Sbírka panenek

10. Frankie Stein (Sweet Screams)

2. března 2015 v 12:02 | Lucille Daryl

Frankie Stein

Kolekce: Sweet Screams
26. únor 2015

Číslo deset nese Frankie Stein z kolekce Sweet Screams, již druhá Frankie v mé sbírce.


Frankie Stein je nejlepší kamarádkou Draculaury a Clawdeen Wolf. Její otec je Frankenstein a stejně jako její psí mazlíček Watzit, je i ona vyrobena z několika částí, takže má na těle stehy a často se jí stává, že ji upadne ruka nebo noha. Z toho důvodu nenávidí například plavání. Uvádí, že její oblíbenou barvou je černá s bílými pruhy, což je vidět i na jejích outfitech. Podle kamarádů má skvělou postavu. Miluje svět módy a nakupování. Ráda zkouší nové. Je tak trochu nešikovná a nejednou se jí stalo, že někoho kolem sebe zasáhla elektrickým proudem.

Každému jistě dojde, že je Frankie Stein inspirována Frankeinsteinovým monstrem, z čehož vyplívá i její vzhled. Její pleť je zelená a na těle má stehy, jelikož je sešita z několik částí. Stehy jsou na nohou, na rukou, na krku a na tváři. Stejně jako Frankensteinovo monstrum, i ona má skrze krk šrouby. Frankie má bílé vlasy s černými proužky. Její oči nejsou totožné, jedno je světle modré a druhé zelené.

V kolekci Sweet Screams má Frankie extrémně dlouhé vlasy nejen s černým, ale také s červeným melírem. Má je vyčesané nahoru a zároveň má rovnou pruhovanou ofinu přes celé čelo. Ve vlasech má ozdobu v podobě cukrovátek a stejný motiv mají i ostatní doplňky, jako například černé náušnice. Jizvy na svém těle má v modro-stříbrné barvě. Její obočí je modré a oči má namalované velmi výrazně. Má červené stíny, modré linky zdobené jakousi spirálou a na konci řas má kuličky. Na červených rtech jsou šikmé modré pruhy. Její outfit tvoří černo bíle pruhované šaty s širokou sukní a velkou střapatou černou spodničkou. Na nich je červený kabátek s velkým límcem a černým lemováním kolem krátkých rukávů. Kabátek zdobí velký černý pásek. I v této kolekci mi Frankie kravatu, je červená s černými pruhy. Na rukou má rukavičky - na jedné černou, na druhé červenou. K tomu ji navíc obě zápěstí zdobí červené náramky. Jeden má podobu korálků a druhý spirálky. I červené boty s černým podpatkem se točí jako spirála směrem nahoru. V této kolekci má s sebou Frankie i svého mazlíčka Watzita, akorát v trochu jiné (tématické) podobě a kabelku ve tvaru bonbonu.

Je tak děsivě roztomilá! Frankie se mi líbila převážně v základní kolekci a v žádné další mi nepřišla ničím zajímavá. Ovšem, dokud jsem neviděla tuto. Měla jsem ji ve své složce už docela dlouho, ale neplánovala jsem, že si ji pořídím tak brzy. Jenže když jsem ji viděla jen za 399 korunek, musela jsem si ji odnést. Miluji její outfit, v téhle kolekci je tak nádherně sladěná! Všechno je perfektní. Na jednu stranu působí jako malý slaďoučký bonbónek, na druhou stranu je "creepy". Navíc má vážně úžasný make-up. Je to už druhá Frankie v mé sbírce a mám z ní vážně velkou radost.9. Abbey Bominable (Art Class)

16. února 2015 v 20:29 | Luci Lestrange

Abbey Bominable

Kolekce: Art Class
13. 2. 2015

V pátek 13. do mé sbírky jako dárek přibyla devátá panenka, ledová kráska Abbey Bominable, dcera Yetiho.

Abbey je 16ti letou dcerou Yetiho. Před nástupem na Monster High žila se svými rodiči vysoko v horách. Na první pohled se zdá chladná, nespolečenská a bezcitná - opak je ale pravdou. K jídlu nejvíc miluje sýr z mléka jaků a palačinky. Je pro ni úžasné jezdit po sněhu na snowboardu. Je velmi netaktní, protože vysoko v horách, kde žije, je mluvení jen plýtváním kyslíku, takže její připomínky bývají často kousavé. Kvůli tomu se někoho může dotknout a zranit jeho city. Nechce nikomu působit smutek, ale bohužel to občas udělá. Koneckonců, je velmi chladná - jak na dotek, tak uvnitř. Co se týče oblečení, miluje kožešinu. Přijde ji praktická v tom, že se skvěle kombinuje a skvěle i vypadá. Nosí ještě své speciální rampouchy, které ji pomáhají udržovat tělesný chlad svého domova. Jejím mazlíčkem je malý mamut Shiver. Jeho city jen tak nezraní. Nemá ráda randění. Získaní chlapce skrze návnadu flirtování ji přijde nečestné.

