O hororu

Co dělat po dokoukání Stranger Things

8. listopadu 2017 v 9:54 | Lucirä
... aneb něco jako návod pro závisláky

Kousky mého ponurého srdce

23. června 2015 v 17:59 | Lucille Daryl

Od malička mě lákaly věci se zvláštní a chmurnou tématikou. Ať už to byly filmy, seriály, písničky, nebo třeba dekorace či oblečení. Měla jsem k tomu hrozně kladný vztah. Už jako malá jsem nejradši kreslila hřbitovy na sto způsobů a strašidelné domy, vedle kterých byl většinou nějaký ten vrah s nožem či sekerou v ruce. Tolik jsem jich věnovala mamce za jediný den. Ale ji to nejspíš nijak nevyvádělo z míry, jelikož ona jako malá zase kreslila rakve. Mně to ale, narozdíl od ní, zůstalo.

Mám ráda magii a nadpřirozeno, mám ráda procházky po hřbitově a lákají mě strašidelné a opuštěné domy. Mám ráda horory, hororové komedie a animované filmy s hororovými prvky. Mám ráda horror punk, mám ráda trička s potiskem zombíků. Mám ráda Halloween. I panenky Monster High sbírám z toho důvodu, že jsou to monstra. Když se to snažím nějak shrnout, dá se říct, že HOROR je mým největším koníčkem, a to nejen ve filmu. Vyhledávám ho naprosto všude a ve všem.

Není horor jako horor

24. března 2015 v 17:01 | Lucille Daryl

Horor je velmi rozšířeným a oblíbeným uměleckým žánrem. Zaměříme se na horor ve filmu.

Pod pokličkou českého hororu

20. března 2015 v 11:43 | Lucille Daryl

Českých hororů není moc. O tom se můžete přesvědčit i na csfd.cz, kde vám jich specifičtější výběr najde pouze 27. Z toho si je můžeme rozdělit ještě do dvou skupin, do kterých většina vypsaných filmů spadá. První skupinou jsou horory, které nejsou ryze české. Druhou skupinou jsou filmy, které žánrově nespadají jen do hororů. Ghoula máme už na osmém místě. Nad ním je Fimfárum Jana Wericha, které spadá do druhé skupiny, stejně jako Kytice. Dále také film Z Pekla, který patří hned do obou dvou skupin. Stejně na tom jsou i Dravci. Dalším filmem a pro mě nejznámějším hororem z české republiky jsou Šílení, kteří se ale žánrově řadí i mezi komedie, tudíž spadají do druhé skupiny. A posledními filmy jsou Krvavý román a Van Helsing. První zmíněný se dá považovat za horor, ale rozhodně ne za nic z dnešní doby, zatímco u Van Helsinga ani nemusím zmiňovat, že patří nepochybně do obou dvou skupin. A osmým filmem v seznamu je již zmíněný Ghoul, který je zároveň prvním plnohodnotným hororem, na který jsme tu mohli narazit.

Proč to zde ale zmiňuji?
 
 

Reklama