Recenze

Finské podivno, aneb Lesní lišky

14. ledna 2018 v 15:23 | Lucirä
... a další znepokojivé příběhy.


Zhlédnuto ~ Nevesta

6. listopadu 2017 v 19:39 | Lucirä

Nevesta

Невеста

Horor / Thriller
Rusko, 2017, 90 min
Režie: Svjatoslav Podgajevskij

Fotografie s mrtvými členy rodiny nebyly v minulosti ničím výjimečným, přesto vzbuzují údiv a husí kůži dodnes. Zesnulá nevěsta, která se na obdobných momentkách má také objevit, ale skrývá jedno nemilé překvapení.

Mrtvé nevěsty nevěstí nikdy nic dobrého... Jednu si vzal do parády ruský, nepříliš známý režisér pan Pdgajevskij.
Film rozhodně neoplývá originalitou - starý dům, rodinné tajemství, temná minulost... To všechno známe a není to nic, co by nás překvapilo. Nicméně atmosféra je v tomhle filmu někde úplně jinde a těžko bychom takovou hledali v amerických filmech. Něco tomu chybí, něco přebývá, ale po vizuální stránce je filmopravdu zdařený, obzvláště když přihlížíme k tomu, že je to autorova prvotina. Film zapůsobí okamžitě, obzvláště první záběry ze staré doby působí opravdu výborně a kvalitně. Prostředí je ponuré, děsivé, z hororového hlediska perfektní (možná až moc). Herecké výkony byly o něco horší a příběh byl hodně zamotaný, semtam postrádal nějakou tu logickou stránku věci a celkově hodně pokulhával. Působil na mě jako takový cedník. Filmy, které přirovnávám k cedníku, mají zkrátka hodně děr, ale když člověk vaří těstoviny, mít po ruce cedník se hodí - takže pokud je nouze a chcete si večer pustit nějaký horor, tenhle je plně sledovatelný a poslouží dobře. Jen to chce nemít velká očekávání a přistupovat k tomu s nadhledem. V Rusku nevzniká moc hororů a tenhle je jeden z mála. Já byla ráda, že jsem zase zkusila něco nového, na co nejsem zvyklá. Bylo to trochu zvláštní, slyšet místo angličtiny ruštinu, ale o to atmosferičtěji to působilo. Když tedy promineme nepříliš originální příběh, který rozhodně není dotažený, dostaneme z technického hlediska jeden zajímavý kousek s moc milým vizuálem a dokonce i nějakými těmi mrazivými momenty.

Něco jako recenze na 13 Reasons Why

21. června 2017 v 10:09 | Lucirä
Už je to nějaký ten pátek, co jsem dokoukala seriál 13 Reasons Why, který se stal za krátkou dobu velmi populárním. A tak jsem se rozhodla, že o něm také napíšu pár řádků..

13 Reasons Why
Drama / Mysteriózní
USA, 2017, 12 h 3 min
Režie: Tom McCarthy, Gregg Araki, Helen Shaver, Kyle Patrick Alvarez, Carl Franklin, Jessica Yu
Předloha: Jay Asher (kniha)

Teenager Clay Jensen (Dylan Minnette) se jednoho dne vrátí domů ze školy a na zápraží najde záhadnou krabici, na které je napsané jeho jméno. Uvnitř krabice objeví několik audiokazet, jež nahrála Hannah Bakerová (Katherine Langford), jeho spolužačka a tajná láska, která před dvěma týdny tragicky spáchala sebevraždu. Na nahrávkách Hannah odkrývá emocionální deník popisující třináct důvodů, kvůli kterým se rozhodla ukončit svůj život.

.
 
 

Reklama