Abbey má světle modrou pleť, která se třpytý jako sníh. Má velmi velké ruce s dlouhými drápy. Její oči jsou zbarveny do fialova a má vidět své zuby připomající maličké kly. Její lesklé vlasy mají bílou barvu s fialovým, růžovým, modrým a třpytivým melírem.

Abbey Bominable v kolekci Art Class má své třpytivé, lehce zvlněné vlasy rozpuštěné, zčesané dozadu a na hlavě má velké růžové brýle. Co se týče dalších doplňků, má jen modré náušnice ve tvaru lebky (logo MH). Její make-up je tvořený pouze z modrých stínů a výrazné rudé rtěnky. Outfit Abbey se skládá z černých mini šatů, které na sobě mají potisk bílorůžových sněhových vloček. Šaty na sobě mají modrý kožich a jsou doplněny bílým páskem, který připomíná rampouchy. Boty jsou velmi vysoké, mají modrou barvu a jsou na šněrování. Také je na nich vzor bílých rampouchů. Abbey v této kolekci měla i své dílo vytesané z ledu.

Abbey jsem si hrozně oblíbila už v seriálu. Má dokonalý přízvuk a je neuvěřitelně vtipná, jelikož s lidmi jedná tak trochu jinak, než ostatní. Líbila se mi hodně v základní kolekci, ale v Dráčikovi jsem na ni nějaký čas koukala právě v kolekci Class Art, kde byla také nádherná. Na Pátek 13. jsem vtipkovala, že je to krásné datum pro pořízení panenky a když jsme pak jeli s přítelem do města koupit jednu hru, vzal mě do Dráčika a koupil mi právě Abbey. Takže si ani neumíte představit, jakou z ní mám radost. Obzvlášť, když je to dárek! Doma jsem se ale rozhodla, že ji sundám růžové brýle - takže je na fotkách ani nemá. Takhle se mi líbí víc. Naprosto zbožňuji její jemné vlasy a ty třpytivé melírky. Ostatně i ta třpytivá pleť je senzační a kouzelná jako sněhová vločka. Možná bych volila jiné naušnice (moc se mi na panenkách nelíbí, když mají něco s logem MH), ale to je jen maličkost. Konečně mám svoji ledovou královnu!8. Draculaura (Wave 1)

9. února 2015 v 19:04 | Luci Lestrange

Draculaura

Kolekce: Základní (Wave 1)
6. 3. 2015

Mou osmičkou je růžovoučká upírka Draculaura, dcera samotného Draculy.

Draculaura je dcera Drákuly. Je jí 1599 let a nemůže se dočkat svých 1600. narozenin. Jejími nejlepšími kamarádkami jsou Frankie s Clawdeen. Vzhledem k tomu, že je upír, nevidí se v zrcadle. Když odchází z domu, nikdy neví, jestli je její make-up a oblečení v pořádku. Ale samozřejmě, že si po 1600 letech praxe zvykla. Ráda podporuje své přátele a nejvíc ji potěší, když jim vykouzlí úsměv na tváři. Táta ji říká Draculaura, ale mezi přáteli má spoustu přezdívek. Miluje černou barvu v kombinaci s růžovou. Dokonce se může procházet i po slunci, protože má své roztomilé paraplíčko. Je veganka, nejradši má ovoce a zeleninu a nenávidí krev. Ve školní jídelně je ale nedostatek veganských jídel a to ji štve. Jejím mazlíčkem je netopýr jménem Hrabě Fabulous. Je to její BFF (bat friend forever). Je velmi hrdý a řádný netopýr, ale ani tak si Draculaura nemůže pomoct a obléká ho do maličkých roztomilých oblečků.

Draculaura je maličká, slaďoučky růžovoučká upírka. Má bledou pleť a černorůžové dlouhé vlasy. Jelikož je upír, její ouška jsou špičatá a na rtech ji jsou vidět upíří zoubky. Její oči mají růžovou šedou barvu a pod levým okem má srdíčko na tváři.

