Sbírka panenek

19. Casta Fierce

4. listopadu 2015 v 15:27 | Lucille Daryl

Casta Fierce

Kolekce: základní
Dárek od přítele 23.října 2015

Nositelkou čísla devatenáct je přenádherná a nadaná čarodějnická zpěvačka Casta Fierce.

Devatenáctiletá Casta je dcerou Kirké, řecké bohyně magie, proslulé a mocné kouzelnice. Je jednou z největších hvězd ve světě monster, a to i přesto, že živě vystupuje jen jednou za rok - na Halloween. V roce 2014 vystoupila se svou kapelou The Spells na Monster High. Naštěstí si pamatovala všechny své texty, takže neproměnila nikoho v hledišti do.. zkrátka něčeho jiného. Je přeci čarodějka, nemůže riskovat a musí si být jistá, že slova v jejích písních jsou správně. Žáby totiž obvykle o přídavek nepožádají.. Jejím oblíbeným jídlem jsou rajčata s monsterellou a octem balsamico. Je umělec. Miluje být na jevišti ve světle reflektorů s plným publikem před sebou. Je to vším, co kdy chtěla dělat, a nic na světě se tomu nevyrovná. Nejvíc ji štvou "fanoušci", kteří na koncert přijdou pozdě a odcházejí dřív. Pokud chce někdo vidět její show, ať přijde včas a zůstane do konce. Je to pro ni velkým rozptýlením. Co se týče jejího módního stylu, miluje přezky a popruhy, nejlépe křížem krážem přes její černo fialové třpytivé oblečení.

18. Jane Boolittle

14. září 2015 v 20:33 | Lucille Daryl

Jane Boolittle

Kolekce: Secret Creepers - základní
Koupena: 8. červenec 2015

Osmnáctou slečnou se stala šamanka Jane Boolittle, dcera známého Doctora Boolittla.

Jane strávila spoustu let v džungli, a tak se naučila mluvit se zvířaty. Nicméně, se stejně starými monstry, jako je ona, se nikdy do kontaktu nedostala. A to byl důvod, proč přišla na školu Monster High. Aby si více zvykla na neživot s dalšími teenagery. Ale aby pravdu řekla, stále se potlouká i se zvířaty. K jídlu má nejradši mango. A pokud zrovna není čerstvé, bude jíst i sušené. Miluje cestování. Není nic klidnějšího a osvěžujícího, než prozkoumávat džungli a potkávat bytosti, které v ní žijí. Její styl by se dal nazvat jungle-chic. Zbožňuje umělé kožešiny, zvířecí motivy a peří. Také zbožňuje svou senzační vycházkovou hůl a nemůže bez ní být. Jejím mazlíčkem je Needles, voodoo lenochod. Má ho ráda, ale pořád se někde ztrácí, takže mu musí neustále opakovat, aby byl opatrný. Nesnáší, když po ní spolužáci chtějí, aby pro ně odposlouchávala konverzace jejich mazlíčků s ostatními zvířaty. Je to pro ni stejně hrubé, jako kdyby odposlouchávala rozhovory mezi spolužáky a jejich kamarády. Její největší slabinou byla vždy komunikace s ostatními monstry. Ale trávení jejího mládí jen se zvířaty na ostrově v džungli ji trošku připravilo na společnost jiných monster ve větších skupinách. Když nastala takováto situace, tak se ji zrychloval puls a začala velmi rychle dýchat a hledala místa, kam se schovat.

Jane má tmavší fialovou pleť a bledě modré oči, pod kterými jsou stejně barevné tečky. Vlasy jsou velmi tmavě modré až černé s růžovým melírem. Její nehty jsou delší a špičaté.

17. Skelita Calaveras - Art Class

10. července 2015 v 9:05 | Lucille Daryl

Skelita Calaveras

Kolekce: Art Class
Koupena: 8. červenec 2015

Sedmnáctým členem sbírky je mexická Skelita Calaveras, dcera kostlivců Los Eskeletos.

