Recepty

"Smetanový" dýňový koláč

4. listopadu 2016 v 14:00 | Lucille Daryl

Dýňový americký smetanový koláč je prostě typickou Halloweenskou pochoutkou. A já vím, že Halloween je pryč, ale jelikož jsem ho pekla letos poprvé na naší sešlost, nestihla jsem ho zveřejnit včas. Ale pokud vám doma zbyla nějaká dýně, můžete si ho upéct i teď, vždyť podzim ještě neskončil! Full vegan.

Veganský "tvarohový" dezert

13. října 2016 v 17:00 | Lucille Daryl

S přechodem na veganstní mi v hlavě problikly pouze dvě věci, u kterých mi zářil červený vykřičník. Ne, nebylo to maso a dokonce to nebyl ani můj milovaný tvaroh. Maso je totiž samo o sobě dosti nechutné a bez chuti (za veškerou tu výtečnou chuť může koření a typ úpravy, nebo vám snad chutná jen tak uvařené, bez dochucení?) a tvarohu jsem se chtěla vzdát už dávno předtím, jelikož jsem věděla, že vůbec neprospívá mému zažívání a zdraví celkově. I přesto jsem si ale vzpomněla na něco, co mi bude chybět.

Pohankový perník

16. prosince 2015 v 10:02 | Lucille Daryl

Je libo zdravý, ale přesto chutný perník? Nemusíte používat bílou mouku, tuk a dokonce ani mléko.

Kokosové sušenky | Tip na Halloween!

30. října 2015 v 8:06 | Lucille Daryl

Kokosové sušenky sice nejsou nic typicky halloweenského, jako třeba dýňové koláčky nebo další pokrmy z dýně - pokud je ovšem tématicky nevyřežete! Formička netopýra a ducha mi pomohla z tohoto pokrmu udělat parádní dezert na naší sešlost.

Dýňové koláčky | Tip na Halloween!

29. října 2015 v 17:17 | Lucille Daryl

Na Halloweenské sešlosti rozhodně nesmí chybět dýňový pokrm. Já zvolila dýňové koláčky pečené ve formách ve tvaru malých roztomilých dýní. Pokud je nemáte, nic se neděje. Můžete je upéct i jako klasické muffiny, nebo třeba buchtu na plechu.

Arašídové řezy

25. října 2015 v 20:00 | Lucille Daryl

Přináším další sladkou rychlovku! Tentokrát jsem využila svou zásobu 100% arašídového másla a vytvořila takové malé arašídové překvapení. Přijdu si sice trochu jako Láďa Hruška, že neustále zveřejňuji takové "minutové dezerty", které zvládne naprosto každý, ale i já moc dobře vím, že malý tip se občas hodí. A vlastně je tu jeden zásadní rozdíl - mé výtvory nejsou toxické a ozářené mikrovlnou troubou.

Banánový štrůdl

9. října 2015 v 11:31 | Lucille Daryl

Protože zbožňuji sladké, snažím se si péct své vlastní dobrůtky bez jednoduchých cukrů a nezdravých tuků. Nedávno jsem například dělala štrůdl. Ten klasický s jablky a skořicí, jen bez bílé mouky a tuku. Místo mouky jsem použila rozemleté ovesné vločky, přidala jedno vejce a trochu vody. Světě div se, těsto bylo na světě. Sice bylo lepivé a nešlo válet, takže dala příprava víc práce, ale výsledek stál za to. Pak se postupovalo klasicky - na placku se dala nastrouhaná jablka, skořice a trocha třtinového cukru. Ale takový recept nemá smysl dávat na blog, protože štrůdl umí každý. Ať už zdravý, nebo nezdravý. Ale napadlo vás někdy upéct štrůdl banánový?

Ovesný tvarohový dezert s banánem a borůvkami

25. září 2015 v 9:21 | Lucille Daryl

Dostala jsem chuť si něco dobrého upéct a jelikož mi v mrazáku zbyla poslední mistička borůvek, bylo jasno. Všechno byla čistá improvizace a do dnešního rána jsem netušila, jak to vlastně chutná. A nakonec to dopadlo mňamózně, alespoň podle mě a podle vzkazu, který mi nechala mamka na stole před odchodem do práce. Stálo v něm: ,,Lucinko, výborný výborný výborný! Děkuji." Takže jsem se rozhodla, že tuhle malou a jednoduchou, navíc poměrně zdravou a nízkotučnou dobrotu hodím na blog.

Skořicovo jablečné točenky

2. září 2015 v 8:46 | Lucille Daryl
Honí vás mlsná, máte chuť na něco sladkého, ale nemáte čas anebo se vám jednoduše nechce stát hodinu u trouby? Dejte si skořicové točenky. Jistě je každý zná, jsou jednoduché samy o sobě, ale často se do nich dává spoustu zbytečných věcí, jako například tuk. Přitom jdou udělat zdravěji a přesto jsou výborné, takže si je nemusíme vyčítat.

Tento článek neberte vyloženě jako recept, protože to bych se musela stydět a přišla bych si jako ta slečna, která kdysi na blog psala "recept" na nakrájené rajče s bylinkovou solí. Berte to spíš jen jako tip, který osladí vaše dny. Původně jsem to sem dávat nechtěla, takže nemám žádnou pěknou fotku, ale vzhledem k tomu, že mám neustálou chuť psát něco na blog a na svém instagramu jsem si všimla fotky, rozhodla jsem se s vámi podělit. Snad se najde někdo, kdo tento tip uvítá. Jako ilustraci tedy použiji velice nekvalitní fotku z mobilu, snad postačí. Ještě, že mám úchylku si všechno fotit.

HAWAII Piña Colada dort

15. června 2015 v 14:40 | Lucille Daryl

V těchto letních slunečních dnech jistě každého potěší vychlazený nápoj. A co si k němu ještě upéct dortík s typicky letní a exotickou chutí Piña Colady?
 
 

Reklama