Draculaura v základní kolekci je jedna z úplně prvních panenek Monster High. Má kolekce je vyrobena v roce 2013, takže se panenka od té úplně původní nejspíš trochu liší. Její černé vlasy s růžovým melírem jsou dlouhé a má je sepnuté do culíků. Má roztomilou ofinu zakončenou nad tenkým obočím. Její oči zdobí růžové stíny s výraznými flitry. Rty má velmi tmavé, skoro do černa (mám takový pocit, že například v tomhle se panenka liší). V uších má naušnice v podobě zavíracích špendlíků. Její outfit je černo bílo růžový. Skládá se z růžové blůzky s dvěma knoflíky s velkým bílým krajkovým límečkem. Blůzka má dlouhé průhledné síťované rukávy, které jsou také zakončeny krajkou. Skládaná sukýnka má bílou barvu a pod ní má síťované punčocháče. Má velmi výrazné boty, růžové kozačky na šněrování s vysokým stříbrným podpatkem. V této kolekci má u sebe Draculaura svého mazlíčka a paraplíčko.

Abych se přiznala, Draculauru jsem nikdy nechtěla. Přišla mi hrozně přeslazená a vzhledem k tomu, jak moc mám ráda Draculu, bylo pro mě těžké ji vnímat jako jeho dceru. Ta by přece měla být o něco drsnější! Když jsem ale začala koukat na seriál, hrozně jsem si Draculauru oblíbila. Miluju to, jak je maličká (a hrozně mě mrzí, že ji takovou neudělali i jako panenku, o to kouzelnější by byla) a naprosto zbožňuji její transylvánský přízvuk! Začala jsem tedy pátrat po kolekci, ve které se mi líbí. A to je ten problém. Těch kolekcí moc není. Všude jsem totiž viděla Draculaura s obličejem, na kterém má hrozně maličké oči a daleko od sebe. Působila na mě nesympaticky a vůbec jsem v ni neviděla její charakter. Až nedávno jsem si poprvé prohlédla naživo její základní kolekci a naprosto jsem se do ní zamilovala. Dokonce jsem ji porovnala s pár ostatními a ten obličej je opravdu obrovský rozdíl, je to jako byste koukali na úplně jinou postavu. Tady se mi hrozně líbily její velké oči a výrazný make-up. Je sice až moc růžová, ale už ji vůbec nevnímám tak "přeslazeně", jako předtím. Přijde mi vážně stylová a nádherná.

7. Honey Swamp (Frights, Camera, Action!)

4. února 2015 v 14:00 | Luci Lestrange

Honey Swamp

Kolekce: Frights, Camera, Action!
23. 1. 2015

Číslem sedm se stala krásná fotografka Honey Swamp, dcera netvora z močálu z Honey Islandu.

Honey je 115ti letá příšerka z bažiny. Je perfekcionistkou a věří, že se vždy najde dostatek času na to, udělat věci pořádně. Ale uvědomuje si, že to pro ostatní monstra může být únavné. Její povaha je mírumilovná, ve společnosti je zdvořilá, má jemný ženský vzhled a je velmi společenská. Zkrátka ztělesňuje moderního jižanského ghoula. Je ale také silná, nezávislá a velmi schopná. Všem radí, aby si to dobře zapamatovali. Nenávidí spěch. Pokud s ní chce někdo někam jít, musí jí věnovat dostatek času. Její oblíbenou aktivitou je fotografování. Je fotografkou. Ne, že by se jí chtěla stát, ale prostě jí je. Stále usiluje naučit se ještě víc a být.. dokonalá. Žít v bažině znamená sdílet svůj domov s nejrůznějšími zvířátky. Zatím ale nenašla toho pravého mazlíčka pro ni, a tak bude muset hledat dál. Jejím oblíbeným jídlem jsou mrtvé fazole s rýží a jambalaya.

Honey je sladěná do barvy aqua, což je jedna z variant azurové - taková ta střední cesta mezi zelenou a modrou. Do tohoto odstínu jsou zbarvené jak vlasy, tak pleť. Má zelené krokodýlí oči a na spodním i horním rtu jsou vidět maličké zoubky. Na celém jejím těle je struktura připomínající řasu. Na rukou má malé drápky a plovací blány mezi prsty.

