Anime challenge

Day 30 - Anime u kterého si přeju, aby nikdy neskončilo

13. října 2013 v 19:07 | Luci Lestrange
Mrzí mě, že se zase opakuji. Ale musím sem dát to samé anime, jaké jsem dala do článku Den 3 - Anime, které jsem si zamilovala, jelikož Nana je prostě Nana. Jak už jsem psala v tom minulém článku, tohle je seriál, který jsem si prostě zamilovala. Nemám moc ráda dlouhá anime, ale tohle mělo 47 epizod a přišlo mi to jako pár minut. Skončilo to hrozně rychle, jelikož jsem každý díl naprosto hltala a byla jsem nešťastná, když jsem ho dokoukala, jelikož mě vážně bavilo a nechtěla jsem si přiznat, že už je konec. Horší bylo, že manga pokračovala dál - a stalo se tam spoustu zásadních věcí, tudíž mě to mrzelo ještě víc. Jelikož anime je anime, a abych pravdu řekla, čtení mangy mě nikdy nijak moc nebralo (už vidím, jak na mě teď vlítne stádo rozzuřených otaku, ale nebudu číst mangu jen proto, že to dělá každý jiný fanoušek anime :D). Zkrátka, vážně bych se nezlobila, kdyby Nana měla klidně 50 dalších epizod. Bylo to prostě jedno z mála anime, které mě postupem času nezačalo nudit. Ale bohužel - všechno jednou končí..

Day 29 - Oblíbená školní uniforma

13. října 2013 v 18:56 | Luci Lestrange
Jak už jsem zmínila ve článku Den 1 - úplně první anime - kterým bylo Vampire Knight, mimo toho anime jsem si zamilovala i školní uniformy. Vlastně se mi od té doby žádná uniforma v jiném seriálu nelíbila tolik. Japonské uniformy z anime seriálů jsou hodně zajímavé ať jsou jakékoli, ale většinou se mi nelíbí barva, střih, nebo něco dalšího. A nebo prostě vypadají dobře jen na těch anime postavách, ale my živí lidé v nich vypadáme jako exoti. :D Uniforma z Vampire Knight se mi líbí úplně celá (a to jak dámská, tak i pánská) a jsem nesmírně ráda, že ji mám doma. Jsem milovník černé barvy, tudíž se mi víc líbí uniforma denní třídy, ale ani té noční - tudíž bílá - není k zahození. Ale černá je černá.

Day 28 - Oblíbený pokémon

13. října 2013 v 18:45 | Luci Lestrange
Rozhodla jsem se vybrat jen z první stopadesátky. A jeden z nejoblíbenějších je Eevee s číslem 133 a jeho evoluce. Eeveeho mám ráda od malička, především kvůli jeho roztomilosti. Vzhledem připomíná tak trochu hnědou lišku a hrozně mě vždycky fascinoval ten jeho huňatý kožíšek kolem krku. :D Nejvíc mě na něm zaujaly jeho evoluce - narozdíl od ostatních pokémonů se může vyvinout hned v několik pokémonů - Flareona, Jolteona a Vaporeona; a další řady nám přidaly i Umbreona, Espeona, Leafeona a Glaceona. Každý je jiný typ, vyvíjí se díky kamenům, takže pokud ho chce jeho trenér nechat vyvinout, má na výběr hned z několika různých pokémonů. Z jeho evolucí mám nejraději Leafeona, ale být trenérem pokémonů a mít Eeveeho, asi bych se ho nemohla vzdát. Eevee je prostě Eevee. :3

Day 27 - Oblíbený ending

9. října 2013 v 20:19 | Luci Lestrange
Dobře, máme tu 27. den, což znamená že už zbývají jen tři tyhle otravné články. Takže jdeme na to bez dalších keců, jelikož mě už tahle challenge opravdu nevýslovně sere! :D

Oblíbený ending. Tak samozřejmě, že ten z Hetalie. Není lepší song, než "Marukaite Chikyuu" a ještě ke všemu v podání Německa. Jednou jsem si ho nastavila na budík na AkiCon. Nezapomenu na to ráno, kdy ségra vylítla a pak mi říkala že se lekla, že je v našem pokoji chlap a je to neměc. :D Pak mi zvonil i ve vlaku, jelikož jsem zrovna brala antibiotika. Bylo narvané kupéčko a všichni spali. Včetně mě. Byla to sranda. :D

Day 26 - Oblíbený opening

8. října 2013 v 10:47 | Luci Lestrange
Už jen pět těchto otravných článků. Tentokrát je to snad ještě nudnější, než kdykoli jindy. Aneb oblíbený opening. Těch je taky poněkud víc a vzhledem k tomu že pomalu odumírám svou smrtelnou nemocí, tak prostě budu psát o prvním, který mě napadne.

