Fotografie aneb zachyceno objektivem

Fotografie - Ze smutné zahrady

29. června 2014 v 23:01 | Luci Lestrange
Pár dní už mi ve složce leželo pár fotografií květin, které jsem pořídila na zahradě strýce, kde kdysi žila prababička. Zahlédla jsem tam totiž nádherné, tmavě nachové lilie, které rozhodně stály za fotku. Po prohlédnutí fotek jsem ale zjistila, že ačkoli mají krásnou barvu, s černobílým filtrem s lehce sépiovým nádechem mají to pravé kouzlo. Fotky na mě působí trochu smutně, stejně jako zahrádka se starým rozbořeným hrádkem a zničeným kamenným čápem, na které rostou. Zkrátka už se tam ta léta podepsala a já tu atmosféru cítím i z těchto fotografií. A právě to byl ten důvod, proč jsem se rozhodla tuto malou sérii pojmenovat "Ze smutné zahrady".Creepy nurse

24. června 2014 v 21:00 | Luci Lestrange
Tak jsme se se sestrou po dlouhé době vrhly zase do nějakého focení. Hanyuu mi tentokrát stála modelem jako opravdu podivná zdravotní sestřička, která chvíli připomínama klasickou zombie a vzápětí cosi posedlého v pokroucených polohách. S těmi fotkami jsem vcelku spokojená, některé se mi líbí hodně, jiné mi přijdou slabší, ale jsem si jistá, že za zítra budu zase rypákovat, že se mi nelíbí vůbec. :D Každopádně, budu moc ráda za vaši kritiku.

Fotky jsou nahrány ve formátu .jpg, takže ti trochu znalejší jistě vědí, že je to druh ztrátové komprese - tudíž vás chci požádat, abyste po zvětšení fotografie omluvili její kvalitu. Vážně je to bídné, ale už tak jsem u nahrávání těch fotek strávila půl dne. Takže jdeme na to, potřebuje tady někdo vyléčit?


Něco černobílého

22. června 2014 v 10:58 | Luci Lestrange

Mám hroznou potřebu hledat umění tam, kde není. Jen tak si sedím na židli a promazávám fotky ve svých složkách. Už už jsem málem smazala i tuhle. Ale pak si říkám ,,Sakra, mně se na ní něco líbí". Když opomenu to, že je naprosto obyčejná a doslova šeredně vyfocená... tak už toho moc vlastně nezbývá. Spíš vůbec nic. Ach, to počasí ve mně evokuje depresi - ale tu její hezkou část. Má vůbec nějakou hezkou část?

Fotografie

25. ledna 2014 v 15:04 | Luci Lestrange
Jsem hrozně líná sem dávat fotky z focení, ale už jsem sem dlouho nic nedala, tak jsem se přemluvila nahrát aspoň něco málo. Ať tu není tak pusto. První focení proběhlo s mojí milou Anežkou, jak už jsem se kdysi zmiňovala, a jako další mi pózovaly moje dvě kamarádky ze školy.
Foto: Cosplay Katniss Everdeen - Hunger Games (Hanyuu)

14. listopadu 2013 v 22:58 | Luci Lestrange
Včera jsem se konečně dokopala k dalšímu focení. A kdo mi stál modelem? No kdo asi, jasně že Hanyuu. :D Tentokrát po mě chtěla nafotit její cosplay na Katniss (Hunger Games), který na sobě měla poprvé na letošním Akiconu. A protože tam nebylo moc dobré prostředí na něco umělečtějšího, nechaly jsme to na doma. Takže jsme se včera vydaly do lesa.
Jsem ale hodně líná a jak už je zvykem, dlouho mi trvá, než se odhodlám fotky upravit. Tudíž jsem jich upravila zatím jen šest a nevím, kdy bude zbytek - ale až bude, určitě se tu také objeví. Takže tohle berte spíš jako předběžnou ukázku, určitě jich bude o dost víc. :)

Mimochodem, zítra mám stužkovací večírek, takže nebudu mít čas psát na blog (i když před ním nebo po něm bych sem hodila alespoň nějakou fotku, jelikož se před odchodem musím vyfotit - máme ho totiž v mafiánském stylu a já už mám vymyšlený outfit, tak se přece musím pochlubit. Budu totiž sexy mafiánka!