V kolekci Frights, Camera, Action! (což je zatím jediná kolekce, ve které se Honey objevuje) má velké objemné a extrémně kudrnaté vlasy v afro stylu. Mají tmavou azurovou barvu se světlým melírkem. Ve vlasech má malý roztomilý růžovoučký klobouček. Má filové obočí a stíny na očích mají tmavě azurovou a růžovou barvu. Rty jsou fialové. V uších má maličké perličky, ze kterých má i náramek. Jsou na nich lehce vyražené obličeje jakési příšerky, který se nachází i na sukni. Vršek jejich šatů je světle fialový s černým lemováním a bílými knoflíčky. Sukně má azurovou barvu s květovaným růžovo fialovým vzorem, nachází se na ni i jakási bílá textura. Sukně je zakončena velmi střapatě a pod ní je kožešinová spodnička. V pase má Honey růžový pásek a boty jsou též růžové. Jsou velice zajímavé a tvarem připomínají krokodýlí tlamu. Doplňkem k této panence byla kamera a klapka.

Žádná z vodních příšerek ze série Monster High mě příliš nezaujala, až na Sirenu von Boo (na kterou už také číhám) a právě na krásnou Honey Swamp, příšerku z bažiny. Zaujaly mě její výrazné barvičky a úplně jiný styl vlasů. I očka má velice zajímavá. Viděla jsem ji v obchodě ve slevě, když jsem si kupovala Elissabat, ale protože jsem si předtím už jinde koupila Spectru, nechtěla jsem utrácet za třetí panenku. Tedy chtěla, ale přišlo mi to už moc, chápete. Takže jsem tam Honey musela nechat a vzhledem k tomu, že byla poslední, bylo mi jasné, že už tam s největší pravděpodobností příště nebude. Když jsem se tam asi za dva týdny vydala znovu, Honey tam na mě čekala. To už jsem neváhala a s příšerkou si to cupitala k pokladně. Trošku ve mně evokovala netvora z Černé laguny, kterého jsem si v poslední době hrozně oblíbila, což byl další z faktorů, proč jsem ji musela mít ve své sbírce.6. Elissabat (Frights, Camera, Action!)

1. února 2015 v 21:19 | Luci Lestrange

Elissabat

Kolekce: Frights, Camera, Action!
13. 1. 2015

Šestým členem mojí monstrózní rodinky se stala mladá upírka Elissabat.

Elissabat je 1601letá upírka, která se věnuje herectví. Herectví je její největší vášní, ale zároveň má ohromnou trému, takže se dokonale připravuje, než se postaví před publikum. Lidé říkají, že před kamerou a na jevišti vypadá přirozeně, ale doopravdy je to jen díky tomu, že tráví hodiny opakováním svého textu, aby si mohla být absolutně jistá, že ho nezapomene. Ačkoli trpí trémou, miluje vžívání se do postav, které hraje. Nenávidí, když pokazí text, proto pracuje dost tvrdě, aby se svou roli perfektně naučila a nedělala chyby. Jejím oblíbeným jídlem jsou krvavé pomeranče a její oblíbená barva je švestkově fialová, což je vidět taky na jejím outfitu. Nemá žádného mazlíčka. Zmiňuje ale, že v jednom filmu hrála roli zaříkávačky draků a byla to pro ni skvělá role, ale upřímně nikdy draky nepovažovala za skutečné (ne)životní mazlíčky. Je bezhlavě zamilovaná do krajek, volánků, hedvábí a saténu.

Elissabat je dcera upíra, má bledou pleť a tmavě fialové dlouhé vlasy. Vzhledem k tomu, že je upírka, má upíří zoubky a špičaté uši. Její oči jsou fialové s nádechem do růžova.

V kolekci Frights, Camera, Action! (což je zatím jediná kolekce, ve které se Elissabat objevuje) je sladěná do tmavě (švestkově) fialové a černé barvy. Má dlouhé tmavě fialové a lehce zvlněné vlasy s ofinou. I její make-up je celý fialový, stíny mají dokonce dva různé odstíny a rty jsou namalovány tmavě. Skvěle tak vyniknou její upíří špičáky. Její černé obočí je velmi tenké. Ve špičatých uších má rovnou dvě dírky se slušivými fialovými naušnicemi. Dalším jejím doplňkem je náramek. Oblečení, které má na sobě, připomíná gotický styl. Vršek se skládá z černo fialové halenky se tříčtvrtečními rukávy, které jsou zakončeny fialovými volánky. Zbytek halenky je ve stylu černého korzetu s fialovým šněrováním. Sukně je fialovo černá s nařasenými volánky, na jejichž koncích jsou stříbrné flitry. Má velmi výrazné vysoké boty, na kterých jsou mašličky. Dalšími doplňky byla cena za herectví a LP v pouzdru ve tvaru rakve.

