Deníček slečny Daryl

Prý že rýže roste níže

27. června 2014 v 22:42 | Luci Lestrange
Takový normální den - ráno vstanu ve čtvrt na 12, jelikož jsem v noci zase nemohla usnout, následně do sebe kopnu jogurt a sednu k počítači. Hana nikde, takže mě alespoň hned nehnala do práce - to víte, slíbila jsem, že vstanu kolem osmé a hned se pustíme do malování stropu. Před devátou jsem se vyhrabala ven z postele a následně tam hned zaplula s tím, že se ještě na chvíli lehnu a ten plán jaksi nevyšel. Ale chvíli po tom, co se vrátila z venku, jsme se stejně pustily do práce. A ten kbelíček barvy stejně na celý strop nevyšel (DÍKYBOHU! Umírala jsem ztoho, jak mě neuvěřitelně bolela ramena), takže se to stejně bude muset dodělat jindy.

I dnes jsme koukaly na horor - tedy spíš thriller. Film se jmenoval The Butterfly Room. A dnes jsem nebyla ani tak zklamaná, jelikož měl celkem zajímavý námět, ale bohužel hrozně málo propracovaný, což byla velká škoda. Vážně měl velký potenciál k tomu, aby to byl hodně dobrý kousek, stačilo jen rozvinout příběh. Takhle je to takový střed.

A k večeru jsme šly griloval i s naším Kingswoodem (Saku, jestli tohle čteš, asi si o nás už vážně myslíš, že musíme mít všechno, s čím příjdeš ty, ale je to vážně dementní shoda náhod :D) a byl vážně výtečný. A teď, jako každý večer, sedím u počítače a čekám na otázky na asku, které nepřichází. Měla bych začít dělat něco kreativního.

Nový článek?

26. června 2014 v 19:09 | Luci Lestrange
Už druhý den sedím nad novým článkem. Včera jsem ze sebe nic nevymáčkla a dneska jsem na tom podobně, ale nerada bych, aby mi blog zase upadl do hnijící fáze. Obzvlášť po tom, co jsem měla velkou radost z počtu zobrazení článku z úterního focení. Pravda je ale taková, že se poslední dobou vůbec nic zvláštního neděje, a tak zkrátka nemám o čem psát.

V posledních dnech koukáme na nejrůznější horory a bohužel, většina z nich stojí vážně s prominutím za hovno, takže kdyby měl někdo nějaký tip, s radostí bych ho uvítala. A mimo jiné také pokračujeme v menší rekonstrukci našeho pokoje. Strop už je připravený na malování, takže se do toho nejspíš zítra vrhneme a co se týče mé stěny u postele, tu odpornou barevnou a zničenou tapetu konečně vystřídala tahle šedo černá. Bohužel, podle mých představ to není a na tu zkosenou stěnu to bohužel nešlo nalepit zrovna perfektně, takže to podle toho taky vypadá. Zbytek stěn půjde ještě na bílo, tudíž budu muset všechno posundávat a vzápětí to tam dát nazpátek - na což se vážně netěším, nalepit tam ty desky nebyl zrovna jednoduchý úkol a kvůli nim jsem si během pár nocí prošla řadou atentátních útoků.


No, takže vidíte, že se nic zajímavého neděje. Nemám ráda tyhle nudné fáze života, chci o něčem zajímavém psát a ono to prostě nejde! Takže vám sem na závěr dám jednu nádhernou písničku od mých nejmilejších sevenfoldů. A doufám, že si ji pustí i nefanoušci A7x, jelikož je vážně krásná a dozajista všechny úchvátí už hned začáteční klavírní doprovod.

Moje peněženka pláče

24. června 2014 v 12:31 | Luci Lestrange

Poslední dobou utrácím víc, než je ve zvyku. A pomalu mi dochází úspory v mé keramické zebře. Vždycky narazím na internetu na něco, co prostě musím mít, jenže v závěru si uvědomuji, že na to prostě nemám.
Moje objednávka. Aneb jakožto pravá fanynka jsem se rozhodla, že je prostě barbarství nemít doma originální CD. Už dlouhou dobu si je chci pořídit. Jenže cosi mi brání v potvrzení objednávky. Asi to bude ta částka. Což o to, ona je to na 6 kousků celkem krásná cena. Jenže teď je moje zebřička plná drobáků, které tuhle částku dohromady nedají ani náhodou. Vážně začínám uvažovat, že by to na ty prázdniny chtělo nějakou brigádu... A to jsem si chtěla postupně kupovat ještě Burtonovi filmy, nemluvě o tom, nad jakou spoustou doplňků a oblečení pláču na každém rohu. Ach, potřebuji sponzora!

