Recenze

Zhlédnuto ~ Annabelle: Zrození zla

Neděle v 6:11 | Lucirä
Annabelle: Creation
Annabelle 2: Zrození zla

Horor / Mysteriózní / Thriller
USA, 2017, 109 min
Režie: David F. Sandberg
Scénář: Gary Dauberman

a půl

Annabelle 2: Zrození zla je pokračováním velmi úspěšného hororu z roku 2014 "Annabelle". Výrobce panenek se svou manželkou přijmou několik let po tragické smrti jejich dcerky do svého domu řádovou sestru a několik dívek ze zavřeného sirotčince. Zanedlouho se stanou terčem aktivit Annabelle, posedlého výtvoru výrobce panenek.

zdroj: Vertical Ent.

Zhlédnuto ~ Get Out

10. října 2017 v 5:36 | Lucirä
Get Out
Uteč

Horor / Mysteriózní / Thriller
USA, 2017, 103 min
Režie: Jordan Peele
Scénář: Jordan Peele
Co na tom, že Rose (Allison Williams) je bílá jako stěna a Chris (Daniel Kaluuya) černý jako noc? Žijeme přece v jednadvacátém století, kdy je boj proti rasové nesnášenlivosti přece už dávno dobojovaný a na smíšené páry se skrz prsty nedíváme. Minimálně Roseini rodiče Missy a Dean jsou na Chrise od prvního momentu nesmírně milí. Vadí jim snad jen to, že si přítel jejich dcery tu a tam zapálí, ale to s barvou kůže přece nesouvisí. Psycholožka Missy dokonce Chrisovi nabídne, že ho jeho zlozvyku zbaví pomocí hypnózy. Byl by to ráj na Zemi, kdyby se dva zdejší černošští zaměstnanci nechovali tak podivně. A kdyby se zvláštně neprojevoval i další muž černé pleti, který během víkendu dorazí na návštěvu. Náznaků, že všechno není v úplném pořádku, postupně přibývá, a Chris se rozhodne vzít nohy na ramena. To, co následuje, překoná jeho nejčernější noční můry a všem divákům v kinosále připraví naprosto nečekaný a nezapomenutelný zážitek.


zdroj: CinemArt

Něco jako recenze na 13 Reasons Why

21. června 2017 v 10:09 | Lucirä
Už je to nějaký ten pátek, co jsem dokoukala seriál 13 Reasons Why, který se stal za krátkou dobu velmi populárním. A tak jsem se rozhodla, že o něm také napíšu pár řádků..

13 Reasons Why
Drama / Mysteriózní
USA, 2017, 12 h 3 min
Režie: Tom McCarthy, Gregg Araki, Helen Shaver, Kyle Patrick Alvarez, Carl Franklin, Jessica Yu
Předloha: Jay Asher (kniha)

Teenager Clay Jensen (Dylan Minnette) se jednoho dne vrátí domů ze školy a na zápraží najde záhadnou krabici, na které je napsané jeho jméno. Uvnitř krabice objeví několik audiokazet, jež nahrála Hannah Bakerová (Katherine Langford), jeho spolužačka a tajná láska, která před dvěma týdny tragicky spáchala sebevraždu. Na nahrávkách Hannah odkrývá emocionální deník popisující třináct důvodů, kvůli kterým se rozhodla ukončit svůj život.

.
 
 

Reklama