Skelita je šestnáctiletá Calaca (tj. hovorový mexicko-španělský název pro kostlivce - Calaca je postava lebky nebo kostry (obvykle lidské), běžně používané pro výzdobu během mexického festivalu Día de Muertos neboli Den mrtvých). Když se má stát něco úžasného, Skelita to cítí ve svých kostech. Bohužel už nedokáže zjistit, kdy k té události dojde a pěkně ji to štve. Jejím oblíbeným jídlem jsou sladké cukrové lebky. Miluje činnosti spojené s festivalem, jako je malování na obličej, šití, vytváření diorámat, tanec, vyprávění příběhů a především trávení času se svou rodinou. Co se týče jejího stylu, je hrdá na své dědictví. Zároveň ale zdůrazňuje svou vlastní osobnost, a tak mixuje tradiční mexickou módu s moderními oděvy dnešní doby, aby vypadala jedinečně. Ráda se baví a oslavuje. Má miliony domácích zvířat - jsou to totiž motýlci, Monarchové stěhovaví, se kterými se vidí každou zimu, když se vrací do teplých mexických krajin. Miluje, když je oblkopena tou měkkou třepotavou krásou. Nesnáší zapomenuté pomníky a náhrobky, o které se nikdo nestará. Je to totiž jako by na onu osobu všichni zapomněli.

Skelita má obličej pomalovaný jako typicky mexická Calaca (obočí na konci tvoří spirálku, kolem očí jsou tečky, pod očima kytičky, nos je černý, na rtech jsou černé čárky) a celé její tělo je pouze kostra.

Skelita Calaveras v kolekci Art Class je velmi pestrá. Její černé vlasy jsou lehce zvlněné do stran a jsou promelírované oranžovou a tyrkysovou barvou. Zdobí je také čelenka stejné barvy s ozdobnou květinou, uprostřed které je lebka. Skelita jakožto kostlivec má celý bílý obličej, takže vynikají její velké hnědé oči, zvýrazněny fialovými stíny. Kytičky pod očima mají růžovou barvu. Na sobě má šaty. Vršek se skládá z růžového tílka s bílo-černými motivy a krajkou ve výstřihu, zatímco široká sukně je černá s pestrobarevným motivem stejné květiny, jako je na čelence. Sukně je navíc lemována růžovou krajkou. Šaty doplňuje pruhovaná černo-tyrkysová rozepnutá blůzka s krátkým rukávem. Boty jsou oranžové s tyrkysovou a mají stejný vzhled, jako čelenka (květiny s lebkou uprostřed). V této kolekci má s sebou ještě svůj výtvor z hodiny umění.

16. Twyla - Haunted - Getting Ghostly

18. června 2015 v 10:50 | Lucille Daryl

Twyla

Kolekce: Haunted - Getting Ghostly
Koupena: 5. červen 2015

Již šestnáctkou členkou mé monster smečky je Twyla, tentokrát však z kolekce Haunted

Twyla je patnáctiletou dcerou Boogeymana. Je velmi plachá a tráví většinu svého času spaním/schováváním se pod postelí, takže je pro ní velmi těžké se s někým spřátelit. Ráda lidem zachytává noční můry, aby kolem nich mohly proudit jen samé hezké sny. Noční můry jsou Twyliným oblíbeným jídlem. Miluje tmavě modrou a sytě fialovou (deep purple) barvu. Obzvlášť, když se navzájem prolínají a vypadají jako kouř nad vodou (zajímavost: odkaz na kapelu Deep Purple a jejich song Smoke on the water). Jejím mazlíčkem je chomáč prachu, zajíček Dustin. Jednoho dne ho odfoukl vítr, ona ho našla a zachránila. Nejvíc ji trápí, že normální lidé nerozumí tomu, že je nechce vyděsit, ale chce jim pomoct. Je těžké vytvořit hezké sny podezřívavým lidem. Nemá ráda vysavače.

Twyla je roztomilý bubák. Její pleť je světle fialová s šedými stíny na nohou a rukou. Na nohodou mají stíny tvar spirály. Její vlasy mají barvu mořské pěny s fialovými a modrými melíry. Její oči jsou fialovo růžové.

V kolekci Haunted - Getting Ghostly má Twyla podobu ducha. Sama o sobě má neuvěřitelně jemné pastelové barvy a v tomto provedení jsou ještě daleko jemnější. Pleť je stále fialová, ale o něco světlejší a průhlednější. Stíny na rukou i nohou jsou zachovány. V oblasti očí je její pleť azurová a tvoří jakousi masku, která ji dodává děsivý vzhled. Stejně tak jako její skleněné oči, které mají díky světlejší barvě velmi pronikavý pohled. Obočí je stále stejně azurové. Rty má lesklé a zbarvené do červena. Twyla má nádherný a elegantní účes. Vlasy jsou vlnité a mají opět barvu mořské pěny, ovšem melíry jsou velmi světlounce fialové. Outfit se skládá z šatů barvy mořské pěny se světle fialovými vzory. Šatky jsou zdobeny lehkou fialovou síťkou na sukni a na vrchní části, kde tvoří zajímavý límec. K tomuto oblečení má Twyla průhledné a opravdu nevšedně tvarované botky se vzorem pavučinky, které mají tyrkysovou barvu, a v pase řetěz, který je kolem šatů obmotaný jako pásek s vázáním do mašličky. Outfit je velice jemný a decentní, jedinými doplňky jsou pouze stříbrná mašlička s pavoučkem ve vlasech a průhledný modrý náramek ve tvaru přesýpacích hodin.

