Deníček slečny Daryl

Nakupovat vánoční dárky v srpnu?

27. srpna 2015 v 13:26 | Lucille Daryl

Proč ne? Protože je dost možné, že žádný dárek nekoupíte. Přesto ale utratíte hromadu peněz.

Patřím k těm, kteří dárky nekupují dopředu. Začínám většinou na začátku prosince a občas se stane, že ještě týden před Vánocemi něco objednávám. Po navštívení několika obchodů se totiž většinou stejně vracím zpět k variantě objednat něco přes internet. V obchodech zkrátka NIC NENÍ. Jen kdyby existoval e-shop, kde mají všechno. Nenávidím poštovné!

Neustále změny aneb POTŘEBUJI RADU

20. srpna 2015 v 17:43 | Lucille Daryl

Co dělat, když se v pokoji neustále cítíte nepohodlně?

Můj pokoj mi přišel vždycky útulný, byla jsem tu ráda, i když jsem nic nedělala, ale poslední dobou se z něj nějak vytratila kouzlo. Proč? Já nevím. A proto jsem neustále stěhovala. Stůl byl chvíli tam, pak zase jinde. A nakonec skončil tam, kde byl původně. Mám neustálou potřebu všechno přemisťovat, protože nejsem stále stoprocentně spokojená. A moje páteř už trochu brečí, takže na to půjdu jinou cestou. Dekorace. Ale předtím ještě jedna věc..

Z extrému do extrému

18. srpna 2015 v 10:44 | Lucille Daryl

Aneb po úmorném čtyřicetistupňovém horku tu máme nezastavitelný déšť.

A víte, čemu se divím? Že mi to vůbec nevadí. Patřím k té malé skupince lidí, kteří si horko užívali. Pak jsou tu ti, kteří si neustále stěžovali. A tak nedivím se, být takovou dobu bez deště bylo trochu docela dost ubíjející a člověku se nic moc nechtělo, jenže nic nedělání bylo tou nejhorší možností, kterou jsme mohli zvolit. Já mám horko vážně ráda, takže jsem si stěžovala minimálně a horké dny si naprosto užívala.

Nákupy a vrnění

1. srpna 2015 v 8:55 | Lucille Daryl

Čtvrtek byl posledním dnem, kdy u nás byla Kelly. Měly jsme naplánovaný výlet do Pardubic s cílem NAKUPOVAT. Jaj! Zase jednou po sto letech jsem si bez výčitek vzala nějaké ty peníze (bohužel z kasičky na vánoční dárky, ale do Vánoc času dost! :D) a těšila se, co si koupím. Plán byl totiž jasný - jeden Secondhand měl akci vše za 10,-, takže milovníci sekáčů jistě chápou, že taková akce se prostě musí využít. A já byla s výsledkem naprosto spokojená a už se těším na příště!

Letní panenkovské úlovky

8. července 2015 v 21:01 | Lucille Daryl
To jsme zase měli jednou letní dny plné krásného počasí a sluníčka, které zakončila stejně krásná bouřka - na pohled i na poslech. Víkend byl skvělý. Naprosto skvělý. Každý den běhání v bazénu, válení se na dece a pozorování koťátek, co víc si přát? A k tomu ještě jeden večer grilování výtečné makrely! Na blog tak nějak nezbyl čas a vlastně by byl hřích sedět u počítače. Konečně jsem měla šanci vytáhnout své nové plavky (a zjistila jsem, že mi jsou přeci jen trochu velké - ale čert to vem, v našem bazénu se budu koupat klidně i nahá) a zase se trochu opálit. Sice to jde pomalu, ale ten rozdíl znát je. A ani v tomhle vedru nepřestávám cvičit! Já to počasí miluju, se vším všudy. Delší procházky po slunci sice naprosto nezvládám (už po pár metrech hořím!), ale není nad večerní osvěžení v bazénu a usínání po deváté večer, když je ještě trochu světlo. Asi už jsem stará na ponocování a našla jsem kouzlo v opaku.

Dnešek už bohužel nebyl tak prosluněný, ale dusno bylo slušné. V noci o půl třetí mě probudila bouřka jak z toho nejlepšího hororového filmu, takže jsem chvíli musela uklidňovat Belličku, která se v křeči krčila pod stojanem s oblečením. Následně na to jsem po přivření okna (aby to nebylo tak slyšet a Bell se tolik nebála) umírala vedrem. Tak jsem alespoň sledovala, jak mi krásně a strašidelně bliká můj pokoj. Dneska jsem zase chvíli brigádničila a před chvílí jsem se vrátila z města. A vlastně jsem se nevrátila sama..

