Deníček slečny Daryl

Prošel tudy Mikuláš

8. prosince 2017 v 5:42 | Lucirä

Když jsem v úterý snídala v práci, kam jsem vyrazila dřív, nenapadlo by mě, že se kolem mě ten den přežene takovou rychlostí. Chci říct, že úterní večer přišel po ránu nějak moc rychle. A teď? Sedím tu, snídám a je pátek. PÁTEK! Už zase.

Ráda bych napsala, že po naší vesnici chodil Mikuláš s andělem a čertem, ale není tomu tak. Jezdili autem. A tak dobře, chápu, že je zima, ale trochu se mi z toho ztrácí to kouzlo. Nicméně čerti chodili i u nás doma - jeden mi trochu hlučným způsobem navázal na kliku balíček s ovocem, zeleninou a rostlinnou ramou na pečení vánočního cukroví, zatímco druhý vyslal sestru s balíkem veganských mňamek. Takže bych to brzy viděla na nějaký speciální po-Mikulášský článek do rubriky Ochutnáno!, která už docela dlouhou dobu skomírá.

Druhá první adventní

4. prosince 2017 v 18:48 | Lucirä

Ne, že by neděle nebyla vánoční, ale byla o něco méně, než dny předchozí. A to i přes příchod sněžení, které mě překvapilo ráno, když už se konečně temná obloha probrala ze spánku a já vyrazila pod dům na louku se psem. Sněžení ale netrvalo dlouho. Den se táhl zvláštně dlouze, což v neděli přijde vhod, ale bohužel jsem byla v nějakém prazvláštním rozpoložení. Necítila jsem se úplně dobře, byla jsem v jednom kuse hladová a spráskala celou dózu perníčků, které jsem v sobotu napekla (což bylo nakonec možná dobře, protože dnes mi sestra podala hlášení, že už jsou jako šutry), a jediné na co se zmohla bylo cpát se dál vším, co mi přišlo zrovna pod ruku a nakonec si na hodinku odpoledne schrupnout. A já tyhle odpolední šlofíky fakt nemám ráda. Ale vzhledem k tomu, že podivně přejetá jsem byla už předtím, vlastně se nic nezměnilo. A spánek i zahnal vlčí hlad.

Ráno tyrkysem políbené

3. prosince 2017 v 5:40 | Lucirä

Sobotní ranní tma trvala nezvykle dlouho. Seděla jsem u hořících kamen v ošklivém, nevkusně fialovém svetru s jeleny, zabalená v sobí vánoční dece, popíjela horkou vodu s vymačkaným citrónem a zázvorem a četla Ledového draka od George R. R. Martina. Tu knihu mi půjčila sestra, protože čtení v předvánočním čase se stalo během jednoho jediného večera mou oblíbenou aktivitou. A rozhodně jsem potřebovala něco zimního. Tahle pohádka přišla vhod.
Měla jsem ale hroznou chuť jít ven. A taky vyrazit do obchodu pro vincentku, protože ten rýmor trvá. Nazvala jsem to rýmor, protože se z tohonemocného pocitu, který mě přepadl minulou neděli, vyklubala rýma, která mi sice nezpůsobuje žádné potíže a cítím se výrazně lépe, než dny předchozí, ale nutí mě znít (a vypadat), jako bych měla mor nebo tak něco. A taky vypadám jako Rudolf.

Milý Santo...

2. prosince 2017 v 5:54 | Lucirä

Letos bych si k Vánocům nejvíc ze všeho přála sníh. Pohádkově bílé Vánoce. S tím sněhem, který tak příjemně křupe pod nohama...

První týden předvánoční

30. listopadu 2017 v 16:13 | Lucirä

Trochu jsem se bála, že mě ta extrémně vánoční nálada během pracovního týdne opustí a odkráčí někam do neznáma. Obzvlášť, když venku tak často prší a počasí je zkrátka nechutné. Ale nestalo se tak. Sice si nepřijdu úplně jako sob, kterému svítí červeně nos a s každým jeho krokem mu zvoní rolničky na obojku (tak nějakej jsem si totiž přišla o víkendu), ale to vánoční naladění mě naštěstí neopustilo. A vidím to tak, že o víkendu se vrátí ještě ve větší podobě, než o tom minulém.

Jak jsem se ocitla ve Vánočním městečku

26. listopadu 2017 v 6:31 | Lucirä

Loni jsem si myslela, že víc vánočně naladěný už člověk být ani nemůže. OMYL.

Co chci stihnout letos v zimě

24. listopadu 2017 v 5:49 | Lucirä

Ta divočina pondělního stresu, která se v úterý snížila jen o zanedbatelné množství, nakonec kupodivu zmizela zcela úplně, a i když to ve středu nebylo ještě úplně ideální, od čtvrtka jsem měla pocit, že všechno je zase tak, jak má být, mohla jsem na chvilku vydechnout a konečně se pocit praskající přeplněné hlavy odporoučel do neznáma.

Ale místo toho se mi blokla levá strana zad a krční páteře. Zase. Takže ta hlava bolí zase. Ale to už je čajíček.

Dorazilo mi pár dárků, na které jsem čekala (nakopeno mám už delší dobu, jen jsou stále nějaké balíčy na cestě), a měla jsem z nich hroznou radost. Celkově mám letos radost a pocit, že vykouzlím svým blízkým úsměv na tváři. Tak snad to tak opravdu bude.

Přezuto

21. listopadu 2017 v 5:48 | Lucirä
Už i můj blog má zimní gumy. A já kozačky. Ve kterých mi ještě není tak pohodlně, jako na blogu, protože jsou spíš do mrazu, než do téhle mokré a nevábné zimy. Ale čert to vem, já to nějak přežiju
. Všechno lepší, než zase shánět nové boty. K smrti nenávidím nakupování bot.

Původně jsem chtěla blog převléci až o víkendu, ale vzhledem k tomu, že jsem se u tvorby designu zasekla v neděli večer, neplánovaně jsem ho dokončila a už prostě nešlo čekat, když mi tak ležel připravený na ploše mého počítače. A tak jsem ho nastavila hned v pondělí ráno, v naprosté rychlosti před odchodem do práce. Přikusovala jsem k tomu dýňový koláč, který v té záplavě sněhových vloček a červeno zelených světýlek nechutnal vůbec podzimně, ale skoro vánočně. Zvláštní.

Snad se vám tu bude líbit. Mně se tu totiž líbí moc. A to jsem myslela, jak těžko se mi s tím halloweenským zázemím bude loučit. Je vidět, že jsem přeladěná na vlnu Vánoc na stojedenáct procent.

Blog je ve stejném duchu, jako předtím - chtěla jsem zachovat světýlka, jen jsem ta dýňová vyměnila za zeleno červené žárovičky; místo lucerny mi tu visí jmelí a černá kočka se transformovala do jelena. Ale nutně jsem potřebovala do toho všeho zakomponovat i sněhové vločky, protože se nemůžu dočkat těch reálných. Původně jsem si ale myslela, že když do toho všeho zakomponuji ještě ledově modrou a bílou barvu, bude to tu trochu jako v cirkusu. Ale víte co? Mně se to vlastně moc líbí, nakonec mi ta kombinace ledových barev s těmi tradičně vánočními přijde zajímavá.


Jen je z toho trochu zima, ale taková ta příjemná, pokud můj blog čtete v pohodlí a teple domova, nejlépe s horkým čajem, kávou, nebo kakaem. A ještě lépe třeba s čerstvě uvařenou ovesnou kaší. Nepříjemná zima z toho je, pokud sedíte v práci, mrzne vám prdel, protože nějaký idiot vypl topení a vás už ta zima požírá zevnitř. Zaživa. A vy se za žádnou cenu nemůžete zahřát. Teplý čaj vám v tom okolním klimatu vystydne asi tak za dvě minutu po přelití a místo kaše jíte studenou rýži z kelímku.


Předadventně

19. listopadu 2017 v 12:46 | Lucirä

Tenhle článek asi začnu větou, kterou dnes jistě napsalo nebo teprve napíše spoustu dalších blogerů. Za týden tu máme advent.

Advent znamená vůni jablka, skořice a perníkového koření. Binga Crosbyho hrajícího z rádia. Rozsvícená města, vánoční trhy, obchody plné dekorací a lidí hledajících vhodné dárky pro své blízké. Čtyř překrásných nedělí s rodinou, pálení svíček, balení dárků, otevírání adventních okýnek. Čekání na Ježíška, pití horkého kakaa a, když Vesmír dá, také nadšení z prvního sněhu. Zkrátka zima. Nejpohádkovější období v roce.

Prodloužený víkend byl asi posledním delším volnem, které se mi do Vánoc podařilo ukořistit. Páteční sváteční procházka v mrazivé přírodě mi opět navodila tu příjemnou náladu a nadšení z blížícího se adventu jen povzbudila. Všechno to těšení ve mně roste a sílí nejen každým dalším studeným dnem, ale je to silnější snad každou minutu.

Jako by se čas zastavil

17. listopadu 2017 v 10:04 | Lucirä
Na začátku týdne mě velmi těšila představa, že pátek 17.listopadu je svátek, tedy volno, a že mám zkrácený pracovní týden. Ve středu se mi v hlavě rodila myšlenka, že bych si volno prodloužila už o čtvrtek, ale hromada rozdělané práce tu myšlenky zadupala hezky pěkně do země. Co do země, rovnou do pekel. Ale jeden den je nic, ten už zvládnu - navíc, jak to u nás bývá, pátky chodíme dřív, a jelikož máme tentokrát za pátek čtvrtek, nepočítala jsem s tím, že bych se v práci zdržela nějak výrazně dlouho. Přesto jsem ale vstávala s pocitem, že se mi tak nějak nikam nechce. Tuhle nechuť podpořil i pohled na sestry obydlí, v jehož oknech se tak decentně, útulně svítilo. Měla jsem chuť to otočit, schoulit se doma u kamen a dát si čaj.

Jak jsem psala, dárky mám nakoupené, přesto je tu ale něco, za co budu ještě nějakou tu dobu utrácet - a to vánoční výzdoba, pro kterou mám slabost. Chtělo by to možná nějaká nová světýlka nebo svícny. A svíčky. Spoustu svíček! Krabici s výzdobou mám plnou, ale každý rok si musím koupit něco nového a čerstvého, i kdyby to měla být jen jedna věc. Je to už taková tradice.

Mimo jiné, vyfasovala jsem od sestry k přečtení knihu, která je prý tou nejideálnější na čas předvánoční...


 
 

Reklama