Deníček slečny Daryl

Banánový den

21. listopadu 2016 v 19:12 | Lucille Daryl
Mimo velmi krásný víkend (po dlouhé době celý volný a celý strávený u přítele!) mám za sebou i jeden raw den. To máte tak, když vypadáte jako v šestém měsíci po všem, co zrovna sníte, a tak si řeknete, že nějaký ten půst by nebyl vůbec na škodu. A tak jsem se rozhodla pro menší dvoudenní očistu. Na svůj raw týden nevzpomínám zrovna ráda, vrhla jsem se do něj bez rozmyslů po hlavě a nepřinesl mi to, co jsem očekávala, ale jeden den na syrové stravě mi přijde jako dobrý nápad - jedna sám o sobě, ale v druhé řadě je to také skvělá příprava na půst - který plánuji zítra.


Svůj raw den jsem si naplánovala na dnešek, tedy pondělí, jelikož jsem se v sobotu pěkně nadlábla, takže mě mlsná nehonila ani v neděli a dnes jsem byla v práci, takže mi to skvěle vyhovovalo, jelikož tam mívám podstatně menší hlad. Nebo spíše chutě. Vlastně od té doby, co pracuji, jsem se konečně naučila rozeznávat tyhle dvě věci. Doma mě honí mlsná a snědla bych si mamuta (sojového, samozřejmě), protože mám fůru času nad tím přemýšlet. Naopak v práci mě mlsná nehoní ani trochu a vydržela bych nejspíše celý den nejíst, protože jednoduše na jídlo nemyslím. Jinak ho mám (bohužel?) v hlavě od rána do večera. Proto byl můj dnešní den na syrové stravě velmi příjemný a ani jsem ho takhle snadný nečekala. Ráno jsem si dala banány s kokosem, chia a vlašskými ořechy a jablíčko se skořicí. K svačině jsem slupla další banán, jablko a hrušku, a k obědu jsem si dala opět banán, kešu oříšky a mrkev. Po cestě domů to odnesl další banán s mandarinkou a odpoledne jsem pak jedla jen zeleninu a dýňová a slunečnicová semínka. Kupodivu (a opravdu se sama sobě divím, jsem nenažranec) nemám vůbec hlad, jsem najedená dosyta a cítím se skvěle připravená na zítřejší půst. Neočekávám, že to bude snadné, zvlášť když jsem takovej jedlík, ale zvládla jsem to i po tom ukrutném raw týdnu, takže tohle by měla být hračka. Nejhorší to bude asi ráno, protože zkrátka miluji snídaně (zvlášť o volných dnech!), ale však já si to vynahradím. Musím říct, že se docela i těším. Připravím se totiž sice o něco, co neuvěřitelně zbožňuji, ale mám v plánu se taky pěkně flákat. Kromě procházky (vidím to tak na dvě + jednu do krámu) totiž nebudu dělat vůbec nic. Budu se jen válet, hrát Batmana na PSku a sledovat filmy. Nebo alespoň to mám v plánu. Myslím si, že je skvělé svému tělu dát alespoň ten jeden den volnost a odpočinek od trávení. Zaslouží si to!

Jedenáct a dvacet dva

14. listopadu 2016 v 18:47 | Lucille Daryl

Bylo 10. listopadu a já jsem odcházela z domu dříve, než obvykle. Byla ještě tma. Čekala jsem na přijíždějící vlak a v tom jsem si pod rozsvícenou lampou všimla něčeho nádherného. Padá sníh! Bohužel k mému nadšení, při odjezdu domů už to nebyl sníh, nýbrž ne zrovna pěkný déšť.

It's almost over

8. listopadu 2016 v 15:32 | Lucille Daryl

Nejhorší šichta přežita!

