Bellatrix & Poltergeist

Třetí kočičí ve dvou

28. prosince 2017 v 19:47 | Lucirä
Někdo si může říkat, že jsem prdlá, ale ty kočičí Vánoce se už staly tradicí. Stejně tak jejich dokumentace. Už potřetí je mám pečlivě zaznamenané nejen prostřednictvím fotek, ale skrze videozáznamy, které jsem sestříhala a podtrhla vánoční hudbou. Písničkou pro letošní rok se stala Believe z Polárního Expresu, kterou jsem si nastavila i 24. na budík, a tak mé probuzení bylo doslova a do písmene kouzelné, takže výběr pro video byl zcela jasný.

Tak kdybyste náááhodou měli chuť na špetku roztomilosti s trochou toho vánočního kouzla...

Jak nám chutná Stuzzy cat (mokré krmivo)

25. listopadu 2017 v 21:11 | Lucirä
Stuzzy Cat kapsičky spadají pod značku Schesir, o které jsem už psala zde, a jsou vyváženým kočičím krmivem v praktickém balení, s jemně dušenými masovými kousky v chutné šťávě, s Inulinem, Biotinem a Taurinem, bez umělých barviv a konzervačních látek. Podíl masa je daleko vyšší, než u běžných kapsiček ze supermarketu, cca 45%. Vedle přírodních živin obsahuje toto krmivo také vyvážený mix vitamínů a minerálů. Navíc jsou kousky masa jemně dušené, což zvyšuje stravitelnost a navíc kočkám skvěle chutná.

Pro začátek chci podotknout: Toto krmivo není žádná superprémiová kvalita. Proto pokud jste na stravu své kočky vyloženě vysazení a hledáte opravdu jen to nejlepší, pak nejspíš o tyhle kapsičky ani nezavadíte. Nicméně je to dobrá varianta pro kočky, které jsou opravdu rozmlsané kapsičkami typu Whiskas a Felix a odmítají jíst vysokoprocentní masové konzervy, které svou konzistencí bývají často tužší a sušší. Kapsičky jsou šťavnaté s velkými kouskami masa a kočkám moc chutnají.

Cenově jsou navíc naprosto stejné, jako zmíněné supermarketové značky plné cukrů, umělých aromat a barviv. Proto je Stuzzy Cat vždy lepší volbou. Balení po čtyřech 100g kapsičkách vyjde pouhých 50,- korun. Koupit je můžete v příchutích losos, kuře, šunka a loso, nebo míchané balení kuřecí/telecí, šunka/hovězí a variantu kuře/krůta pro sterilované kočičky.

Stuzzy má rovněž krmivo v malých vaničkách, které mají ještě vyšší podíl masa (65%).

Jak nám chutná Porta 21, Schesir (mokré krmivo)

9. listopadu 2017 v 19:10 | Lucirä
Tip na kočičí jídlo, které chutná i těm největším mlsounům!


Konzervy a kaspičky Feline Porta 21 obsahují důležité vitamíny, minerály a taurin. Vyvážený poměr kalcia a fosforu zajišťují zdravou stavbu kostí. Přírodní krmivo je velmi dobře stravitelné, a proto je vhodné i pro citlivé kočky. Nabízí kočkám vyváženou zdravou stravu bez sóji, pšenice, vedlejších produktů živočišného původu, chemických barviv a konzervačních látek.

Konečně jsme narazili na něco, co není vyloženě drahé a kočičkám to chutná i opakovaně za sebou. V nabídce má tato značka kapsičky a konzervy v balení o velikostech 90g, 156g a 400g. My vyzkoušeli střední balení s příchutí tuňáka se šprotem a mělo ohromný úspěch ihned po rozdělání. Čičiny dokonce jedly tyto konzervy několik dní za sebou "bez keců" a stále neměly dost - pokaždé, když jsem jídlo otevřela, se jim rozzářila očka. Konzerva je plná větších šťavnatých kousků rybího masa. Rozhodně koupíme i větší balení a jiné příchutě. V nabídce je kromě variací s tuňákem i maso kuřecí.

Ve středních balení dáme za kg krmiva něco málo přes 200,- Kč, balení po 400g je výhodnější a vyjde nás na pouhých 166,- za kilogram.

