Bellatrix & Poltergeist

Jak nám chutná Porta 21, Schesir (mokré krmivo)

9. listopadu 2017 v 19:10 | Lucirä
Tip na kočičí jídlo, které chutná i těm největším mlsounům!


Konzervy a kaspičky Feline Porta 21 obsahují důležité vitamíny, minerály a taurin. Vyvážený poměr kalcia a fosforu zajišťují zdravou stavbu kostí. Přírodní krmivo je velmi dobře stravitelné, a proto je vhodné i pro citlivé kočky. Nabízí kočkám vyváženou zdravou stravu bez sóji, pšenice, vedlejších produktů živočišného původu, chemických barviv a konzervačních látek.

Konečně jsme narazili na něco, co není vyloženě drahé a kočičkám to chutná i opakovaně za sebou. V nabídce má tato značka kapsičky a konzervy v balení o velikostech 90g, 156g a 400g. My vyzkoušeli střední balení s příchutí tuňáka se šprotem a mělo ohromný úspěch ihned po rozdělání. Čičiny dokonce jedly tyto konzervy několik dní za sebou "bez keců" a stále neměly dost - pokaždé, když jsem jídlo otevřela, se jim rozzářila očka. Konzerva je plná větších šťavnatých kousků rybího masa. Rozhodně koupíme i větší balení a jiné příchutě. V nabídce je kromě variací s tuňákem i maso kuřecí.

Ve středních balení dáme za kg krmiva něco málo přes 200,- Kč, balení po 400g je výhodnější a vyjde nás na pouhých 166,- za kilogram.

Jak nám chutná - Optima nova, Feringa (granule)

10. října 2017 v 20:42 | Lucirä


Je tu další recenze kočičího jídla. Granule značky Almo Nature, které si mé kočičky velmi oblíbily, pomalu docházely, a tak bylo na čase objednat další - a tentokrát jsem se rozhodla vyzkoušet balení značky Optima nova, které nabízí nejen lákavé balení, ale především složení. Já jsem objednala variaci pro kastrované kočičky, Optimanova Sterilised.

Tyto granule jsou přispůsobené kastrovaným domácím kočkám, které mají sklony k nadváze - jednak kvůli kastraci (kvůli které dochází ke zpomalení látkové výměny) i nedostatku pohybu. Krmivo je Mmonoproteinové, obsahuje probiotika, takže se dobře tráví, a obsahuje 75% podíl masa - z toho 40% čerstvého masa, bohaté na L-Carnitin a omega-3 & omega-6. Monoproteinové znamená, že obsahuje pouze jeden jedin zdroj živočisné bílkoviny - v tomto případě je to drůbeží. Tím je zaručena opravdu dobrá stravitelnost.

Jak nám chutná - My Star (mokré krmivo)

6. října 2017 v 15:40 | LuciräZase jsem se rozhodla vyzkoušet něco nového. Tentokrát to bylo krmivo značky My Star, "pro velmi silné kočičí osobnosti". Značka nabízí několik příchutí - dle charakteru a povahy Vaší kočičky. My vyzkoušeli míchané balení My Star is a Foodie.

Jak nám chutná - Cosma, MAC's (mokré krmivo)

19. srpna 2017 v 18:24 | Lucirä


&


Bellatrix a Poltergeist si pod své vousky vzali další značky krmiv na zrecenzování - tentokrát se podíváme na známou značku Cosma a méně známou značku MAC's.

Jak nám chutná - Herrmanns, Animonda Carny

8. srpna 2017 v 18:30 | Lucirä


Jazýčky mých vrnících kouliček otestovaly další značky - tentokrát Herrmann's a Animonadu. Prošly přísnou kočičí kontrolou?

Jak nám chutná - Catz Finefood

18. července 2017 v 8:01 | Lucirä
Ač se za to stydím, patřila jsem ke kočičkářům, kteří své miláčky nekrmí zrovna kvalitní stravou. Jenže v té době jsem na tom byla úplně stejně, jako moje kočky - jedla jsem cokoliv. Bez ohledu na složení a na škodlivé látky v něm obsažené.
S přechodem na zdravou a vyváženou stravu jsem se rozhodla číst složení nejen u výrobků, které konzumuji já, ale i u těch kočičích. Cestu ke kvalitním granulkám jsme našli poměrně brzy a od uměle navověných Friskies a Whiskas jsme přešli přes Brit Care, Ontario, Taste of the Wild a aktuálně se nacházíme na Almo Nature. O granulích ale jindy.