Takže například opening z první řady Kuroshitsuji. Za prvé, hrozně se mi zalíbila písnička s názvem Monochrome no Kiss. K tomuhle anime se podle mě skvěle hodí. Je to takový ten pocit, že když tu písničku slyšíte mimo anime, automaticky si ji spojíte s openingem a bez toho obrazu to už není ono. Prostě tomu něco chybí. Tak přesně takhle to mám já tady. Dokud k téhle písničce nevidím ty scény, nemám z toho ten správný požitek. :D Navíc ten text je krásný. Zkrátka takový zamilovaný, prostě skvěle vystihuje skrytou yaoi stránku mezi Cielem a Sebastianem *_* Ok, abych pořád nemluvila jen o písničce, podíváme se na to z vizuální stránky. Je spoustu openingů, které u anime přetáčím. Těch důvodů je mnoho - mají otravnou hudbu, použité scény v openingů jsou nudné a podobně. A právě tady tomu tak není. Tenhle je podle mně skvěle akční a krásně vystihuje celou tajemnou atmosféru tohohle anime a já si tak užívám sledování každého dílu i s openingem.

Day 25 - Oblíbený záporák

6. října 2013 v 15:02 | Luci Lestrange
Většinou si ve filmech nebo v knížkách (chci říct v Darrenovi, jelikož všichni moc dobře víme, jak jsem na tom s knížkama :D) oblíbím právě záporáky. Jak tak ale teď přemýšlím, asi jsem neviděla moc anime, ve kterých by byla vyloženě záporná postava. Původně mě napadl Ichiru z Vampire Knight, hned poté Maria Kurenai též z Vampire Knight, jelikož je hrozně krásná a tajemná a vážně mi přišla zajímavá. Už jsem byla téměř rozhodnutá psát právě o ni, když v tom mě do hlavy skočili...

... Rakeťáci! :D To je ono! To jsou první anime záporáci, které jsem si ve svém životě oblíbila. Miluji jejich staré moto, které mi připomíná dětství. Milovala jsem to, jak James dokázal být trapný a Jessie ho neustále za všechno napomínala nebo mlátila. Byla jsem vždy přesvědčena o tom, že kdyby se jejich cesty s Jessie rozešly, určitě by se dal na stranu dobra, jelikož on ani nedokázal být skutečně zlý. :D Musím také uznat, že miluji jeho hlas i v českém dabingu, jelikož se na něj hrozně hodí. Ačkoli už to občas bylo otravné, že byli v každém díle a pokaždé to pro ně skončilo stejně, bez nich by to prostě nešlo. Jak mi jednou říkala sestra, každý animák musí mít dva debily, aby to bylo ono. A tak to je i v tomhle seriálu. Koho jsem ale vážně nesnášela, to byl Meowth. James byl trapný tak, že to bylo vtipné. Ale Mňauovi rádoby vtipy mi lezly krkem už jako malému dítěti. Zkrátka, Rakeťáci jsou moji nejoblíbenější záporáci vůbec, ale Mňau je trapák. :D PS - stejně spolu spěj, to je jasný..

Day 24 - Oblíbený anime hrdina

5. října 2013 v 10:16 | Luci Lestrange
Do tohohle se mi vážně nechtělo. Oblíbený anime hrdina. Dobře, takže si projdeme všechna anime a jejich hlavní postavy. To nebude vůbec složité, vybrat jen jednoho. Ale už jen 6 dní! To už dokončím! Nejradši bych sem zase frkla Nanu Osaki, ale jelikož už tu byla, vyberu někoho jiného. Pamatujte, že není nejoblíbenější, nýbrž jeden z oblíbených.