Když jsem poprvé viděla Draculaura, která byla dlouhou dobu jediná upírka v MH, byla jsem zklamaná. Z počátku se mi totiž vůbec nelíbila, neměla jsem ji ráda. V seriálu se ale vše obrátilo a Draculauru jsem si neuvěřitelně zamilovala, jako charakter je úžasná a má skvělý přízvuk. Jako panenka se mi ale zatím bohužel v žádné kolekci dostatečně nezalíbila, což je škoda. Jednou jsem ale objevila Elissabat, další upírku, která mě okamžitě ohromila. Především jejím outfitem - není na něm jediná chybička! Korzetové gotické šatky s ještě tak stylovými botami, to je prostě něco. Vypadá úchvatně. Pravda je taková, že v seriálu se mi opět líbí o dost víc, co se týče obličeje (jako panenka ho má hrozně moc kulatý a působí na můj vkus až moc roztomile a "dětsky", v seriálu to tak vůbec není), ale to vůbec nevadí. Ten zbytek to skvěle vyvažuje. Měla jsem hroznou radost, když jsem ji objevila ve slevě, protože předtím jsem ji viděla jen na internetu a to za hodně vysokou cenu. Rozhodně k ní jednou pořídím i Draculaura, až ji objevím v nějaké pěkné kolekci, ať mám ty upíří slečny obě dvě.5. Spectra Vondergeist (Ghouls Night Out)

28. ledna 2015 v 11:24 | Luci Lestrange
Spectra Vondergeist
Kolekce: Ghouls Night Out
13. 1. 2015

Pátá slečna v mé sbírce je Spectra Vondergeist, dcera duchů.

Spectra je 16ti letá dcera duchů. Miluje žurnalistiku a informuje studenty o tom, co se děje na škole Monster High. Ze všeho nejradši poskytuje informace a žhavé novinky, které nejsou tak snadno k dispozici veřejnosti. Rozhodně se ale nepovažuje za drbnu, i když je většina přesvědčena o opaku. Pokud někdo pochybuje o pravosti informací, dokáže se pěkně vytočit. Jejím oblíbeným jídlem je Angel cake, což je lehký a slaďounký piškotový koláč. Doslova zbožňuje hedvábí - spoustu hedvábí! Zvýrazněné s "nádechem" kovu. Považuje to za svůj strašidelný look. Jejím mazlíčkem je duch fretky pojmenovaný Rhuen. Slovo fretka je latinského původu a v doslovném překladu znamená "malý zloděj".

Spectra je duch. Vznáší se nad zemí a konce jejích rukou a nohou jsou průhledné. Její pleť je až neuvěřitelně bílá a oči mají bledě modrou barvu. Její dlouhé vlasy jsou krásně fialové.

V kolekci Ghouls Night Out má Spectra své dlouhé fialové vlasy rozpuštěné a v nich je malý růžový a světlý melír. Navíc ji vlasy zdobí ještě malý černý klobouček s růžovou mašlí, na které jsou motivy kovového řetězu. Své bledé oči má zvýrazněné růžovými stíny s flitry a na rtech má tmavou fialovou rtěnku, díky které ještě víc vynikne její bílá pleť. Na uších má naušnice v podobě řetězu se zámkem. Ze stejného řetězu má i náhrdelník a boty, které mají navíc ještě fialovou podrážku, jinak jsou celé kovové. Stejnou podobu má i fialovo kovová kabelka, která je řetězy obmotaná. Na sobě má černé minišaty s obyčejným střihem a potiskem stříbrných a růžovým řetězů - opět. Na šatech má průhledný fialový plášť s fialovým páskem a kovovou sponou. Na rukou má fialové rukavičky s klíčovou dírkou. Jejími dalšími doplňky v této kolekci byl černý iCoffin s fialovou tapetou a kovové kosmetické zrcátko s reliéfem klíčové dírky.

Spectru jsem měla na wish listu od té doby, co jsem ji poprvé uviděla. Naprosto mě okouzlila její bledá pleť a v téhle kolekci ještě ke všemu vážně tmavě zvýrazněné rty. Ten kontrast je úžasný. Navíc se mi hrozně líbí její průhledné ruce a nožky, jako duch je zrealizovaná perfektně! Dokonce se mi jako panenka líbí i o dost víc, než v seriálu. Tam je i jako charakter docela nevýrazná a ne příliš zajímavá, a přitom takhle vypadá tak vznešeně a tajemně, prostě úchvatně. A hlavně o dost dospěleji, má perfektně tvarovaný obličej. Nebyla jsem ani rozhodnutá, v jaké ji chci kolekci, ale pak mi přišla pod ruku tahle a naprosto jsem se do ní zamilovala.
4. Twyla (13 Wishes)

20. ledna 2015 v 20:57 | Luci Lestrange

Twyla

Kolekce: 13 Wishes
Darována k Vánocům 24. 12. 2014

Čtvrtou kráskou do sbírky se stala Twyla, dcera Boogey mana.

