Recepty

Banánový štrůdl

9. října 2015 v 11:31 | Lucille Daryl

Protože zbožňuji sladké, snažím se si péct své vlastní dobrůtky bez jednoduchých cukrů a nezdravých tuků. Nedávno jsem například dělala štrůdl. Ten klasický s jablky a skořicí, jen bez bílé mouky a tuku. Místo mouky jsem použila rozemleté ovesné vločky, přidala jedno vejce a trochu vody. Světě div se, těsto bylo na světě. Sice bylo lepivé a nešlo válet, takže dala příprava víc práce, ale výsledek stál za to. Pak se postupovalo klasicky - na placku se dala nastrouhaná jablka, skořice a trocha třtinového cukru. Ale takový recept nemá smysl dávat na blog, protože štrůdl umí každý. Ať už zdravý, nebo nezdravý. Ale napadlo vás někdy upéct štrůdl banánový?

Ovesný tvarohový dezert s banánem a borůvkami

25. září 2015 v 9:21 | Lucille Daryl

Dostala jsem chuť si něco dobrého upéct a jelikož mi v mrazáku zbyla poslední mistička borůvek, bylo jasno. Všechno byla čistá improvizace a do dnešního rána jsem netušila, jak to vlastně chutná. A nakonec to dopadlo mňamózně, alespoň podle mě a podle vzkazu, který mi nechala mamka na stole před odchodem do práce. Stálo v něm: ,,Lucinko, výborný výborný výborný! Děkuji." Takže jsem se rozhodla, že tuhle malou a jednoduchou, navíc poměrně zdravou a nízkotučnou dobrotu hodím na blog.

Skořicovo jablečné točenky

2. září 2015 v 8:46 | Lucille Daryl
Honí vás mlsná, máte chuť na něco sladkého, ale nemáte čas anebo se vám jednoduše nechce stát hodinu u trouby? Dejte si skořicové točenky. Jistě je každý zná, jsou jednoduché samy o sobě, ale často se do nich dává spoustu zbytečných věcí, jako například tuk. Přitom jdou udělat zdravěji a přesto jsou výborné, takže si je nemusíme vyčítat.

Tento článek neberte vyloženě jako recept, protože to bych se musela stydět a přišla bych si jako ta slečna, která kdysi na blog psala "recept" na nakrájené rajče s bylinkovou solí. Berte to spíš jen jako tip, který osladí vaše dny. Původně jsem to sem dávat nechtěla, takže nemám žádnou pěknou fotku, ale vzhledem k tomu, že mám neustálou chuť psát něco na blog a na svém instagramu jsem si všimla fotky, rozhodla jsem se s vámi podělit. Snad se najde někdo, kdo tento tip uvítá. Jako ilustraci tedy použiji velice nekvalitní fotku z mobilu, snad postačí. Ještě, že mám úchylku si všechno fotit.

HAWAII Piña Colada dort

15. června 2015 v 14:40 | Lucille Daryl

V těchto letních slunečních dnech jistě každého potěší vychlazený nápoj. A co si k němu ještě upéct dortík s typicky letní a exotickou chutí Piña Colady?

Perníková buchta s krémem

9. dubna 2015 v 6:36 | Lucille Daryl

Máte rádi perník? Zkuste ho i s krémem!

Chutné pizza fornetti i pro vegetariány

27. března 2015 v 18:31 | Lucille Daryl

Kdo by neznal fornetti? Spousta z nás si je kupuje třeba na nádraží. Můžeme si je ale udělat i doma.

Ořechovo-brusinková buchta

25. března 2015 v 11:10 | Lucille Daryl

Milujete ořechy a brusinky? Tuhle buchtu si mohou dopřát i vegani.

Lucille CocoBanane

23. března 2015 v 20:31 | Lucille Daryl

Honí vás mlsná a nechce se vám péct nic složitého? Vyzkoušejte tuto jednoduchou kokosovo banánovou buchtu.
 
 

Reklama