Deníček slečny Daryl

Nový člen do nového pokoje

6. února 2015 v 21:05 | Luci Lestrange
Od pondělí se doma jen stěhuje a uklízí. Jak už se vlastně mnozí mohli dozvědět na blogu mé sestry. Koneckonců, nebyla bych to já, abych to taky nějak neokomentovala.

Jelikož má sestra novej bejvák, já dědím pokoj. A konečně se po těch pěti dnech blíží všechno k úplnému konci. V pondělí se uklízelo u ní a od úterka se všechno stěhuje. Krabice za krabicí, povětšinou plná knih. Seběhla jsem shody snad 297x tam a zpátky. Už jsem myslela, že to nikdy neskončí. Když už byl pokoj zbaven skoro všech věcí mé sestry, pustila jsem se do malování. Nejdříve jsem dodělala stěny, které jsou už konečně bílé, a pak jsem přetírala i nějaký nábytek. Konečně budu mít sladěný pokoj. Sestra s přítelem si teda dělali srandu, že za chvíli natřu i jeho a Belličku, ale už s tím přetíráním asi končím. Knihovna a stůl to schytali na bílo a jinak šlo všechno na černo - garnýže, poličky, rámečky, dokonce i lampička a budík. Ne, nejsem magor, jen mi přijde zbytečné kupovat nové věci, když to jde přetřít! Akorát Belličce jsem pořídila nové misky na jídlo a vodu, dvě černé a jednu bílou.

Po tom tahání všech těch krabic a nábytku jsem tak unavená, že si dopřávám "dovolenou", odjela jsem k příteli a v neděli se bude všechno dodělávat. Dnes dovezli mé nové lino, o které se postarala má milovaná mamka a předělává mi i stěnu, na které máme od pradávna polystyrénové stropní desky (protože děda zrovna nebyl mistr stavitel a náš dům je v dost dezolátním stavu a tak trochu se tam všechno sype). Takže až přijedu domů, dodělám už jen drobnosti, na které se ale neuvěřitelně těším!

A abych teď řekla něco k té fotce, za odměnu jsem si koupila panenku. No, vlastně mi babička dala tisícovku na ty desky a jiné věci do pokoje, a mně tak nějak zbylo, tak jsem dnes okamžitě zavítala do Dráčika. Zahlédla jsem Ghoulii za 259,- a Draculauru za 219,- a už už jsem si je brala obě dvě. Pak jsem si ale porovnala Draculaura v tamté kolekci s tou základní a nemohla jsem si ji vzít, prostě nemohla. Tahle je oproti ní přenádherná a má o dost hezčí obličej, než v ostatních kolekcích. Všude mi přijde hrozně nesympatická a má malé oči daleko od sebe, zkrátka v ní vůbec nevidím její charakter. Od té doby, co jsem viděla i seriál, tak se na tuhle maličkou upírku koukám úplně jinak. Hrozně mi padla do oka a nakonec jsem usoudila, že ji chci přeci jen v té základní kolekci - tak, jak je zobrazená v seriálu. Takže jsem si místo dvou panenek odnesla jen jednu, ale vůbec toho nelituji. Naopak jsem ráda, že ji mám v téhle kolekci. Ještě před týdnem ji tam měli za 649,- a dnes byla posledním kusem za 399,-. Mám z ní radost a už se těším, až ji představím ostatním holkám.

Konec utrácení

25. ledna 2015 v 14:02 | Luci Lestrange
Když jsem byla naposledy v hračkárně a odnesla si odtamtud krásnou upírku Elissabat ve slevě, měla jsem co dělat, abych si s ní nevzala i Honey Swamp, dceru netvora z bažiny z Honey Island. Byla už poslední, takže bylo hodně těžké ji tam nechat, ale vzhledem k tomu, že jsem si předtím koupila už jinde Spectru, tři panenky za den by už prostě bylo až moc a já bych si pak zase vyčítala, že moc utrácím. V pátek jsem se byla s přítelem mrknout ještě po obchodech, tak jsem samozřejmě zabruslila i k panenkám - jen tak omrknout, co je nového. A hele, kdo tam stále byl. Moje roztomilá Honey tam na mě čekala. Tentokrát už jsem ji tam za žádnou cenu nechat nemohla. Ale teď už vážně budu šetřit, dokud si neseženu práci!