Hail to the king!

16. června 2014 v 19:46 | Luci Lestrange
I don't belong here
We gotta move on dear
Escape from this afterlife
'Cause this time I'm right to move on and on
Far away from here


Už to bude pár let, co jsem jednoho dne přišla domů ze školy a objevila tuhle kapelu čirou náhodou na internetu. Myslím, že jsem byla v deváté třídě, byl to začátek roku 2010, takže krátce po tom, co je opustil Rev. První song, který jsem od nich slyšela, byl Afterlife a do dneška je takovou mou hymnou - ten prostě celé tohle šílenství odstartoval (nehledně na to, že bych si je snad nikdy neposlechla, kdybych si na jednom blogu nevšimla Synystera Gatese, který mě svým božským vzhledem absolutně odrovnal, ale puberťácké výlevy si nechám stranou :D).

Zkrátka už na střední jsem přišla jako fanynka Avenged Sevenfold, postupem času jsem si k té kapele vybudovala takový vztah, že se stala mým číslem jedna. Teď už zkrátka není kapela, kterou bych měla radši, a jsem si stoprocentně jistá, že už jejich místo žádná jiná banda nenahradí - znáte to, zkrátka láska na první pohled, akorát v hudebním průmyslu! Svůj "odchod" ze střední jsem také uskutečnila v doprovodu refrénu téhle písnička, která mi hrála při šerpování. Byl to úžasný pocit. A teď to pravé zakončení - sice už mám prázdniny nějakou dobu, ale ještě mi to tak nějak nedocházelo, vzhledem k tomu, že sestra ještě měla zkoušky. Ale i pro ni dnes začaly prázdniny, takže to beru jako oficiální až od teď. A není lepší příležitost, než Aerodrome festival, na kterém právě moji milovaní A7x vystoupí. Takže doufám, že mi i tuhle mojí srdcovku zítra kluci zahrají. Pak už budu moct spokojeně zemřít.

Bože, nejde ani vyjádřit, jak neskutečně se těším! Nějak tomu ale stále ještě nevěřím, že je OPRAVDU uvidím na vlastní oči a ne jen na obrazovce monitoru. Aaaaaaa, prosím, myslete na mě a modlete se za to, abych se procpala co nejblíž!

Pět hodin na slunci

10. června 2014 v 19:29 | Luci Lestrange
Málem jsem umřela! Na chození po městě moc zvyklá nejsem, a co teprve, když je takovéhle vedro. Což o to, já mám ty vedra ráda, ale chodit v nich pět hodin po sluníčku není zrovna úžasný nápad. Nicméně, dnes ve 12:30 jsem měla přijímačky, a sestra měla v 17:00 jít do školy pro nějaké výsledky, takže jsme jely do města o půl dvanácté, šly na přijímačky a poté tam čekaly.

A teď něco málo k přijímačkám. Bere se 40 lidí. Sešlo se nás 20 a další tři byli přijati bez přijímaček. Tak mě to tak trochu uklidnilo. Pak jsem ale dostala těch padesát otázek a na každou jsem čuměla jako debil. Vlastně jsem najisto věděla jen dvě. A nepřeháním, vážně jsem dalších 48 otipovala tak, jak mě zrovna napadlo. Byl tam převážně dějepis a vzhledem k tomu, že jsem ho na střední měla jen v prváku a všechny tyhle věci jsem dnes viděla poprvé, nemluvě o terminologii humanitních věd - ani jsem netušila, že všechna ta slova, která tam dnes byla, existují. Chce se mi z toho brečet i smát zároveň, ale zatím to nijak neřeším, dokud to nebude černé na bílém - i když od toho upřímně nic neočekávám.

Během čekání ve městě jsme oběhaly pár krámů a koupily si nějaké oblečení a nakonec jsem tam stovku nechala za nudle se zeleninou a sushi, prostě jsem si to nemohla odpustit. To odpoledne bylo doslova úmorné. Mám pocit, že už nikdy nevyjdu z pokoje. :D Vlastně vyjdu, protože UŽ ZA 7 DNÍ! Už za 7 dní jsou tu Avenged Sevenfold, hgfhujhjkgtrdkgjft ♥.♥ ! A ta fotka Belličky je tady jenom tak, taky jí bylo vedro. :D

Máj, lásky čas.