Twyla je patnáctiletou dcerou Boogeymana. Je velmi plachá a tráví většinu svého času spaním/schováváním se pod postelí, takže je pro ní velmi těžké se s někým spřátelit. Ráda lidem zachytává noční můry, aby kolem nich mohly proudit jen samé hezké sny. Noční můry jsou Twyliným oblíbeným jídlem. Miluje tmavě modrou a sytě fialovou (deep purple) barvu. Obzvlášť, když se navzájem prolínají a vypadají jako kouř nad vodou (zajímavost: odkaz na kapelu Deep Purple a jejich song Smoke on the water). Jejím mazlíčkem je chomáč prachu, zajíček Dustin. Jednoho dne ho odfoukl vítr, ona ho našla a zachránila. Nejvíc ji trápí, že normální lidé nerozumí tomu, že je nechce vyděsit, ale chce jim pomoct. Je těžké vytvořit hezké sny podezřívavým lidem. Nemá ráda vysavače.

Twyla je roztomilý bubák. Její pleť je světle fialová s šedými stíny na nohou a rukou. Na nohodou mají stíny tvar spirály. Její vlasy mají barvu mořské pěny s fialovými a modrými melíry. Její oči jsou fialovo růžové.

Kolekce 13 Wishes je první kolekcí, ve které se Twyla vyskytuje. Dá se tudíž považovat za její základní. Panenka je mnohem menšího vzrůstu, než ostatní. Působí tak velice roztomile. V této kolekci má Twyla své rozpuštěné vlasy velmi objemné. Převažuje barva mořské pěny s jemnými fialovými a modrými melíry. Její make-up je nepatrný a působí přirozeně k jejímu věku. Svůj roztomiloučký outfit má sladěný do fialové barvy. Vršek se skládá z fialového trika s tříčtvrtečními rukávy. Na triku jsou černé vzory v podobě pruhů s pavouky a velká černá mašle. Volánková sukýnka má černou barvu se světlými vzory, které mají stejnou barvu jako její vlasy. Volánky jsou prokládány fialovým tylem. Má spoustu doplňků, jako třeba fialovo černé náramky na jedné ruce. Na druhé má světlý náramek v podobě pavučinky, ze které visí tři pavoučci. Naušnice mají zase nádherně tajemnou podobu kliky s klíčovou dírkou. Kabelka má fialovou barvu a i na ní je motiv pavučiny s pavouky. Skvěle ladí s jejími botami. Twyla u sebe měla ještě pásek, který jsem ji ale sundala a před focením zapomněla nandat (nelíbí se mi). V této kolekci má u sebe i rozkošného Dustina.

Než jsem Twylu dostala, tak jsem ji snad ani jako panenku neviděla. O to víc jsem byla překvapená, když jsem ji rozbalila o Vánocích těsně po Rochelle. Je rozkošná. Hrozně se mi líbí, jak je oproti ostatním panenkám maličká a zároveň má takový dospělý obličejík. I její outfit je boží, hrozně se mi líbí kombinace použitých barev. I v seriálu mi padla okamžitě do oka, jelikož je vážně sympatická. Dokonce má i skvělý hlas. Když slyšíte ty originální hlasy charakterů, díváte se pak na tu panenku trošku jinak, než poprvé. Twyly hlas je vážně okouzlující.


3. Rochelle Goyle (Ghouls Night Out)

19. ledna 2015 v 10:37 | Luci Lestrange

Rochelle Goyle

Kolekce: Ghouls Night Out
Darována k Vánocům 24. 12. 2014

Třetí členkou do mojí monstrózní rodinky byla Rochelle Goyle, francouzská dcera chrliče.

Rochelle Goyle je 415ti letá dcera Chrliče. Pochází z Paříže a její oblíbená barva je šedá. Miluje architekturu a jejím koníčkem je sochařství. Nemá ráda plavání - jde totiž ke dnu jako kámen. Je neuvěřitelně přátelská a své přátele si chrání. Postaví se jim do cesty i když o její ochranu nestojí. Její nejlepší kamarádky jsou Ghoulia a Robecca. Jejím mazlíčkem je Roux, chrlič-griffin. Nenávidí holuby, hádejme proč.