Ciel Phantomhive. Protivné a panovačné děcko. Ale má k tomu dost dobrý důvod a na jeho věk je opravdu vyspělý. Usměje se jen jednou za uherský rok, ale přesto dokáže být roztomilý. A ačkoli je Sebastian jen jeho "sluha", to pouto mezi nimi je vidět na kilometry daleko. Kuroshitsuji patří k mým nejoblíbenějším anime, když jsem ho viděla poprvé, nemohla jsem se od něj téměř odtrhnout. Samozřejmě Sebastian byl ten, do koho jsem se na první pohled zamilovala, ale Ciel je taky naprosto k sežrání. A spolu jsou krásný pár... *zahání yaoi myšlenky*. Je chytrý, elegantní a ačkoli je většinu času nabručený, umí se zachovat i jako pravý muž, a to i když je mu teprve 14 let.

Day 23 - Anime, které má nejhezčí nebo nejzajímavější kresbu

3. října 2013 v 22:35 | Luci Lestrange
Je spoustu anime seriálů s nádhernou kresbou. Vlastně je to jeden z prvků, na který já koukám nejčastěji. Je pro mně hodně důležitý. Jak mi prostě kresba nesedne, musí mít to anime vážně jedinečný příběh, aby mě bavilo.

Ef - a Tale of Memories. Právě kresba byla to, co mě přimělo se podívat na tohle nádherný anime. A rozhodně mě ani v nejmenším nezklamalo. Naopak. Zamilovala jsem si ho. Navíc krom kresby má opravdu nádherný soundtrack a spoustu sympatických postav. Navíc krásný a smutný příběh. Hrozně se mi líbí kresba té krajiny, především oblohy. Je to všechno tak krásně barevné, až to prostě člověka ohromí. Ještě jsem bohužel neměla možnost shlédnout pokračování (a tale of melodies), ale chystám se na to. Zkrátka, tohle anime se mi celkově moc líbilo a ta kresba tomu jen přidala na dokonalosti. :)

Day 22 - Oblíbená zvířecí postava

2. října 2013 v 20:16 | Luci Lestrange
Až teď mi dochází, že jsem neviděla moc seriálů, ve kterých by byla zvířecí postava. A když už, většinou to bylo tak okrajově, prostě žádná hlavní postava. No ale jednu jsem si přeci jen vybavila.

A tou je Pluto z Kuroshitsuji neboli pekelný ohař. Má i lidskou podobu, ale v anime se vyskytuje i jako obrovský šedý vlk. Je hrozně krásný, vždycky když ho vidím, mám chuť mu obejmout tu velkou huňatou tlapu. Mám radši kočky, než psy, ale jeho jsem si fakt oblíbila. A to i v lidské podobě (ačkoli většinu času působí naprosto perverzně, když všude běhá nahej a všechny oblizuje, ale tak on za to chudák nemůže :D). Přijde mi zkrátka hrozně miloučkej, není asi potřeba se víc rozepisovat. :)

Day 21 - Oblíbená praštěná postava

1. října 2013 v 21:14 | Luci Lestrange
Už jsem za dvacítkou! Zbývá již jen 9 dní! Konečně. Už mě to upřímně ani trochu nebaví. :D Takže dnešním tématem je oblíbená praštěná postava. Tak tady ani nemusím přemýšlet, jelikož je jen jedna, která u mě vede na plné čáře.

A tou je samozřejmě Yui-chan z K-On!. Jednou mi ségra řekla, že se občas chovám jako ona a že jí ji připomínám (Já bych sama sebe přirovnala spíš k Ritsu), což nevím, jestli byla zrovna lichotka, jelikož Yui je s prominutím úplně vypatlaná. :D Ale její talent na kytaru je neuvěřitelný. Taky aby nebyl, když je to animovaná postava. Pochybuji, že by se někdo na kytaru naučil tak rychle, jako ona. :D Ale zpátky k její osobnosti - je většinu času veselá, praštěná, občas může působit uťáple až trapně, ale stejně ji mám ráda. Její (často nesmyslné) hlášky mě prostě dovedou rozesmát kdykoliv. Na svůj věk není vůbec vyspělá, je spíše dětinská a dá se říct, že si s ničím nedělá hlavu. Má hrozně srandovní hlásek (ale upřímně, její zpěv se mi fakt nelíbí, na můj vkus až moc přeslazený :D) a je taková přítulná a přátelská, prostě roztomilá. Navíc je neustále hladová, pořád by něco jedla, a taky tak trochu líná (ano, v tomhle se ji opravdu podobám :D). Pod slovem "praštěná" si prostě vybavím jedině ji. A ten gif, ten mluví asi za vše. :D
 
 

Reklama