Těžkosti prvního listopadu

2. listopadu 2016 v 12:37 | Lucille Daryl
1. listopad je hrozně zlej den. Nejen, že skončil Halloween a celý říjen (což se pro hororového fanouška rovná naprosté katastrofě), ale mně mimo jiné skončila i dovolená. Je sice pravda, že nemám co fňukat, protože co nevidět končím v té vyčerpávající práci nadobro, jenomže kombinace návratu do práce po dovolené a post-halloweenské deprese je prostě (sebe)VRAŽEDNÁ!

31. říjen zůstal neoslavený. Prostě se ta Halloweenská atmosféra a nálada už nevrátila. V pátek 28. jsme to oslavili natolik, že už to prostě víc nešlo. Se slzama v očích jsem sundala veškerou svou výzdobu v pokoji a teď to tu je takové prázdné. Ale protože jsou dnes ještě dušičky, nechci sem dávat výzdobu vánoční. Tu si nechám až tak na příští víkend. To už budu moct částečně i oslavovat konec v práci, protože dohromady tam půjdu už jen 12x. Ovšem tento týden je tak krušný, že si nejsem jistá, jestli do té doby nepojdu. Protože tenhle obrázek na mě sedí naprosto přesně. Sbohem říjne. Byl jsi úžasná, jako vždy.

Prostě nemám ráda prvního Listopada! Ale i tak jsem si ho částečně užila, protože jednak venku bylo naprosto náramně - takové to milé podzimní sluníčko a atmosféra přesně na Gilmorova děvčata nebo čajíček venku na balkóně s horkým jablečným štrůdlem. Místo toho jsem ale musela do práce na odpolední, což je pro mě tisíckrát horší, než na ranní. Ale to dopoledne jsem alespoň trávila s přítelem. Flákali jsme se a bylo mi moc hezky. Zaplať pánbůh za to počasí, protože kdyby bylo sychravo jako dnes, nejspíš bych ten konec Halloweenu nesla daleko hůř! :D

zdroj obrázku: https://www.instagram.com/moistbuddha/

Halloween 2016

30. října 2016 v 14:30 | Lucille Daryl

Pro mě začal Halloween už ve čtvrtek. Strávila jsem ho totiž víceméně přípravou a těšením se na páteční halloweenskou sešlost. Přítel mě vyzvedl kolem oběda a jeli jsme k němu se zastávkou ve městě, kde jsme jednak nakoupili věci na naši společnou domácí večeři a především si zašli do krásné útulné kavárničky na mé vysněné Pumpkin Spice Latté, které mi na přání připravili ze sojového mlíčka a bez šlehačky. Po prvním ochutnání jsem se do něj naprosto zamilovala a vzlétla až do nebes. Bylo VÝ-TEČ-NÉ!

I put a spell on you

25. října 2016 v 20:37 | Lucille Daryl

and now you're mine! Do Halloweenu nám zbývá už jen 6 dní, což znamená, že je nejvyšší čas na dlabání dýní! I já ty své konečně včera vydlabala. Včerejšek byl takový "speciální čarodějnický den", jak poznamenal přítel. Halloweenská nálada a atmosféra se mě držela od samého rána, kdy jsem si v pokoji (již tradičně) zapálila svíčku, zapla dýňová světýlka a pustila Halloween rádio. Trochu jsem prohrabala šatník ( = úložný prostor u postele) a sjednotila nějaké ty tematické hadříky - od zombie triček, přes trička korzetová až po šaty, na kterých jsou kostlivci a oční bulvy.. Zkrátka když už, tak už. Sice tohle oblečení nosím i během celého roku, ale teď ho zkrátka nosím ještě radši. Dlouho jsem si nestřelila nějakou hezkou selfie, a tak jsem přemýšlela, jak bych se mohla tématicky vyfotit. A pak mi padly do oka jedny fialové lesklé korzetové šaty, na čarodějku jako dělané.

Špičatý klobouk bohužel stále nemám (ačkoli si ho už několik let "kupuji"!), ale i tak jsem velmi spokojená. Dokonce mi k tomu sedla i ta tmavá rtěnka, ve které jindy vypadám jako Marilyn Manson, a tak ji raději nenosím. Zkrátka a jednoduše: v říjnu své pravé já velmi ráda ukazuji světu!