Jak nám chutná - Optima nova, Feringa (granule)

10. října 2017 v 20:42 | Lucirä


Je tu další recenze kočičího jídla. Granule značky Almo Nature, které si mé kočičky velmi oblíbily, pomalu docházely, a tak bylo na čase objednat další - a tentokrát jsem se rozhodla vyzkoušet balení značky Optima nova, které nabízí nejen lákavé balení, ale především složení. Já jsem objednala variaci pro kastrované kočičky, Optimanova Sterilised.

Tyto granule jsou přispůsobené kastrovaným domácím kočkám, které mají sklony k nadváze - jednak kvůli kastraci (kvůli které dochází ke zpomalení látkové výměny) i nedostatku pohybu. Krmivo je Mmonoproteinové, obsahuje probiotika, takže se dobře tráví, a obsahuje 75% podíl masa - z toho 40% čerstvého masa, bohaté na L-Carnitin a omega-3 & omega-6. Monoproteinové znamená, že obsahuje pouze jeden jedin zdroj živočisné bílkoviny - v tomto případě je to drůbeží. Tím je zaručena opravdu dobrá stravitelnost.

Jak nám chutná - My Star (mokré krmivo)

6. října 2017 v 15:40 | LuciräZase jsem se rozhodla vyzkoušet něco nového. Tentokrát to bylo krmivo značky My Star, "pro velmi silné kočičí osobnosti". Značka nabízí několik příchutí - dle charakteru a povahy Vaší kočičky. My vyzkoušeli míchané balení My Star is a Foodie.

Jak nám chutná - Cosma, MAC's (mokré krmivo)

19. srpna 2017 v 18:24 | Lucirä


&


Bellatrix a Poltergeist si pod své vousky vzali další značky krmiv na zrecenzování - tentokrát se podíváme na známou značku Cosma a méně známou značku MAC's.

Jak nám chutná - Herrmanns, Animonda Carny

8. srpna 2017 v 18:30 | Lucirä


Jazýčky mých vrnících kouliček otestovaly další značky - tentokrát Herrmann's a Animonadu. Prošly přísnou kočičí kontrolou?

Jak nám chutná - Catz Finefood

18. července 2017 v 8:01 | Lucirä
Ač se za to stydím, patřila jsem ke kočičkářům, kteří své miláčky nekrmí zrovna kvalitní stravou. Jenže v té době jsem na tom byla úplně stejně, jako moje kočky - jedla jsem cokoliv. Bez ohledu na složení a na škodlivé látky v něm obsažené.
S přechodem na zdravou a vyváženou stravu jsem se rozhodla číst složení nejen u výrobků, které konzumuji já, ale i u těch kočičích. Cestu ke kvalitním granulkám jsme našli poměrně brzy a od uměle navověných Friskies a Whiskas jsme přešli přes Brit Care, Ontario, Taste of the Wild a aktuálně se nacházíme na Almo Nature. O granulích ale jindy.

Větší problém totiž nastal u mokrého krmiva - konzerv a paštiček. Od kapsiček známých supermarketových značek jsme přešli na paštiky od Dein Bestes z řetězce DM drogerie. Samozřejmě, že se nejednalo o žádnou kvalitu, nicméně bylo to alespoň bez konzervantů, umělých barviv, vůní a cukru. Párkrát jsem zkusila koupit nárazově něco kvalitnějšího s vysokým podílem masa, nicméně nikdo se toho ani netknul. Časem se to ale kočkám přejedlo, jak už to u nich bývá, a tak jsem vyzkoušela podobné paštičky, akorát z Rossmannu. Z prvu jsem myslela, že se bude jednat o totéž, jen v jiném obalu, ale nebyla to tak úplně pravda. Konzistencí jsou podobné, ale ty z Rossmannu jsou šťavnatější a mají jiné příchutě a kočkám chutnají snad ještě víc. Především pak Poltergeistovi, který ty z DM jedl málokdy. Poltřík celkově dává přednost granulím (za což jsem hrozně ráda).

Dvouletej frajer

27. května 2017 v 7:51 | Lucirä

Můj benjamínek včera oslavil své druhé narozeniny!

Už je to šest let..

16. května 2017 v 20:48 | Lucirä
.. co přišla na svět jedna tříbarevná čtyřnohá fešanda s věčně zamračeným, ale přesto rozkošným obličejem. A bez té už si já neumím představit život.


 
 

Reklama


Rubriky