15. Operetta (Picture Day)

2. června 2015 v 20:32 | Lucille Daryl

Operetta

Kolekce: Picture Day
Pořízena: 23. květen 2015

Operetta je mým nejoblíbenějším charakterem z Monster High a byla i mou první panenkou. A 15. panenkou ve sbírce se stala opět ona v jiné kolekci!

Operetta je 16ti letou dcerou Fantoma opery. Ráda si pochutná na sendvičích s arašídovým máslem a banánem. Jejím domácím mazlíčkem je pavouk jménem Memphis "Daddy O" Longlegs, který ale rozhodně není jako ostatní pavouci. Tenhle je totiž stejně hudebně založený, jako Operreta, pro kterou hudba a zpěv znamenají život. Nesnáší, když jí někdo říká, co má dělat. V tomhle je velmi tvrdohlavá. Říká o sobě, že je diva a perfekcionistka, alespoň co se týče její hudby.

Operetta je stylizovaná do rockabilly stylu. Na levé ruce má tetování s hudebními motivy a také jizvu ve tvaru pavučiny, která vede až na její lopatku, krk a tvář, kde má tvar velkého houslového klíče. Tvář ji zdobí také piha pod dolním rtem. Její pleť je zbarvena do nachova.

V kolekci Picture Day má Operettka ve svých červených vlasech černý melír a účes je typicky retro. Má culík vyzvednutý nahoru a její ofina je stočená nahoru (victory roll). Oční stíny jsou fialovo-růžové a rtěnka tmavě červená. Co se týče doplňků, Operett má v pravém uchu černou náušnici ve tvaru LPček a druhá náušnice je zároveň její maskou. Má tvar malého červeného pavoučka, ze kterého jde černá pavučinka a maska sama o sobě má tvar srdce. Dalšími doplňky jsou náramky - jeden jednoduchý černý a druhý z červených korálků. Operettin outfit v této kolekci je sladěn opět do červeno-černé barvy, tentokrát ale s trochou fialové, což vytváří zajímavý dojem. Operettiny šaty mají průhledná ramínka a širokou sukni. Jsou červené s černými vzory not a houslových klíčů. Vrchní část sukně je lemována lehne narůžovělým širokým tylem s puntíky, zatímco spodní část je lemována fialovou krajkou. V pase jsou šaty doplněny černým korzetem s bílým šněrováním. Zajímavým kontrastem s těmito rozkošnými šaty je určitě Operettina typicky americká školní bunda, která má fialovou barvu, bílé rukávy, černo fialové lemování a samozřejmě znak školy. Skvěle vyniknou i její boty, které mají bílo černou barvu a vysoké černé podpatky ve tvaru noty s texturou pavučiny. Na vnitřních stranách bot je červený pruh. Dalším zajímavým detailem jsou také vyšší punčochové síťované ponožky. Vše je skvěle doplněno stylovou černo-červenou kabelkou s texturou pavučiny ve tvaru srdce.

Ze života panenek (1)

29. května 2015 v 16:30 | Lucille Daryl
"Ve spánku mi zpíval. Ve snech přicházel. Ten hlas, který mne volá a říká mé jméno. A když zase sním, tak zjišťuji, že Fantom opery je tam... v mé mysli."


14. Wydowna Spider (I Heart Fashion)

29. dubna 2015 v 11:07 | Lucille Daryl

Wydowna Spider

Kolekce: I Heart Fashion
25. dubna 2015 (dárek)


Čtrnáctou členkou mé monstrózní smečky se stala pavoučice Wydowna Spider, dcera samotné Arachné!


Wydowna je dcerou Arachné. Zvládá dělat několik činností najednou, takže se občas stává, že totálně vyhoří a ani si to neuvědomí, dokud nenajde sama sebe schoulenou v klubíčku přemýšlejíc nad tím, jak se tak "najednou" unavila. Jejím oblíbeným jídlem je Fonboo, s šesti rameny ho navíc dokáže připravit slaný i sladký zároveň. Ráda pomáhá svým přátelům tím, že vezme jejich nápady a pomocí svých ilustrací a šicích dovedností je přivede k (ne)životu. O svém stylu říká, že je takový "rock'n'roll geek". Miluje své outfity plné hrotů, hřebů a barev, které doslova křičí. Na první pohled to může někoho zastrašit, ale Wydowny srdce je měkké jako hedvábí. Jejím mazlíčkem je moucha jménem Shoo. Nejvíc jí pije krev to, jak ji každé monstrum nazývá černou vdovou. Potisící už to není tak vtipné, jako poprvé, a Wydowně se z toho už opravdu zamotává pavučina.