Větší problém totiž nastal u mokrého krmiva - konzerv a paštiček. Od kapsiček známých supermarketových značek jsme přešli na paštiky od Dein Bestes z řetězce DM drogerie. Samozřejmě, že se nejednalo o žádnou kvalitu, nicméně bylo to alespoň bez konzervantů, umělých barviv, vůní a cukru. Párkrát jsem zkusila koupit nárazově něco kvalitnějšího s vysokým podílem masa, nicméně nikdo se toho ani netknul. Časem se to ale kočkám přejedlo, jak už to u nich bývá, a tak jsem vyzkoušela podobné paštičky, akorát z Rossmannu. Z prvu jsem myslela, že se bude jednat o totéž, jen v jiném obalu, ale nebyla to tak úplně pravda. Konzistencí jsou podobné, ale ty z Rossmannu jsou šťavnatější a mají jiné příchutě a kočkám chutnají snad ještě víc. Především pak Poltergeistovi, který ty z DM jedl málokdy. Poltřík celkově dává přednost granulím (za což jsem hrozně ráda).

Dvouletej frajer

27. května 2017 v 7:51 | Lucirä

Můj benjamínek včera oslavil své druhé narozeniny!

Už je to šest let..

16. května 2017 v 20:48 | Lucirä
.. co přišla na svět jedna tříbarevná čtyřnohá fešanda s věčně zamračeným, ale přesto rozkošným obličejem. A bez té už si já neumím představit život.


Kočičí život ~ září

15. září 2016 v 16:26 | Lucille Daryl

Mé kočky jsou pro mě vším, proto je na čase do jejich životů trochu zainvestovat. Aneb jak jsem se rozhodla krmit kvalitněji. Sice jsem to měla udělat dávno, ale - lepší pozdě, než-li nikdy. Dřív Bellička jedla samé nezdravé marketovky typu Whiskas, které maso neviděli ani z dálky. A to jak granule, tak kapsičky. Za odměnu měla Gourmet nebo Shebu, kterou zbožňovala. V té době jsem to považovala za to kvalitnější. Taky jedla dost pamlsků všeho druhu. A sem tam se jí koupila nějaká ta 100% masová paštika, kterou odmítla. Teď zpětně mě dost mrzí, že jsem ji byla schopná krmit tak příšerně a vybudovala u ni takové stravovací návyky, ale před pár lety mi bylo naprosto jedno, že krmím příšerně i sama sebe. No a jak jsem tak dospívala a dospívala, došlo mi, že párek se sušenkou o půlnoci nebude tou nejlepší volbou pro moje zdraví, a že ty chutně navoněné kapsičky plné cukrů a soli nezaručí dlouhověkost mé milované kočce, kterou chci mít po svém boku tak dlouho, jak to jen půjde. Jenomže puberťák na tohle prostě kašle, nebo alespoň dřív tomu tak ve většině případech bylo. Já byla hubená, mohla jsem jíst co jsem chtěla a netloustla jsem, tak proč bych to nejedla, že? A Belličce přece tak moc chutnalo a tlusťoučká byla roztomilá. No, teď už jsem dospělá a koukám na věci trochu úplně jinak. A to jak v mém případě, tak v případě mých koček, o kterých tu dnes budu psát.

První společné Vánoce Bellatrix a Poltergeista

5. února 2016 v 7:56 | Lucille Daryl
Já vím, že Vánoce jsou už dávno za námi, zapomenuté a opuštěné.. Ale krátce po nich jsem si sestříhala svůj kočičí videozáznam, takže mi dovolte se za nimi krátce ohlédnout. Letos to byly úplně první Vánoce Poltergeista, a zároveň tedy první Vánoce Belličky, které netrávila sama. Nafotila jsem pár snímků během dne a natočila rozbalování dárků, jelikož ta kočičí radost je vždycky tak kouzelná, že by byla škoda to nemít zdokumentované. Jsou to zkrátka moje děti, tak chci mít všechny jejich životní okamžiky řádně zaznamenané. No a bylo mi líto se o to video nepodělit.. Jistě se najdou tací, kteří maji kočičí videa rádi, tak pokud vás moje čičiny zajímají, máte možnost se na jejich oslavu Vánoc podívat. :)


No a taky teď nemůžu pokračovat v psaní panenkovských článků, jelikož a ačkoli jsem měla nafocené asi další tři z kolekce Gloom & Bloom, úvodní fotografie se mi někam poděly. I tak přemýšlím o zveřejnění bez nich s tím, že bych je doplnila později. Já totiž opravdu nevím, kdy se dokopu ke koupi nové baterie a už bych ráda měla alespoň ty, které jsem dostala k Vánocům, zaznamenané na blogu. Už s tím musím pohnout, ten Canonek mi neuvěřitelně chybí a mobil ho zkrátka nikdy nenahradí. Mám ve zvyku fotit všechno a všude, umíte si představit, jak trpím? :D

EDIT: ZTRACENÁ BATERIE NALEZENA, JDE SE SLAVIT!
 
 

Reklama


Rubriky