Společně s pokojem dědím ještě jednu ze sestřiných knihoven. Většina mého nábytku je bílá, stejně jako tahle knihovna, takže se mi vážně hodí. Ti, kteří mě znají asi už tuší, že zrovna já celou knihovnu nevyužiji. Na mých pár knížek mi stačí malé místo. Takže tahle krásná knihovna se stane novým obydlím pro mé krásky. Už se nemůžu dočkat, až je tam zabydlím. Časem jim chci pořídit vitrínu, ale nějaký ten rok si v knihovničce určitě pobudou.

Černobílá renovace

22. ledna 2015 v 12:15 | Luci Lestrange

Věci se mají tak, že dědím náš starý, polorozpadlý pokoj. Když vynechám to, že budu muset na tomhle hrůzu nahánějícím místě spát sama, což si nedokážu představit, tak jsem nadšená a už jsem začala s renovací. Dobře, možná trochu přeháním, zas tak děsivé to tu není - ale bude! Muhahaha.

Můj fialový den

13. ledna 2015 v 19:43 | Luci Lestrange

Dlouho to tu nebylo - nakupování! A jelikož se v sobotu chystáme na první ples v tomhle roce, tak jsem se rozhodla, že si za nějaké zbylé peníze koupím nové šaty. Dlouho jsem ve městě nebyla a sestra si tam dnes jela něco zařídit, tak jsme si rovnou prošly pár obchodů. 70% slevy v Terranově mě nalákaly dovnitř a odtamtud jsme si odnesly mikiny s Chipem a Dalem - pohádkou našeho dětství. Poslední dvě ve velikosti M, prostě to byl osud a čekaly tam na nás. Sice v ní vypadám asi na 12 let, ale je mi to jedno. Neustále je mi zima a žádnou mikinu nemám. Odnesla jsem si odtamtud tedy ještě sukýnku s růžičkami v černobílém provedení (no spíš hadr, ale zatraceně pohodlný hadr!). Jednu takovou už mám doma, je přímo na tělo a hrozně se mi líbí s podpatky.

Poslední okamžiky z roku 2014

7. ledna 2015 v 21:15 | Luci Lestrange

Už sedm dní tu máme rok 2015 a já jsem vám ani nepopřála hodně štěstí, zdraví a úspěchů. Jsem to ale zlosyn. Takže se opožděně přidávám a i já svým návštěvníkům přeji jen to nejlepší do nového roku. Ať je ještě lepší, než ten předchozí! Já jsem na Silvestra byla tradičně doma. Takže jsme měli "house párty" ve třech se sestrou a s přítelem. A ještě s Belličkou, takže vlastně ve čtyřech. A vzhledem k tomu, že se ze mě po té historce s blicím elixírem (čili zelenou) stal abstinent, tak mi to naprosto vyhovovalo. Od loňského roku si navíc se sestrou kupuji kinder vajíčko, jelikož mi o tom říkala jedna slečna, která to tak dělá už od dětství. Figurka, kterou najdeme, by měla být věštbou na následující rok. Já jsem tam loni měla tygra a letos krokodýla s fotoaparátem, úplně toho samého, kterého jsem měla v kinder vajíčku asi měsíc zpátky, když mi ho koupil přítel. Zajímavé. Každopádně doufám, že i vám se Silvestr vydařil podle vašich představ a užili jste si ho naplno!

