Jurským parkem do práce

9. dubna 2018 v 6:21 | Lucirä |  Deníček slečny Daryl

Návrat po čtyřech volných velikonočních dnech do pracovních kolejí byl horší, než jsem doufala. Neměla jsem ani tak špatnou náladu, jako spíš absolutní vymizení energie. Byla jsem vyčerpaná. Nejen na práci, ale především na lidi. Hrozně mě mrzí, že moji kolegové jsou mudlové. Občas se to prostě fakt nedá a pije vám to krev i tu energii. V úterý byl první opravdu teplý den, kdy ani nefoukalo a pokud ano, tak velmi příjemný a teplý vánek. Z práce jsem šla kus pěšky kolem lesa, po mé oblíbené cestě, abych si to počasí užila. Další den byl podobný, ne-li teplejší, a tak jsem si to zopakovala. Mimo to jsem ráno vyrazila v kraťasech, pod kterými jsem sice měla ještě silonky, protože ráno teplo není, ale i tak to byla příjemná změna na kterou jsem se neuvěřitelně těšila. Prostě jaro je tu!


Ale s ním i ta pitomá únava, která mě přepadla po velikonočním víkendu proběhaném venku a proježděném na kole, kdy jsem doslova energií sršela. Možná jsem přepálila začátek a měla si kousíček nechat na tenhle týden. Teď s tím nic už nenadělám, však já ji zase někde načerpám. Doufám.

Ve středu jsem šla do práce parkem a v jeden moment jsem se ocitla v úplné jiné době. Šla jsem si, když v tom se přede mnou ze země zvedlo něco obrovského, mávalo to křídly a prolétlo mi to nad hlavou. Byl to čáp a nesl plný zobák různé trávy a větviček na komín, který byl nedaleko. Tam už na něj v hnízdě čekala jeho spřízněná duše. Podívaná to byla nádherná, čáp mi prolétl nad hlavou sotva dva metry. Musím se ale přiznat, že jsem v prvním okamžiku myslela, že je to pterodaktyl a přišla jsem si jako v Jurském parku.
S Jurským parkem se pojí jedno vtipné video, které spolu s kamarádkou sdílíme jako jednu z našich zaručených rozesmívacích technik. Tahle je, společně se smějícím se lvem, na prvních příčkách. Já si na tuhle parodii v tu chvíli vůbec nevzpomněla; mně hrála v hlavě skutečná znělka, takže jsem prožívala naprosto epický okamžik! Jenže na mojí Děčínskou nejku je spoleh, ta by mi něčím takovým zruinovala i svatbu. ♥ Když nad tím teď ale přemýšlím, vzhledem k okolnostem je vlastně tohle opravdu vhodnější znělka pro ten můj moment. Ono splést si v dnešní době čápa s pterodaktylem asi není úplně OK...


Na krátkou vyjížďku do krámu jsem letos vyvenčila už i svou ufo kolobrndu. Takže bychom to měli kolo, koloběžku, kraťasy, první jarní výlet, cesty z práce pěšky... na jaké že další jarní věci jsem se to tak moc těšila? Už vím, sezení venku! Jeden den po práci jsme se s rodičovstvem vrhli na natírání zbytku bazénu, ze kterého jsme se rozhodli udělat sezení. Další den jsme dodělali zbytek a na víkend už jsme se blížili do finále a vyndali i stůl. Nedělní oběd se zatím kvůli dešti nekonal, ale věřím, že příští týden už to vyjde. Na snídaně si asi ještě chviličku počkám, stejně jako na teplejší rána, kdy budu moci vyrazit do práce na kole aniž by mi umrzly ruce, ale všechno se to tak mile přibližuje.

Na našem sezeníčku bude ještě nějaká ta práce, postupně to budeme všechno šperkovat, ale dnes jsme byly na trzích koupit nějaké rostlinky a bylinky a mrkly jsme i na burzu a sehnaly nějaké květináčky.

