Kresby, grafika a jiná tvorba

Vánoční dům

22. listopadu 2017 v 5:47 | Lucirä

O tom, jaké pocity ve mně vyvolává hra The Sims 2, jsem už kdysi psala samostatný článek. Ta hra pro mě znamená významnou část mého dětství a nejpíš se mi nikdy nepodaří ji zcela úplně opustit. Sice už nesedím tři hodiny u počítače, zapálená do osudu své virtuální rodiny, ale hrozně ráda si ve volných ranních či večerních chvilkách hru zapnu a hraji si na architekta a bytového designéra. Třetí ani čtvrtý díl této hry jsem nikdy nehrála tak moc, jako tenhle, ale stavění jsem si zkusila, a prostě to nebylo ono a tolik mě to nebavilo.

Ve dvojce mám vlastní sousedství, ve kterém se tyčí nespočet domků snů, takových těch typicky předměstských a amerických. Přesně těch, ve kterých si umím představit žít. A představuji si to hrozně ráda. A protože se blíží advent, rozhodla jsem se postavit tam jeden s vánoční výzdobou. Líbí se mi natolik, že se s ním jdu pochlubit. A taky proto, že je mi až smutno při představě, že v tom vánočním útulném království nemohu opravdu bydlet, a tak v tom nechci být sama.

Tak co na něj říkáte?

Když se ve mně probudí dítě

8. května 2017 v 7:09 | Lucirä

Jako malá jsem patřila k těm dětem, které při pohledu na Kinder vajíčko zažívaly směsku nepopsatelných pocitů. Nadšení, vzrušení, zvědavost! To všechno se ve mně pralo, když jsem si směla do nákupního košíku dát jedno to malé čokoládové vejce v bílo červeném obalu. Vybírala jsem pečlivě a oťukala snad celé plato, než jsem našla to pravé. Nedokážu popsat ten hřejivý pocit, když jsem čokoládu rozpůlila, otevřela plastovou nádobku a vykoukl na mě zřetelný kousek postavičky omotaný papírkem s obrázky aktuální edice. Zbožňovala jsem kinder vajíčka a zbožňovala jsem postavičky, se kterými jsem si vydržela hrát třeba půl dne. Nejstarší hrošíci, krokodýli a lvíčci jsou prostě klasika. Stejně tak dinosauři, shalibaby, tučňáci, nebo třeba králíčci na lyžích. Měla jsem hrozně ráda egypské kočky faraóny a pirátské papoušky. A kdo mě zná, tak ví, jakou slabost mám pro všechno hororové a strašidelné, a to už odmala. Takže postavičky s touhle tématikou pro mě byly zkrátka vždycky na prvním místě. A Kinder mělo edici úžasných zelených ufonů nebo duchů. Ale moje srdce si na plné čáře získaly především Vampireli.

Kresba - Gizmo (tablet)

9. září 2014 v 18:45 | Luci Lestrange
Nějak mě to čmárání na tabletu začalo bavit, takže krátce po dokončená Frankensteinovy nevěsty vzniklo další "veledílo". Tentokrát je to roztomilý Gizmo z filmu Gremlins, kterého každý fanoušek Gremlinů musí zbožňovat, protože to ani jinak nejde. Gremlini jsou moje dětství, jelikož jsem na tuhle hororovou komedii mohla koukat pořád dokola a nikdy ji nepřestanu mít ráda. Ty uši a prsty mi daly vážně zabrat, chvíli jsem myslela, že se na to vykašlu, ale nakonec jsem s tím celkem spokojená. Snad se bude aspoň trochu líbit. :)

Kresba - Bride of Frankenstein (tablet)

5. září 2014 v 18:13 | Luci Lestrange
Po hodně dlouhé době mě včera v noci (asi tak kolem půlnoci) popadla hrozná chuť kreslit. S tužkou jsem to ale už dávno vzdala, takže jsem popadla tablet a pokusila se něco spáchat pomocí něj ve Photoshopu. No, nejen že mě to nakonec začalo vážně bavit, ale dokonce se mi to i zalíbilo - což se u mě nestává zrovna často - takže jsem to dnes dodělala a rozhodla se zveřejnit. Kreslila jsem to napůl přes tablet a spoustu věcí dolaďovala myší. S výsledkem jsem vážně spokojená, jelikož jsem si s tabletem dřív vůbec nerozuměla. Představuji vám Frankensteinovu nevěstu. :)

Kresba - Synyster Gates

26. prosince 2013 v 20:19 | Luci Lestrange
Ummm, tak jo. Dokreslila jsem svého kytarového hrdinu. Nedopadl přímo tak, jak jsem si ho představovala, ale jsem víceméně spokojená. Ovšem je vidět, že už mě ta bunda nebavila dokreslovat a o tom krku kytary a jeho prstech se radši ani nezmiňuji. No, jsem ráda, že to mám za sebou!

Ponaučení: už nikdy nekreslím nikoho s koženou bundou :D

Weird Girl & Mr.Whispers (tablet)

26. srpna 2013 v 17:30 | Luci Lestrange
Dostala jsem chuť kreslit. Zvláštní, to se mi nestává často. :D A rozhodla jsem se nakreslit na tabletu Weird girl a jejího kocoura pana Whiskerse. Jsem s tím víceméně spokojená a trochu pořád nechápu, že se mi to vážně docela povedlo :D Tablet už ovšem nechci ani vidět! Jsem ráda, že jsem to vůbec dokreslila.
Jen tak mimochodem, ta holka je tak úžasně divná, že jsem uvažovala nad cosplayem... A jo, časem bych ten plán mohla vážně zrealizovat, jelikžo ten nápad se mi líbí čím dál tím víc.

 
 

Reklama
Reklama