Wydowna má celou černou pleť a jako správný pavouček 4 páry končetin - dvě nohy, jako každá jiná příšerka, ale za to 6 rukou! Má také šest červených očí (4 z nich nevypadají jako klasické oči), malá špičatá ouška a rudé vlasy. Nechybí ji ani pavoučí kusadla!

V kolekci I heart Fashion má Wydowna své červené vlasy stažené do jednoduchého culíku a rty má namalované výraznou světle modrou rtěnkou, díky které vyniknou její špičáky. Kolem očí má žluto-šedé stíny. V této kolekci má stejně jako ostatní panenky tři outfity:

1. První základní se skládá z šatů bez rukávů s potiskem komixu, které navíc mají červené lemování a límeček. Pas má sepnutý stříbrným širokým hadrovým páskem a k tomu má navíc ještě jeden pásek klasický. K šatům má vysoké stříbrné kozačy se vzorem pavučiny a podpatky zdobí malé červené ostruhy v podobě pavučinky, které se skutečně točí. Na každé ruce má jeden náramek. Modrý široký s hroty, žlutý úzký s hroty, klasický stříbrný, klasický modrý, široký žlutý s hroty a bílý úzký s hroty. Na jedné ruce má navíc žlutou rukavičku. Jejím dalším doplňkem jsou stříbrné náušnice ve tvaru pavučinek. Má u sebe ještě bílou tašku přes rameno s červenočerným motivem, která ale nejspíš patří k outfitu č.2

2. Druhý outfit tvoří bílé triko s širokými rukávy a barevným komiksovým nápisem SPLAT. Má k němu pestrobarevnou proužkovanou minisukni klasického střihu. I k tomuto outfitu má kozačky, tentokrát ale bílé s červenými tečkami a se šněrováním. Jako doplněk tu máme modrý řetízek. V sadě byly ještě dva

3. Třetí outfit se skládá ze žlutého delšího trika s jedním ramínkem a modrých legín opět s komiksovým potiskem. Žluté pavučinkové střevíčky perfektně ladí k vršku.

Vše jde krásně kombinovat, takže si z těchto tří outfitů můžeme dát dohromady nějaký vlastní.

13. Toralei Stripe (Power Ghouls)

13. dubna 2015 v 15:22 | Lucille Daryl

Toralei Stripe

Kolekce: Power Ghouls
23. březen 2015 (dárek od přítele)

Tajemné číslo třináct obsadila moje osobní Catwoman, kočičí superhrdinka Toralei jako Cat Tastrophe.

Toralei je kočkodlačka. Ráda si dělá ostatním naschvály. Jejím oblíbeným jídlem jsou mléčné koktejly a ančovičky - samostatně, ne smíchané dohromady. Její nejoblíbenější činností je si zdřímnout nebo se probouzet z dřímoty a okamžitě si zdřímnout znovu. Klasická kočičí povaha. V módě preferuje oblečení, které zvýrazňuje její přirozený kočičí půvab. Svými doplňky pak jen přidá trochu špičatosti. Jejím mazlíčkem je mládě šavlozubého tygra jménem Sweet Fang. Je mnohem mazlivější, než ona.

Toralei má oranžovou pleť s proužky, které má pocelém těle i na obličeji a rovněž i v jejích rezatých vlasech. Jako dcera kočkodlaka má samozřejmě dlouhý kočičí ocas, ouška a drápky. Nesmíme zapomenout ani na její nádherné zelené kukadla.

V kolekci Power Ghouls má Toralei jako Cat Tastrophe rezaté vlasy stažené do jednoduchého culíku, který zezadu zdobí pruhovaný melír. Oči jí zdobí růžovo fialové stíny a na rtech vyniká tmavá vínová rtěnka. Na obličeji má masku v podobě škrabošky, jako správný superhrdina. Její outfit tvoří pruhovaný overal s černým límečkem a motivem kočičí lebky na hrudi. V pase má kovový pásek s hroty, s ledvinkou a se sponou kočičí hlavy. Dalšími doplňky je červený obojek se stříbrnou lebkou, dva kovové náramky (jeden široký s hroty a druhý zdobí malá myška), černé rukavičky a náušnice v podobě dvou černých pecek a jednoho kroužku. Její vysoké boty mají vínovou barvu, stejně jako její rty, a černé podpatky. Jsou na nich vyryté proužky.