Rochelle je krásná a vznešená francouzka. Vzhledem k tomu, že je dcerou chrliče, je z mramoru. Na hlavě má ouška a na zádech nádherná křídla. Její vlasy jsou dlouhé a růžové s tyrkysovým melírem. I její velké oči jsou růžové. Má roztomilé drápky.

V kolekci Ghouls Night Out má Rochelle rozpuštěné vlasy s melírem, zepředu sepnuté vkusnými sponkami ve tvaru starého klasického symbolu lilie. Stejně stylizované má i jiné doplňky, například náramek. I na její černo růžové kabelce se objevují stejné symboly, stejně tak na růžovo stříbrných botek na vysokém podpatku. Rochelle má velké růžové oči nalíčené světlounce růžovými třpytivými stíny. I její rtěnka má světlou růžovou barvu. Její pohled působí tak trochu smutně a stydlivě, až moc roztomile, což je možná jediná chyba na Rochelle v podobě panence - k jejímu charakteru to totiž vůbec nesedí. Má velmi zvláštní střih šatů s černobílou texturou, na které jsou tmavé růžové motivy. Na jedné straně mají rukáv v podobě velkého volánku s růžovým lemováním. Spodní část šatů, čili sukně, má růžovou barvu. Na rukou má třypitvé růžové návleky s černým lemováním. Celý outfit skvěle zvýrazňuje černobílá pruhovaná šála. Dalšími doplňky u Rochelle v této kolekci byl parfém, zrcátko a iCoffin, vše sladěné do stejné barvy.

Rochellku jsem si plánovala koupit až o něco později, protože před ní bylo spoustu panenek, které jsem si chtěla koupit nejdřív. Ale dostala jsem ji od mamky k Vánocům a jsem ráda, že ji mám. Je doslova kouzelná. I v seriálu je to totiž fajn sympaťanda se skvělým vznešeným francouzským přízvukem. Nejvíc mě na ní fascinuje ta mramorovaná pleť, působí vážně skvěle. Aby ne, on mě totiž mramor fascinuje sám o sobě. A ta křídla ji ohromně sluší, až jí je závidím! Je sice taková světlounká a trochu nezapadá k ostatním mým panenkám do party, ale chystám se si koupit Catrine DeMew (doufám, že na ni brzy narazím!) a troufám si říct, že vedle sebe budou vypadat skvěle.


2. Frankie Stein (Wave 1)

12. ledna 2015 v 19:59 | Luci Lestrange

Frankie Stein

Kolekce: Základní (Wave 1)
Opožděně darovaná k 20.narozeninám 14. prosince 2014

Mou druhou Monster High panenku jsem dostala darem a je jí má vysněná Frankie Stein ze základní kolekce, dcera Frankensteina.

Frankie Stein je nejlepší kamarádkou Draculaury a Clawdeen Wolf. Její otec je Frankenstein a stejně jako její psí mazlíček Watzit, je i ona vyrobena z několika částí, takže má na těle stehy a často se jí stává, že ji upadne ruka nebo noha. Z toho důvodu nenávidí například plavání. Uvádí, že její oblíbenou barvou je černá s bílými pruhy, což je vidět i na jejích outfitech. Podle kamarádů má skvělou postavu. Miluje svět módy a nakupování. Ráda zkouší nové. Je tak trochu nešikovná a nejednou se jí stalo, že někoho kolem sebe zasáhla elektrickým proudem.

Každému jistě dojde, že je Frankie Stein inspirována Frankeinsteinovým monstrem, z čehož vyplívá i její vzhled. Její pleť je zelená a na těle má stehy, jelikož je sešita z několik částí. Stehy jsou na nohou, na rukou, na krku a na tváři. Stejně jako Frankensteinovo monstrum, i ona má skrze krk šrouby. Frankie má bílé vlasy s černými proužky. Její oči nejsou totožné, jedno je světle modré a druhé zelené.

V základní kolekci má Frankie své bílé vlasy s černými pruhy rozpuštěné se sepnutou ofinou nahoru. Co se make-upu týče, její oči zdobí fialové stíny a rty má namalované výraznou tmavě rudou rtěnkou. Naušnice jsou ve tvaru modré lebky (symbol MH). Na sobě má krátké šaty s kostkovaným vzorem. Jejich vrchní část je bílá s průhlednými síťovanými černými rukávy. K tomu má černou kravatu s tečkami a šedou lebkou na konci. Pod sukní má černou síťovanou spodničku. Její outfit zdobí stylový černý pásek s hroty a řetězy, na kterém je spona ve tvaru blesku. Jejími dalšími doplňky jsou šedomodrý náramek a červenočerná kabelka, na které se též nachází motiv lebky. Má vkusné černé boty na podpatku s bílými pruhy, které skvěle ladí k vlasům. V této kolekci má u sebe i svého mazlíčka, pejska s křídly jménem Watzit, který má béžovou barvu s hnědými fleky a oči zbarvené stejně, jako Frankie. Na svém těle má stehy a na hlavě hroty. Nosí černý obojek.