2. června 2014 v 12:45 | Luci Lestrange

A květen je za námi. Ne, tenhle článek opravdu nemá s láskou nic společného. Zkrátka chci jen shrnout tento měsíc a nacpat sem co nejvíce fotek, které se mi během těch dnů nashromáždily na ploše. Ačkoli byl pro mě květen především měsícem učení a vše se točilo kolem maturity, byl to opravdu krásný měsíc. Tahle maturitní pouť byla zahájena už 2.5., a to písemnou částí z anglického jazyka, a táhlo se to tak nějak celý měsíc. Jeden týden písemné, potom praktické (které dopadly nejhůř, a to jsem se jich bála ze všech nejmíň), další týden svaťák a nakonec úspěšná ústní část. Přijde mi, že ten měsíc utíkal hrozně pomalu, ale vůbec mi to nevadí - užila jsem si ho a abych pravdu řekla, na ty jednotlivé zkoušky vzpomínám ráda, jelikož to byly jedny z mála časů, kdy jsme spolu jako třída dokázali naprosto v pohodě mluvit.

Goodbye, fuckin' high school.

29. května 2014 v 13:07 | Luci Lestrange
Tak, a je po všem... Maturita v kapse! Přece jen mi to učení k něčemu bylo.

Včera ráno jsem se tak šíleně bála, ale jakmile jsem za sebou měla první předmět, a to češtinu, už to nebylo tak hrozné. Šla jsem na řadu ráno v půl osmé, hned jako první, a ačkoli mi sebou sestra půjčila plyšového Bilba jako talisman a modlila jsem se, abych si vytáhla Pána prstenů (chtěla jsem být historicky první na naší škole, kdo si ho vytáhne :D), nepovedlo se, vytáhla jsem si Krysaře. A ačkoli jsem ho vůbec nečetla, 8 bodů z 9 mi přijde jako hezký výsledek. Další na řadu přišla angličtina, ze které jsem neuměla jediné téma. Nakonec jsem si vytáhla zdraví a nemoci, takže to šlo okecat celkem dobře, i když na některých částech jsem pohořela a ztratila jsem 6 bodů z celkových 39ti. I tak jsem dost spokojená. No, a nakonec to nejhorší - dva odborné předměty. V prvním jsem si vytáhla dokončovací zpracování a zušlechťování tiskovin - řezání, skládání, vazby, lakování, laminace... I když jsem dost technologií a strojů zapomněla, dostala jsem dvojku. A předmět, kterého jsem se bála nejvíc, jsem nakonec dala na trojku. Měli jsme Design tiskovin, grafiku a výtvarnou kulturu v jednom. Hrozně jsem se modlila, abych si vytáhla výtvarnou kulturu - což bylo posledních 6 otázek z 25ti. Byla jsem tak hrozně šťastná, když jsem si vytáhla číslo 23 - Renesance a Baroko. S úsměvem jsem si šla sednout na potítko a chtěla se do toho pustit, jenomže... Najednou se mi všechno vykouřilo z hlavy. Vůbec jsem nevěděla, kde začít, a všechno se mi pletlo dohromady. Takže jsem nakonec dostala trojku, což je hrozná škoda, vzhledem k tomu, jak skvěle jsem to uměla, než jsem tam přišla. :D Ale stane se, stres je prostě svině. Mimo jiné, pár spolužákům jsem předurčila otázky, které si vytáhnou, až to děsilo i mého třídního, který mi řekl, že bych si měla založit věštírnu. :D

Je to takové divné. Nějak mi nedochází, že už je po všem - že už do té školy nepůjdu, že už se nemusím učit. Ten den včera byl nakonec vážně parádní, a to jsem se tak hrozně bála. Ve škole jsem zůstala až do šesti a počkala na kamarádku z poslední skupiny, maturovala až odpoledne. A nakonec jsme si zašli i se spolužákem na pivo, na nudle, a nakonec na drink. A dneska ráno jsem měla hrozně divný pocit... Vstanu a nic nemusím dělat? Už jsem zapomněla, jaké to je. :D Ale brzo si to zase připomenu, jelikož 10.června mě čekají přijímačky, kterých se taky ukrutně bojím. Snad při mně bude štěstí stát i nadále. ^^

Léto se blíží, z učení se mi oči klíží

24. května 2014 v 21:43 | Luci Lestrange
Úspěšně jsem se naučila 6 otázek z výtvarné kultury, což znamená historii výtvarného umění od Pravěku až po 20. století. Jsem na sebe pyšná. Teď jen doufat, že si z těch 25ti otázek vážně vytáhnu zrovna výtvarnou kulturu, jelikož teorii designu tiskon a grafiky absolutně nezvládám. Snad při mně bude stát anděl!... I když, radši ne. Ještě bych s mým štěstím chytla Urinala. Maturujeme v učebně 111, a jelikož je jedenáctka mé oblíbené číslo, budu doufat, že mi přinese alespoň trochu toho štěstí.