Freddy a Frankie

23. prosince 2014 v 10:54 | Luci Lestrange
Vánoce jsou za dveřmi! Už zítra nás čeká Štědrý Den. Kupa jídla, kupa dárků, rodinná pohoda (do které počítám i dohadování) a nádherná atmosféra. Jako každý rok se těším jak malé dítě, z tohohle snad nikdy nevyrostu. Samozřejmě se těším na rozbalování dárků, ale především taky na to, co řeknou moji nejbližší na dárky ode mě, protože letos jsem byla s vybíráním tak trochu v koncích. Včera jsem pekla prasátka (obyčejné linecké cukroví, které je ovšem mou tradicí, každoročně ho děda vyčkává) a sledovala se sestrou Lásku nebeskou. Konečně jsem se trochu naladila na tu vánoční vlnu, která mi celou dobu naladit nešla, jelikož mi vážně chybí sníh. Už jsem tak trochu měla ve zvyku, že mě vždycky na Vánoce někdo s prominutím nasral a celé to období jsem se trápila a vzhledem k tomu, že letos je to přesně naopak, tak se dá přehlédnout i to, že není žádný sníh. Letos jsem tak šťastná, že si tohle období vážně užívám.

Čas na perníčky

11. prosince 2014 v 17:09 | Luci Lestrange
Dneškem jsem úspěšně doobjednala poslední dárky na Vánoce a tak už si jen můžu užívat tu atmosféru a těšit se. Včera jsem se vrhla na první pečení - stejně jako minulý rok jsem ho započala vánočními perníčky. Nakoupila jsem si nové formičky (dokonce jsem konečně sehnala netopýra a ducha na příští Halloween) a večer se dala do pečení. Dneska jsem je dozdobila a tak se jdu pochlubit.

Sněhové vločky, sněhuláci, andělíčci, prasátka, kapříci, zvonečky, domečky, losi, stromečky... Upřímně se mi nejvíc líbí ty modrobílé, obzvlášť ty sněhové vločky (z té formičky jsem měla děsnou radost), ale nechtěla jsem, aby bylo všechno stejné.

A co vy a pečení?


Máme tu prosinec

4. prosince 2014 v 19:21 | Luci Lestrange

To už bude fakt měsíc od té doby, co jsem se ozvala naposledy? Když ten čas tak strašně letí. Přijde mi to jako chvilka, co byl Halloween. A za chvíli tu budou Vánoce. Poslední dobou nejsem moc doma a taky často nakupuji dárky. Nejhorší je, že týdenní kapesné většinou utratím hned za jeden den a doma zjišťuji, že jsem toho stejně moc nenakoupila. Ale za těch pár nakupovacích akcí už se docela blížím do finále, obzvláště po dnešku. Ale stejně mám takový pocit, že letos mi to vybírání dárků vůbec nejde a že všechny na Vánoce akorát zklamu.

Poslední říjnové dny

29. října 2014 v 12:22 | Luci Lestrange

Říjen je bezpochyby nejlepším měsícem v roce. Obzvlášť ten letošní. Zase se událo dost věcí a do Halloweenu zbývají dva dny. Já plánuji domácí "párty" se sestrou a mou spolužačkou u nás. Takže se bude jíst, popíjet a v neposlední řadě nás čeká sledování hororů, protože bez toho by to nešlo.

Podzimní radost

16. října 2014 v 18:38 | Luci Lestrange

Ať žije říjen! Já ten měsíc vážně tak neskutečně moc miluju. A letos je přesně podlé mého gusta! Našlo by se tisíce věcí, které by mě mohly štvát, ale mě neštve vůbec nic! Mám se fakt skvěle a mám chuť to vykřikovat do světa. Ale stejně si radši párkrát zaťukám.

Jak můžete vidět, na blížící se Halloween jsem se taky řádně zařídila. Nad posteli mi svítí dýňová světýlka, okolo kterých jsem si obmotala podzimní červené listí, které mě hrozně zaujalo na hřbitově, a na své "svíčkové svatyni" každý večer pálím svíčky v tématických svícnech. Ten krásný prostřední jsme měly doma ještě v oranžovém a černém provedení a já je omylem rozbila. To si budu asi vyčítat do konce života, protož už nikdy takové neseženu.

 
 

Reklama