Frankie Stein byla jedna z panenek, kterou jsem chtěla nejvíc. Její vzhled se mi líbí především protože mám velmi ráda staré horory a Frankenstein je zkrátka klasikou, kterou bezmezně miluji. Takže bylo hned jasné, že musím mít tuhle sympatickou hororovou krásku. Nejvíc se mi líbila v této základní kolekci, i když se trochu liší od té úplně původní (pokud to někoho zajímá, stačí si to vygooglit v obrázcích, tahle "verze" z roku 2013 má oproti té původní úplně jiný obličej). Sestra vyslyšela mé přání a pořídila mi ji k narozeninám. Frankie jsem si oblíbila i v seriálu a po Operettě je asi druhá, která mě nejvíc zaujala svým vzhledem. Přijde mi taková nejvíc monstrózní. Stačí se na ni podívat a hned je jasné, o koho se jedná.


1. Operetta (Frights, Camera, Action!)

5. ledna 2015 v 16:00 | Luci Lestrange

Operetta

Kolekce: Frights, Camera, Action! - Hauntlywood
Pořízena: 9. července 2014

Mou první Monster High panenkou se stala Operreta, dcera Fantoma opery.

Operetta je 16ti letou dcerou Fantoma opery. Ráda si pochutná na sendvičích s arašídovým máslem a banánem. Jejím domácím mazlíčkem je pavouk jménem Memphis "Daddy O" Longlegs, který ale rozhodně není jako ostatní pavouci. Tenhle je totiž stejně hudebně založený, jako Operreta, pro kterou hudba a zpěv znamenají život. Nesnáší, když jí někdo říká, co má dělat. V tomhle je velmi tvrdohlavá. Říká o sobě, že je diva a perfekcionistka, alespoň co se týče její hudby.

Operetta je stylizovaná do rockabilly stylu. Na levé ruce má tetování s hudebními motivy a také jizvu ve tvaru pavučiny, která vede až na její lopatku, krk a tvář, kde má tvar velkého houslového klíče. Tvář ji zdobí také piha pod dolním rtem. Její pleť je zbarvena do nachova.

V kolekci Frights, Camera, Action! má dlouhé, jemně vlnité červenočerné vlasy s velmi stylovou kratší ofinou. Ve vlasech má klobouček s černou síťkou. Má překrásné šaty se zapínáním za krk a s širokou sukní, která má bílou barvu s motivy klavíru a hracích kostek. Vrchní část šatů se skládá s červeného korzetu s krajkou. Pod černobílou sukní se nachází nádherná červená tylová spodnička s notovou osnovou. Na rukách má rukavičky, na jedné bílou a na druhé černou. Všechny její doplňky mají motivy klavíru a tak krásně ladí se sukní. A to náušnice, náramek i kabelka. Černé botky na podpatku mají volnou špici a vzor pavučin, zatímco podpatek se skládá z hracích kostek. Dalším jejím doplňkem v této kolekci byl velmi zajímavý fotoaparát ve tvaru rakve. Operetty outfit je zkrátka dechberoucí a jistě na černém koberci v Hauntlywoodu zazáří!

Operetta byla první panenka, která mi padla do oka. Byla to zkrátka láska na první pohled a proto i jasná volba. Dlouho jsem se rozmýšlela, v jaké kolekci si ji pořídit, jelikož je neskutečně nádherná téměř v každém provedení a její outfity jsou zkrátka naprosto senzační a okamžitě bych brala celý její šatník. Miluji hudbu a rockabilly styl se mi vážně líbí, takže jsem ji prostě musela mít doma co nejdřív, a tak jsem se rozhodla pro kolekci z Hauntlywoodu, kde Operettě elegance vážně nechybí. Navíc má krásné rysy v obličeji a působí oproti ostatním panenkám hodně vyspěle, což se mi líbí. Kdo by nebral pokérovanou red-headku? To je ženská, jak má bejt. Nedám na ní dopustit. Myslím si, že už napořád bude mou nejoblíbenější panenkou z celé sbírky a rozhodně si ji časem pořídím i v jiné kolekci.
 
 

Reklama