With the violin

3. října 2013 v 19:04 | Luci Lestrange
Tak jsem se konečně přiměla k tomu, abych ty fotky z víkendu nahrála i na blog. Včera a dneska jsem ještě nějaké upravila, jelikož ségra nesutále prudí. :D Nedávám sem všechny, jen ty (podle mně) nejpovedenější. Už chci nový foťák, ten Olympus mě štve čím dál tím víc. Zkrátka jsou z něj ty fotky dost nekvalitní. Téma si vymyslela sama sestra, chtěla takové lehce podzimní fotky s jejími houslemi, takže se sladila do červené. Bylo to všechno nafocené celkem rychle. O víkendu sice svítilo sluníčko, ale stejně byla trošku zima.


Žabky

13. září 2013 v 14:00 | Luci Lestrange
Jsem teď do neděle u Alexe, ale aby to tu na blogu nehnilo, přednastavila jsem si tenhle článek a další k Anime Challenge, jelikož už nechci žádný den vynechat. A protože jsem tohle psala ve čtvrtek v 10 hodin, už jsem byla líná psát něco záživnějšího. Vlastně mě ani nenapadlo, co jiného bych mohla přednastavit.
Nedávno jsme byli v lese. Ségra četla, já fotila, mamka sbírala houby. No a objevila jsem zase pár skokanů a okamžitě jsem je začala honit po lese, abych si je mohla vyfotit. Mám asi nějakou divnou úchylku, ale baví mě fotit žáby. :D

Rodinné focení 31.8. (3)

4. září 2013 v 21:34 | Luci Lestrange
Tak aby to tu nehnilo, tak sem hodím poslední várku fotek z toho rodinného focení. Tentokrát je na nich má mamka. Fotky jsou hrozně podobné jako ty první, máma má na sobě dokonce stejné oblečení jako teta (Nebylo totiž v plánu fotit i ji, ale nakonec se plány změnily).
Platí to samé co u minulých fotografií. Za kvalitu se omlouvám, je to jpg. :)
Jinak vás můžu ujistit, že moje nudné fotografie už tu zase pěkně dlouho nebudou, protože tohle jsou poslední, které mám nafocené, a kdo ví, kdy zase budu mít čas fotit. :D

Rodinné focení 31.8. (2)

2. září 2013 v 18:26 | Luci Lestrange
Dnešní den jsem přežila víceméně dobře. Až na to, že jsme museli skládat na praxích letáky (první školní den, why not), což mě neuvěřitelně nasralo, jelikož jsme tam vlastně vůbec nemuseli chodit, to i celkem šlo. Takže vlastně až zítra to bude první školní den opravdu ve škole. No, to je jedno, teď sem jdu dát zase fotky. Myslela jsem, že sem nejdřív nahraji fotky své mámy (jsou hodně podobné jako ty minulé, na kterých je teta), ale ségra je nedočkavá, tudíž to prohodím a nahraji rovnou její fotky.
Co bych řekla, asi to samé, co u předchozího článku. Fotky jsou tu ve strašné kvalitě, v počítači je to mnohem lepší, ale tentokrát jsem si je v png ani neuložila, takže s tím vlastně nic dělat nejde. Tak šup sem s kritikou, budu ráda. :)

Rodinné focení 31.8. (1)

1. září 2013 v 16:45 | Luci Lestrange
Neuvěřitelné. Včera jsem strávila upravováním fotek snad 7 hodin - v kuse! Upravovala jsem je do rána. Z focení tety se totiž vyklubalo ještě focení mojí mámy a ségry. Mamka s tetou měla na focení stejné oblečení, takže jsou si některé fotky hodně podobné. Výsledné fotografie se mi opravdu líbí, takže jsem spokojená. Už mám upravené všechny, ale zatím zveřejňuji jen fotky mé tety - je jich dost, takže jich sem dám jen pár. A další dny bych mohla zveřejnit mamku a Hanyuu.

Chci jen říct, že jsou focené na přání, tudíž jsou na můj styl trochu obyčejné. Však mě znáte, většinou fotím nejradši něco s pochmůrnou atmosférou, takže je to celkem změna. Ale zhodnoťte je samy, za každou kritiku budu ráda.
Jinak pro velké rýpaly, můj foťák už se mi doslova rozpadá v rukou - sice pomalu, ale jistě. Je to prostě dědek, což je na fotkách i vidět. Ve větším rozlišení je vidět spoustu nedostatků. Ale s mamkou už diskutujeme o mém vysněném Canonu, takže kdo ví, třeba se mi už na Vánoce splní sen a moje fotky budou ještě o něco lepší :)
PS - Mám je uložené v .png, ale to bych je sem nahrávala nekonečně dlouho, takže jsem sem dala jen verze v .jpg. Tudíž je kvalita ještě nižší, než na počítači, což je hodně vidět i na mém logu. No nic, já se tu kvůli tomu budu vztekat, vy to prosím pěkně ignorujte. :D

 
 

Reklama