Ačkoli si 90% vydělaných peněz dávám okamžitě do kasičky na Vánoce (jinak si nedokáži představit, z čeho bych letos ty dárky kupovala), něco málo jsem si přeci jen nechala na útratu. Taková "malá" odměna. Sice chci stále Skelitu v jiné kolekci, ale kdo by tam tu křehoučkou krásku nechal, když stála jen 159,-? No a do Jane z Dráčika za 249,- mě tak trochu dokopala sestra. Protože já stále váhala, jestli jo nebo ne, ale nakonec jsem si ji vzala. Prý je to pro Skelitu lepší, když nepřijde do cizí rodiny sama. :D Sbírka se nyní rozrostla na číslo 18 a obě dvě nové členky se Vám brzy představí! Ale teď už si zase dlouho nic nekoupím - kromě lístku na Terminátora, na kterého jdeme v pátek, a na vystoupení ELVIS PRESLEY Revival Band, které je týden na to.

Připravena na léto!

22. června 2015 v 18:01 | Lucille Daryl

... ale léto nikde. Předchozí víkendy byly tak úžasné! Jsem člověk, kterého neustále všechno bolí. Krční páteř, hlava, záda.. A věřte, nebo ne, ale v tom třicetistupňovém horku mi bylo absolutně nejlépe - na sluníčku obzvlášť! Takže jsem zjistila, že má na mě teplo a sluníčko blahodárné účinky. Měla bych se odstěhovat někam do teplých krajin a sem se vracet jen na Vánoce.

Koťátková show pokračuje

22. června 2015 v 7:41 | Lucille Daryl
Zrovna jsem měla v plánu napsat další kočičí článek o našem kočičím nadělení, když v tom mi sestra napsala "Kuna je na titulce!". A opravdu, na titulní straně Blog.cz se na Vás celý víkend usmívají naše kočičky a mně to vykouzlilo velký úsměv na tváři.

Psala jsem tu o tom, že máme koťátka. V tu chvíli jsme mysleli, že jich je 6. Ale ono není, je jich 8! O víkendu jsme našli na půdě další dvě, už celkem vyrostlá koťátka. Tak jsme si všechny ty potvůrky vzali ven na deku. V obložení osmi mňoukavých koťátek se prostě každý člověk musí cítit skvěle. Při té příležitosti jsem se všechny nafotila. Tři kočičí slečny jsou o něco starší, než pět maličkých kocourků.


První mouratá je kočička od Nataši, dalších pět jsou kocourci od Máši a poslední dvě jsou opět sestřičky té první. Jména zatím ještě nemají, až na to nejsvětlejší, kterému říkáme Laté, ale určitě je nezmiňuji v posledním článku. Obzvlášť, když se vám tak líbí. Ale komu by se nelíbila, jsou absolutně kouzelná.

Radosti a sluníčko

8. června 2015 v 20:00 | Lucille Daryl
To sluníčko je TAK ZATRACENĚ BÁJEČNÉ! Začínám nenávidět, když si někdo stěžuje na počasí. Protože na každém se dá najít něco, co je krásného. Chápu, že každý máme rádi něco jiného, ale nemá nejmenší smysl si stěžovat na sníh, na déšť ani na slunce. Chápu, že někdy tohle vedro představuje velký problém - třeba u mé sestry a jejích zvířat, takže její stížnosti naprosto chápu, ale kňourání typu "svítí mi do očí a potím se" opravdu nenávidím. Já si to slunce užívám!

Zkušenosti hypochondra, aneb když opravdu trpím

28. května 2015 v 16:13 | Lucille Daryl

Blíží se víkend a můj týden se stále točí jen kolem nemocí. Jako by už toho nebylo dost. Začínám nenávidět všechno, co má spojitost s doktory. Když už se vyléčí jedna věc, najde se druhá. A takhle pořád dokola. Můj aktuální stav je asi takový, že sotva dýchám, protože do toho všeho se z nenadání přidalo ještě cosi, co se zatím projevuje jako zánět dutin, ale plánuji se toho prostě zbavit co nejdřívě a sama doma. K doktorům už na nějakou dobu zase nechci. Pondělí u doktora, středa u doktora, čtvrtek u doktora. Sestřička mi navíc vzala krev takovým způsobem, že mě z toho ještě bolela celá ruka.

Černá je všechno

22. května 2015 v 10:34 | Lucille Daryl
Černá je černá. Černá je totiž i tmavě hnědá. Nemám šanci, černá je všechno. Aneb jak už možná tušíte, moje barvení vlasů nedopadlo podle představ. Jedna barva mi nechytne, druhá se hned vymyje, a když se člověk odhodlá, že zahodí tu rudou a obarví se na tmavě hnědou, skončí černý jako havran. A mně se černé vlasy líbí, to jo, ale nemyslím si, že mi sluší. Přijdu si v nich už až moc černá. A na tu tmavě hnědou jsem se vážně těšila. Snad to po pár umytí bude vypadat jinak. Chvíli se mi to líbí, chvíli zase ne. Možná, že k těm černým víc půjdou ty moje oblíbené retro účesy ve stylu rockabilly, uvidíme uvidíme. Jak už jsem si řekla včera, tentokrát z toho nebudu dělat vědu a zkrátka se to naučím nosit, protože jinak by to skončilo tím, že budu fňukat a chtít zpátky něco rudého.


 
 

Reklama