Na oběd přijel přítel a ihned po tom jsme se vrhli na dlabání dýní. Jenomže letos tak trochu bez plánů, a tak jsme na poslední chvíli hledali inspiraci na internetu. A musím říct, že moc spokojená nejsem. Samozřejmě, že mě to bavilo, dlábání zkrátka miluju, ale podmínky stály za prd - první velká dýně s motivem čarodějnice se dlabala perfektně, byla krásně měkká a všechno šlo jako po másle. Druhou dýni s netopýrem absolutně nenávidím, protože byla tvrdá jako kámen a vůbec do ní nešlo řezat, takže jsem se většinu času spíše vztekala a přicházela o nervy. :D Další dvě dýně dělal přítel - po tom, co vyřezal kočičku, jsme se totiž oba shodli na tom, že do zbylých dýní vyřežeme klasické ksichtíky. Já už jsem ale po tom netopýrovi byla tak vyčerpaná, že jsem skončila. Takže máme v plánu ještě vyřežávat ve čtvrtek. Zkrátka to letos bylo takové slabší, múza nás nepolíbila. :D I tak jsem si to ale velmi užila a celkově mám z dýní radost.

Říjen v celé své kráse

23. října 2016 v 20:31 | Lucille Daryl

Tak jsem se konečně dočkala své vymodlené dovolené a konečně pro mě může začít plnohodnotný říjen, můj nejoblíbenější měsíc. Ač je smutné, že si ho plánuji užít až ke konci - ale lepší něco, než nic.

Bude dobře

17. října 2016 v 19:23 | Lucille Daryl

Ačkoli mě mé chmury minulý týden ještě trochu doprovázely, pokusila jsem se užít si každičký den, alespoň těch pár hodin po práci, než jsem padla vyčerpáním do postele a usnula. Jeden den to byl 'výlet' do Globusu, kam jsem se hrozně těšila, protože jsem se řítila na ty moje vyhlídnutá KAFATA (jak krásně sklonila paní prodavačka), kterými jsem si hned zpříjemnila víkend. Sice jsem se zklamáním zjistila, že Irish Cream vůbec nemají, ale odnesla jsem si alespoň mnou již ozkoušený karamel a vyzkoušila i lískový oříšek, který koneckonců taky není zas tak špatný, ale Irish cream vede na plné čáře. Tak, a pohodlné podzimní i zimní víkendy budou obohaceny o tuto výtečnou toxickou 'kávu'. Mám radost.

Podzimní maličkosti

11. října 2016 v 11:08 | Lucille Daryl

V posledních dnech často nakupuji. Ovšem tím nemyslím takové ty obří nákupy, kdy lítám půl dne po městě s padesáti taškama. Naopak. Nakupuji průběžně po hrstkách. Nerada utrácím, jsem prostě takovej skrblík a ráda šetřím. Většinou je mi na všechno líto peněz, no je to se mnou zkrátka těžké, co vám budu povídat. Zvykla jsem si nakupovat v sekáči, kde si tričko koupím za 29 korun a od té doby si nedokážu koupit nic v běžném obchodě, protože mi i stovka za tričko přijde jako spousta peněz. Proč bych za to dávala stovku, když si můžu jiné vybrat za třicet korun, že jo?

Jak utéct chmurám (ne)podzimním?

10. října 2016 v 11:37 | Lucille Daryl

Konec nadšených podzimních článků plných radosti? To rozhodně ne, vždyť sotva začaly! Ale věc se má tak, že se v posledních dnech cítím opravdu strašně a dlouho jsem přemýšlela, jak z toho ven. Znáte to, když trávíte čas někde, kde je vám z nějakých důvodů nepříjemně? Je opravdu špatné, pokud to někde znamená ve vaší práci, kam musíte chodit téměř každý den..
 
 

Reklama