Předčasně jsem si jako odměnu za ještě nedokončenou maturitu udělala radost a koupila si koncert na Blink 182. Takže už tu mám milášky dva, ale s jedním už za 23 dní vyrazím do Prahy, muhehe. :3 A kdybych náhodou ústní maturitu neudělala (což je vzledem k mým vědomostem očekávanější), tak je to má dokonalá cena útěchy.


Taky už cítíte ve vzduchu to blížící se léto? Miluju tohle období. :3

Ó, svatý týden

20. května 2014 v 19:58 | Luci Lestrange
Tak včera mi začal svaťák, maturita se blíží. Nechutně rychle se blíží. 26. v pondělí máme zahájení a já jdu až poslední den, 28.5. hned ráno jako první. Začínám pomalu opravdu panikařit a chce se mi brečet - je toho tolik, nemám nejmenší šanci to dát! Těch otázek, těch pojmů z polygrafie. Já tomu vážně nerozumím. Neumím mluvit o něčem, co absolutně nechápu.

Po tom, co jsem si pořídila místo paní Barbossové, která mi zemřela, další dvě samičky, zemřely ony i s kapitánem Barbossou postupně v jeden den - jedna ráno, kapitán odpoledne a druhá večer. Asi nějaká nákaza, či co. Hm, prostě mi rybičky nebyly souzené. Všechny měly kremaci. Nechť je jim země lehká. Ale do akvárka jsem si pořídila nového společníka - Fantoma. Je to křeček Roborowský. Dřív jsme měly se sestrou opravdu hodně křečků, vždycky se jim u nás dařilo tak moc, že jsme jich jednou měly přes 30. Vždycky jsem ale měla křečka džungarského a tohohle jsem nikde nesehnala, takže z něj mám dvojnásobnou radost. Jsou si sice podobní, ale tenhle je narozdíl od džungarského nahnědlý a má jinačí kožíšek. Belličce se hned zalíbil, okamžitě si lehla k akvárku a mazlila se o něj.


Dneska za mnou přijela spolužačka, tak jsme se chvíli prošly venku a pak jsme se učily - tedy, spíš jsme neustále probíraly to, že je toho hrozně moc, že nic neumíme a že nemáme šanci odmaturovat. Nakonec jsme i se sestrou grilovaly - vážně paráda v tom šíleném vedru a na tom ještě šílenějším sluníčku. No, a teď bych se měla jít zase učit, ale já už jsem z toho absolutně unavená.

Mé kouzelné fazole

14. května 2014 v 21:43 | Luci Lestrange
Praktická je fajn, dneska jsme dostali zadání, od osmi jsme makali do půl čtvrté a zítra si to doděláme. Co víc si přát? Ten, kdo to vymyslel na dva dny, je frajer! Ještě minulý rok to tak nebylo, máme tedy obrovskou výhodu. Já si třeba nepamatovala, jak přesně se dělá archová montáž, takže jsem si to hezky nechala na zítra. Sice tam sedíme dost hodin a máme jen půl hodinovou pauzu, ale ono to uteče docela rychle. Kéž by to takhle bylo i u ústní, jeden den si vytáhnout téma a další den být zkoušená! To bych se naučila ty témata klidně tři.


A nemyslete si, že jsem sem přišla psát něco zajímavého. Bohužel nejdu, protože se nic neobvyklého neděje. Ale mám jednu novinku - pěstuju fazole! Jako malá jsem je s Hanou pěstovala neustále, to jich bylo všude plno, takže jsme je kradli všem sousedům ve vesnici. Sice nám nebyly k ničemu, ale já jsem na ně byla ujetá, hlavně na ty kulaté černobílé. Tak schválně, jak se jim povede pod mou péčí teď, po těch letech. :3

PS - už si nikdy nebudu dělat srandu z černochů. Pokud vás zajímá, o co jde tentokrát, navšitvte zítra nebo v nejbližších dnech blog Hanyuu - ta vám to přibíží ve článku, který zatím ještě není, ale už si naší další kvalitní černou konverzaci rezervovala. :D
 
 

Reklama