12. Amanita Nightshade (Gloom and Bloom)

18. března 2015 v 21:47 | Lucille Daryl

Amanita Nightshade

Kolekce: Gloom and Bloom
13. březen 2015 (dárek od Kelly)


Dvanáctku obsadila přenádherná a mnou vysněná Amanita Nightshade, která za mnou přicestovala z Anglie na pátek 13. a byla tím nejkrásnějším překvapením.


Amanitě je 17 let. Amanita vylezla ze zaprášeného starého hrobu na čerstvý vzduch a sluneční světlo. Byla v podzemí tak dlouho, že zapomněla, jak blahodárně na její obličej a vlasy působí teplo. Její oblíbenou pochoutkou je filtrovaná pramenitá voda se střikem organického hnojiva. Miluje být zbožňována a oslavována pro svou vlastní krásu - a to jak vnitřní, tak vnější. Říká, že v porovnání s jejím pečlivě vypěstovaným vzhledem vypadá každá jiná květina v zahradě jako plevel. Za svého mazlíčka považuje rozkošného červa, který je i výborným doplňkem. Domnívá se, že tu není nic tak nádherného, jako její melodický hlas. Pokud ji něco naštve tak, až ji z toho hnijí kořeny, pak je to špatná obsluha a nedůtklivá monstra, která ji poskytují. Jestliže Amanita vyjádří svou nespokojenost, pak nemá cenu ztrácet čas. Jejím oblíbeným předmětem je fotografování - vždy je skvělým modelem pro každý školní projekt. Naopak nesnáší tělesnou výchovu. Chcete vidět Amanitu běžet? Oh ne, ne ne! Monstra běhají za Amanitou nebo pro Amanitu. Amanita neběhá. Za svou nejlepší kamarádku považuje sebe samu. Miluje zelenou a fialovou barvu.
Amanita je jiný název pro muchomůrku a originálně je označena jako "bad seed of corpse flower", tak uvidíme, jak se s tím popere náš překlad, jelikož spousta lidí ji má za dceru muchomůrky a spousta za mrtvou květinu.

11. Sirena von Boo (Freaky Fusion)

3. března 2015 v 18:20 | Lucille Daryl
Sirena Von Boo
Kolekce: Freaky Fusion - Hybrid
26. únor 2015 (dárek od přítele)


Mé oblíbené číslo jedenáct obdržela nádherná mořská pana křížená s duchem, Sirena Von Boo.


Sireně je 17 let. Je to kříženec. Jejím otcem je duch a její matkou je mořská panna. Některé příšerky si o ní mohou myslet, že je tak trochu do větru, ale pravda je taková, že je snílek. Ráda se nechává unášet pryč proudem svých myšlenek, ve vodě i na souši. Miluje sushi z mořských řas - je tak lehké a smrtelně k nakousnutí! Je neuvěřitelně zvědavá, a proto zbožňuje hledání pokladů v moři a navštěvování obchodu se starožitnostmi na pevnině. Miluje objevování jedinečných a zvláštně pozoruhodných věciček. Co se týče módy, s oblibou kombinuje styly obou stran svého rodokmenu - třeba zaplétá perlový náhrdelník do řetězů. Chce vypadat stylově, i když se jen tak potlouká kolem. Sní o tom, že bude mít jednoho dne svého zvířecího miláčka, ale zatím se její sen nestal skutečností. Nesnáší, když je uvázaná na jednom místě. Nejradši by se nechala unášet kamkoliv, kam ji vezme příliv. Stejný vzhled má i náhrdelník.

Na Sireně je hned na první pohled vidět, že je napůl duch a napůl mořská panna. Její pleť je velmi bledá až skoro průhledná a perleťově se leskne, jako rybí šupina. Místo nohou má nádherný rybí ocas, který přechází do černé barvy a je zakončen velkou černou střapatou ploutví, ve které jsou díry. Ploutvičky má ještě na zádech a na rukou a mají též stínovaně černou barvu. I její uši a obočí mají tvar rybí ploutve. Její ruce přechází také do tmavého odstínu a mezi prsty má plovací blány. Její oči mají bledě modrou barvu a jsou v nich perličky. Na sobě má Sirena zelené vzorované tričko na jedno rameno, jehož vrchní část je lemována černou "síťkou" s modrými flitry. Kolem celého ocasu má omotanou síť ze řetězů.

 
 

Reklama