Ochutnáno!

Ochutnáno! ~ 3

Včera v 17:00 | Lucille Daryl
K-take it veggie sójový jogurt
alternativa bílého jogurtu

Složení: voda, sójové boby* (11%), kukuřičný škrob*, sůl, jogurtové kultury (max. 0,1%).*z kontrolovaného ekologického zemědělství.

Dříve jsem často jedla bílé jogurty. Pro vegany není těžké jogurt nahradit, sójových nebo rýžových je na trhu spoustu, převážně jsou to ale ty již ochucené a jediné s tou "pravou" jogurtovou konzistencí jsou u nás k dostání snad jen ty od Alpra nebo Provamelu. A nejen, že jsou dost drahé, ale třeba ty Alprácké nemají zrovna chválihodné složení (viz. cukr nebo glukózo-fruktózový sirup). Alespoň ty ochucené 4-packy. Pak jsou tu ty velké, 500 gramové, též od značky Alpro, kde už můžeme kromě kokosového nebo mandlového sehnat i bílý, neochucený. Přiznám se, že s tím zkušenosti nemám, ale vzhledem k ceně asi ani mít nechci. I značka Joya nabízí neochucený jogurt a dokonce v malém kelímku, nicméně kelímek je ze škodlivého materiálu. A co se týče ostatních sojových jogurtů na trhu, převážně se jedná o tu pudinkovou konzistenci, což má prostě do klasického jogrtu daleko. Nová značka Kauflandu Take it Veggie nabízí velký sojový jogurt za 39,90 korun, což sice taky není málo, ale už je to rozhodně přijatelnější než dvojnásobek. Navíc vám jogurt vydrží na 3x, pokud jste tedy trochu větší jedlíci jako já, tak jen na 2x, ale jogurt za dvacku mi nepřijde zas tak hrozný.
Kdysi dávno jsem si ráda dělala bílý jogurt se lžičkou rybízové marmelády, perníkovým kořením, vlašskými ořechy a kousky banánu. Nedávno jsem si na to vzpomněla a dostala jsem chuť na nějakou alternativu této mléčné pochoutky, takže jsem neváhala a jogurt koupila. Po ochutnání jogurtu jsem byla nadšená. Sice je po první lžičce ta sojová pachuť zřejmá, nicméně po lžičce třetí už na ni celkem zapomenete a pokud do jogurtu cokoliv přidáte, ztratí se úplně. Takže moje oblíbená svačinka z dřívějších dob byla perfektně nahrazena a já absolutně nepoznala rozdíl.Tenhle jogurt od teď bude parkovat v mé lednici častěji. K dostání je i v ochucená vanilkové verzi, která mě osobně moc neláká, radši si jogurt ochucuji sama. Ale pokud na něj někdy narazím v akci či ve slevě, nejspíš ho taky koštnu.

Ochutnáno! ~ 2

4. ledna 2017 v 16:46 | Lucille Daryl
Protože mi nejen Mikuláš, ale i Santa Claus v prosinci nadělil spoustu dobrot, a protože jsem jich už i spoustu ochutnala, přináším druhý článek z rubriky Ochutnáno!. Tentokrát jsem měla možnost vše vyfotit sama a vyhnout se tak stahování obrázků z internetu, neboť jsou všechny produkty aktuální. Rovněž jsem se rozhodla, že nebudu uvádět cenu, neboť u dárků cenu neznám a upřímně se mi ani nechce vše dohledávat, takže pokud budete chtít něco z těchto (pro mě) novinek ochutnat, tento bod bude na vás. U produktů budu uvádět jen klasicky název a složení.


Šufánek: Lískový ořech - čokoláda
Oříškové máslo s příchutí čokolády
Složení: Pražené lískové ořechy 67%, sedmdesátipěti procentní čokoláda 25%, sušená třtinová šťáva a Himalájská sůl

Arašídovo kokosové máslo od Šufánka mě nadchlo natolik, že jsem nutně potřebovala ochutnat nějaké další. Hodně mě lákala kombinace lískového ořechu a čokolády, jelikož to prostě zní jako zdravá, nepřeslazená nutela, po které mě nebudou bolet zuby. Kombinace arašídů a čokolády mi navíc nechutná, proto jsem byla nadšená z představy, že tohle máslíčko je z oříšků lískových. Musím se přiznat, že na první ochutnání mi přišlo takového zvláštní, skoro až hořké. Ale do teď nechápu, jak je to možné, neboť na ochutnání druhé jsem se do něj úplně zamilovala. Na žitném chlebu s banánem nebo na lívanečku chutná skvěle, stejně tak samotné na lžičku. Pokud máte rádi pomazánky na styl Nutely, určitě kupujte. K Vánocům jsem dostala i kešu, ale to jsem zatím nechutnala - tak třeba příště.

Ochutnáno! ~ 1

25. listopadu 2016 v 16:00 | Lucille Daryl
Jakožto velkej jedlík, food lover, gurmán a nenažranec jsem se rozhodla, že se s vámi jednou za čas podělím o nějaké dobroty, které jsem v poslední době ochutnala. Bude se to tedy týkat těch zdravějších dobrot, takže nečekejte žádné novinky od Milky. Určitě nebudou všechny, jelikož toho spasu opravdu spoustu, ale zkrátka si někdy něco vyfotím a aby mi to jen tak neleželo v telefonu nebo neviselo na instagramu, přijde mi jako dobrý nápad se o tuhle chuťovou zkušenost s vámi podělit a dát vám tak tip, co si třeba koupit a co za to naopak vůbec nestojí. Článek bude obsahovat vždy deset produktů, které jsem (nejen) v poslední době ochutnala, aby v tom byl nějaký systém. Já mám totiž systémy ráda. Pokud během delší doby neochutnám nic moc nového, článek bude obsahovat produkty starší, na které si třeba vzpomenu, nebo mé oblíbené produkty, ke kterým se ráda vracím.

Rovněž jednou za čas napíšu článek, ve kterém zveřejním moje stálice - tedy to, co nesmí u mě v kuchyni (nemám kuchyň, ale víte jak) chybět za žádnou cenu.


Seaweed Chips - Original
Snack z mořské řas Nori
Gramáž: 4,8g
Složení: mořská řasa nori, řepkový olej, sezamový olej, mořská sůl
Cena: kolem 20,-

Když vás honí mlsná na něco slaného a nechcete rozdělávat kaloricky bohatý pytlík brambůrek, snack z mořských řas vás jistě potěší svou výraznou chutí i naprosto zanedbatelnou kalorickou hodnotou. Chuť mořských řas mám velmi ráda a tyhle lehce slané a křupavé si mě zkrátka okamžitě získaly. Prodávají se i s příchutí wasabi, ale tu jsem nezkoušela a nejspíš ani nebudu, jelikož wasabi moc v lásce nemám.

zdroj fotky a možnost objednání: www.biomana.cz

 
 

Reklama