Z burzy jsem si ještě odnesla Knihy džunglí, kterých jsem si všimla vlastně úplnou náhodou. Přebal je sice poničený, možná v takovémhle stavu neměla kniha ani hodnotu té padesátikoruny, ale když z té burzy to má své kouzlo a já jsem si ji odnést chtěla. Navíc jsem celý víkend poslouchala písnička z Tarzana a měla chuť si ho pustit, nebo alespoň něco tomu podobného. A Mauglí je skoro soused. Prostředí je podobné, a o to mi asi šlo. Chtěla jsem začít číst už včera, ale ještě dokoukávám seriál a nemůžu se od něj tak trochu odtrhnout, takže si to nejspíš nechám na další víkend.

Tenhle víkend totiž prosvištěl hrozně rychle a jsem z toho trochu rozmrzelá. Vlastně byl takový celý týden. Měla jsem pocit, jako by mu něco chybělo, ale moc dobře nedokážu popsat co vlastně. Nenašla jsem si na blog ani malou chviličku, protože jsem najedou neměla náladu psát a doprovázel mě pocit, že ani není o čem bych psala. Přesto píšu, už jsem asi taková. Budu doufat, že tenhle týden bude lepší. Že načerpám potřebnou energii a moje chuť do života bude na pohled viditelnější.

 


Komentáře

1 klavesnicetuka | E-mail | Web | 9. dubna 2018 v 6:49 | Reagovat

u nás už čápi hnízdo mají:-)
s tím jurským parkem si mi úplně připomněla minulý rok kdy jsem měla cca měsíc do porodu a v televizi běžel Jurský park a já na to koukaka:-D ty jo už to bude pomalu rok

manžel je taky nějak bez energie ale já se konečně cítím fit a plná energie, když už to jaro začalo:-)

s tou práci a s těmi lidmi  - když to tak čtu jsem fakt moc ráda že tohle teď už neprožívám (díky rodičovské), protože víc než stres, práce, zákazníci mě dokázali vysát, naštvat lidi v práci, se kterými jsem měla spolupracovat

2 tema-tydne | E-mail | Web | 9. dubna 2018 v 10:47 | Reagovat

Pro různorodost jarních činností tě ráda zařazuji do Výběru TT. A děkuji za inspiraci i snahu nakonec přece něco napsat. Takovou "nutnost" bych mnohdy taky brala... ;-)

3 Kvurča | 9. dubna 2018 v 11:06 | Reagovat

Už se těším až to u vás zase navštívím, vypadá to u vás fakt božsky a na letní posezení to bude největší ideálka! A to si piš, svatbu ti (ovšem jen tímto stylem/způsobem) vždycky "pokazím" ráda ♥

4 Sakura Minamino / Tweedledee | E-mail | Web | 9. dubna 2018 v 15:30 | Reagovat

A tohle znáte? - https://www.youtube.com/watch?v=428IyxSfsls :D

5 Sova přepálená | Web | 10. dubna 2018 v 12:05 | Reagovat

Ta příhoda s čápem musela být strašně boží! Já teď kolem jejich hnízda jezdím do práce a jeden z těch čápů občas sedává na semaforu, to působí docela komicky. :D
A to vaše posezení místo bazénu vypadá úplně jak z nějakého toho časopisu o bydlení, je krásný. :)

Po tomhle víkendu jsem byla taky docela utahaná, čemuž se ani nedivím, naštěstí to ale není nějak hrozné a do příštího víkendu se to určitě srovná. Mně naopak tenhle víkend připadal hrozně dlouhý, jako nějaké prázdniny. :)
A pocity ohledně blogování jsem měla podobné. Nedělní článek jsem napsala spíš proto, že bych měla špatný pocit, kdybych nenapsala nic, ale moc mě to nebavilo a připadalo mi to takové hloupé a o ničem. Možná by to chtělo trochu pauzu. Ale stejně mě ten tvůj článek bavil číst, jako vždycky, tak je to asi dobré. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama