horns, ačkoli to není romantika teda. :-)

5 K. K. | Web | 2. března 2018 v 20:18 | Reagovat

S tím víkendem to úplně chápu. Já tento semestr končím už ve čtvrtky, tudíž pátky mám úplně volné a je to nějak divné. Opravdu si připadám, jako bych si to volno ani nezasloužila. Že by příznaky workoholismu? :D

A šaty jsou skvělé! Sama jsem po podobných několikrát pokukovala (kdo by nechtěl vypadat jako Wednesday Addams, duh).

6 Sakura Minamino / Tweedledee | E-mail | Web | 3. března 2018 v 16:30 | Reagovat

Tiramisu Latté je moc dobré ... pokud se s ním tedy nezliješ doslova od hlavy k patě venku na náměstí, když mrzne (vyzkoušeno za vás) ^^"

Ty šaty jsou boží. :3

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama