Fotografie aneb zachyceno objektivem

Ze života hmyzu

13. července 2014 v 22:26 | Luci Lestrange
Tak jsem si vzpomněla, že jsem nedávno nafotila pár fotek hmyzu, který jsem objevila u nás na zahradě, přesněji řečeno na kopru. Hrozně mě totiž zaujali červenočerně zbarvené pruhované ploštice (vypadají tak stylově), jménem Kněžice pásované, jelikož byly vážně všude. A co má člověk takhle venku o prázdninách dělat, než fotit všechno zajímavé i nezajímavé kolem? Úplně jsem na ty fotky zapomněla, ale právě jsem je náhodou objevila v jedné ze složek, tak se o ně podělím. :)


Fotografie - Panenka

3. července 2014 v 21:35 | Luci Lestrange
V úterý jsme se s Hanyuu pustily do dalšího focení, které jsme měly naplánované už docela dlouho. Tentokrát jsme využily její lolita šaty a vydaly se na krásnou starou půdu k strýcovi. Takže světelné podmínky nebyly nic moc, ale efektivně se dalo využít například malé střešní okno a jinak nám trochu pomohla lampička. A abych zmínila téma - tentokrát je moje sestra v roli rozkošné panenky. Budu ráda když se k fotkám jakkoli vyjádříte, snad se budou líbit. :)


Zvěřinec (červen)

3. července 2014 v 11:13 | Luci Lestrange
Červen je za námi a mně se v počítači válí spooooustu fotek. Povedených, nepovedených, to je jedno. Zkrátka je mi líto nechat je v počítači a já doufám, že se mezi mými návštěvníky, ať už to jsou zbloudilí kolemjdoucí nebo pravidelní čtenáři, najde někdo, kdo si je prohlédne. Já sama ráda chodím na různé blogy a koukám na takové ty random fotky všeho možného, tak třeba to má někdo podobně. Tentokrát vás ale čeká nálet všemožných zvířecích tvorů.Fotografie - Ze smutné zahrady

29. června 2014 v 23:01 | Luci Lestrange
Pár dní už mi ve složce leželo pár fotografií květin, které jsem pořídila na zahradě strýce, kde kdysi žila prababička. Zahlédla jsem tam totiž nádherné, tmavě nachové lilie, které rozhodně stály za fotku. Po prohlédnutí fotek jsem ale zjistila, že ačkoli mají krásnou barvu, s černobílým filtrem s lehce sépiovým nádechem mají to pravé kouzlo. Fotky na mě působí trochu smutně, stejně jako zahrádka se starým rozbořeným hrádkem a zničeným kamenným čápem, na které rostou. Zkrátka už se tam ta léta podepsala a já tu atmosféru cítím i z těchto fotografií. A právě to byl ten důvod, proč jsem se rozhodla tuto malou sérii pojmenovat "Ze smutné zahrady".Creepy nurse

24. června 2014 v 21:00 | Luci Lestrange
Tak jsme se se sestrou po dlouhé době vrhly zase do nějakého focení. Hanyuu mi tentokrát stála modelem jako opravdu podivná zdravotní sestřička, která chvíli připomínama klasickou zombie a vzápětí cosi posedlého v pokroucených polohách. S těmi fotkami jsem vcelku spokojená, některé se mi líbí hodně, jiné mi přijdou slabší, ale jsem si jistá, že za zítra budu zase rypákovat, že se mi nelíbí vůbec. :D Každopádně, budu moc ráda za vaši kritiku.

Fotky jsou nahrány ve formátu .jpg, takže ti trochu znalejší jistě vědí, že je to druh ztrátové komprese - tudíž vás chci požádat, abyste po zvětšení fotografie omluvili její kvalitu. Vážně je to bídné, ale už tak jsem u nahrávání těch fotek strávila půl dne. Takže jdeme na to, potřebuje tady někdo vyléčit?


Něco černobílého

22. června 2014 v 10:58 | Luci Lestrange

Mám hroznou potřebu hledat umění tam, kde není. Jen tak si sedím na židli a promazávám fotky ve svých složkách. Už už jsem málem smazala i tuhle. Ale pak si říkám ,,Sakra, mně se na ní něco líbí". Když opomenu to, že je naprosto obyčejná a doslova šeredně vyfocená... tak už toho moc vlastně nezbývá. Spíš vůbec nic. Ach, to počasí ve mně evokuje depresi - ale tu její hezkou část. Má vůbec nějakou hezkou část?

Fotografie

25. ledna 2014 v 15:04 | Luci Lestrange
Jsem hrozně líná sem dávat fotky z focení, ale už jsem sem dlouho nic nedala, tak jsem se přemluvila nahrát aspoň něco málo. Ať tu není tak pusto. První focení proběhlo s mojí milou Anežkou, jak už jsem se kdysi zmiňovala, a jako další mi pózovaly moje dvě kamarádky ze školy.
Foto: Cosplay Katniss Everdeen - Hunger Games (Hanyuu)

14. listopadu 2013 v 22:58 | Luci Lestrange
Včera jsem se konečně dokopala k dalšímu focení. A kdo mi stál modelem? No kdo asi, jasně že Hanyuu. :D Tentokrát po mě chtěla nafotit její cosplay na Katniss (Hunger Games), který na sobě měla poprvé na letošním Akiconu. A protože tam nebylo moc dobré prostředí na něco umělečtějšího, nechaly jsme to na doma. Takže jsme se včera vydaly do lesa.
Jsem ale hodně líná a jak už je zvykem, dlouho mi trvá, než se odhodlám fotky upravit. Tudíž jsem jich upravila zatím jen šest a nevím, kdy bude zbytek - ale až bude, určitě se tu také objeví. Takže tohle berte spíš jako předběžnou ukázku, určitě jich bude o dost víc. :)

Mimochodem, zítra mám stužkovací večírek, takže nebudu mít čas psát na blog (i když před ním nebo po něm bych sem hodila alespoň nějakou fotku, jelikož se před odchodem musím vyfotit - máme ho totiž v mafiánském stylu a já už mám vymyšlený outfit, tak se přece musím pochlubit. Budu totiž sexy mafiánka!

With the violin

3. října 2013 v 19:04 | Luci Lestrange
Tak jsem se konečně přiměla k tomu, abych ty fotky z víkendu nahrála i na blog. Včera a dneska jsem ještě nějaké upravila, jelikož ségra nesutále prudí. :D Nedávám sem všechny, jen ty (podle mně) nejpovedenější. Už chci nový foťák, ten Olympus mě štve čím dál tím víc. Zkrátka jsou z něj ty fotky dost nekvalitní. Téma si vymyslela sama sestra, chtěla takové lehce podzimní fotky s jejími houslemi, takže se sladila do červené. Bylo to všechno nafocené celkem rychle. O víkendu sice svítilo sluníčko, ale stejně byla trošku zima.


Žabky

13. září 2013 v 14:00 | Luci Lestrange
Jsem teď do neděle u Alexe, ale aby to tu na blogu nehnilo, přednastavila jsem si tenhle článek a další k Anime Challenge, jelikož už nechci žádný den vynechat. A protože jsem tohle psala ve čtvrtek v 10 hodin, už jsem byla líná psát něco záživnějšího. Vlastně mě ani nenapadlo, co jiného bych mohla přednastavit.
Nedávno jsme byli v lese. Ségra četla, já fotila, mamka sbírala houby. No a objevila jsem zase pár skokanů a okamžitě jsem je začala honit po lese, abych si je mohla vyfotit. Mám asi nějakou divnou úchylku, ale baví mě fotit žáby. :D

 
 

Reklama