Zážitky

Čarodějné Kuňkování

12. dubna 2017 v 8:00 | Lucille Daryl

Předminulý, aprílový víkend se vydařil z hlediska počasí naprosto na jedničku. Už východ slunce napovídal, že nás z oblohy bude hřát celý den, a překvapily mě i velmi teplý pozdní páteční večer. Víkend jsem strávila doma sama, i když jsme měli v plánu výlet, neboť přítel musel odjet pracovat, ale v pátek jsme si ještě užili krásnou prosluněnou procházku a v sobotu jsem měla takový aktivně odpočinkový den sama. Courala jsem venku od samého rána a nemohla se toho počasí nabažit. A na večer jsem si zalezla do pelechu a sledovala při té jarní atmosféře I know what you did last summer. Konečně se naskytla možnost mít i přes noc okna otevřená dokořán a neumrznout. V pokoji mívám často obrovskou zimu i v letních dnech, proto jsem byla překvapená, že už můžu mít otevřená okna bez hrozby umrznutí ve spánku. Poltřík s Belličkou mou radost samozřejmě sdíleli také, před druhým oknem máme totiž velký ořešák a oni s nadšením sledují ptačí show. Nedělní ráno nám navíc obohatil datel, který do zpěvu ostatních ptáčků přidal pár nepřeslechnutelných úderů. Prcky to hrozně bavilo. A neděli jsem zahájila jógou na balkóně při vycházejícím slunci.

První výlet a první ples

7. března 2017 v 7:41 | Lucille Daryl

Předpověď počasí na sobotu doslova řvala o to, aby si člověk honem rychle naplánoval nějakou aktivitu. A tak jsme krátce po snídani vyrazili na první malý výlet. Dopoledne bylo ještě docela chladno a nepříjemně foukalo, ale sluníčko nezklamalo a během odpoledne se udělalo opravdu teplo. Náš první výlet nebyl daleko, na místě jsme byli asi za patnáct minut. Na internetu jsem totiž narazila na to, že "za rohem" města, kde bydlí přítel, je krásné Arboretum. Jedná se o obec Vysoké Chvojno, která je opravdu maličká a připomíná takové ty typické české staré vesničky, ve kterých je všehovšudy dvacet ne zrovna pěkných domů se zahradou plnou harampádí a slepic. Nic, co by mě lákalo, ale zahrada plná krásných stromů navazující na obrovský les je vážně klenot této "špinavé díry".

Ze Štědrého dne

27. prosince 2016 v 10:45 | Lucille Daryl
Před Štědrým dnem jsem ulehla do postele podstatně brzy. Svítily mi tu vánoční světýlka, Star Master, který mi ze stropu udělal hvězdnou oblohu a vedle mě na nočním stolku hořela vánoční svíce. Bylo asi teprve půl osmé, a tak jsem si pustila jeden z online filmů na youtube, o čemž jsem se zmiňovala již v minulém článku. Výběr filmů na YT je samozřejmě bídný, nabízel se třeba nějaký s názvem Vánoční chaloupka s Jaredem Padaleckim v hlavní roli. Ačkoli jsem na to byla celkem zvědavá (protože prostě Jared... a ve vánočním filmu), nakonec jsem si pustila nějaký romanťák s názvem Vánoční polibek, který mě zpočátku přišel trochu uhozený, ale nakonec jsem se přistihla, že mě ta neuvěřitelně předvídatelná slaďárna docela dost baví. Celou tu dobu jsem v pokoji měla krásnou vánoční atmosféru a jelikož film skončil už ve třičtvrtě na devět, zapla jsem ještě televizi a nakonec jukla i na to Frozen, které koneckonců ten český dabing nemá vůbec špatný, jak jsem se bála. Nicméně jsem byla celkem dost unavená a těšila se na cukroví k snídani, a tak jsem po chvíli usnula.

Čtvrtá adventní neděle

19. prosince 2016 v 8:33 | Lucille Daryl

Tak, a poslední předvánoční neděle je za námi.

Asi nemá smysl psát, jak neuvěřitelně rychle to uteklo. Zbývá pouhý a především necelý týden do Štědrého Dne, což znamená, že veškerá ta předvánoční akce a nálada se blíží k samému cíli. Lidé dokupují poslední dárky, dopékají poslední druhy cukroví, otevírají poslední okýnka v adventních kalendářích a zapalují čtvrtou, tedy také poslední adventní svíci. Neuvěřiteně jsem se letos na Vánoce těšila. A tím nemyslím jen samotný Štědrý Den a svátky, ale také to období před nimi, které právě teď probíhá. A které se blíží ke konci. Na jednu stranu jsem hrozně natěšená na vrchol toho všeho, na druhou stranu je mi smutno, že tyhle předvánoční dny se blíží ke konci. Neuvěřitelně mě totiž baví.

Třetí adventní neděle

12. prosince 2016 v 17:00 | Lucille Daryl

Už se to krátí, už se to blíží! Třetí adventní neděle je za námi a to znamená, že už zbývá jen jedna. A pak? Štědrý den!

Ve čtvrtek večer jsem jela k příteli, kde jsem se zdržela do soboty. Odpočívali jsme, sledovali (nejen vánoční) filmy a chodili na procházky. Na sobotu jsme měli jasný plán - vánoční trhy u nás ve městě. Podle všeho tam mají být každý adventní víkend. A tak jsme v sobotu vyrazili do města, vkročili na náměstí údajných trhů a asi za deset minut jsme mohli zase odejít. Kde nic, tu nic. Nebo jako jo, pár stánků tam bylo, ale opravdu to nebyla ani polovina z toho, co tam bývá normálně. Buď jsme přišli moc brzy, nebo se zkrátka obchodníkům nechce jezdit každý víkend. Kdo ví. Každopádně, počasí nebylo zrovna vábné, a tak jsme se šli jen tak projít do parku, koupit si, co jsme potřebovali, a já jsem mohla pomalu jet domů. Na neděli jsem se totiž chtěla probudit doma, protože nesnáším nedělní cestování vlakem. Ten den je pak takový neúplný, chaotický a nepohodlný.

Druhá adventní neděle a čerti

6. prosince 2016 v 7:15 | Lucille Daryl

Druhá adventní neděle nám začala v celé své kráse. Už během přípravy snídaně mi bylo jasné, že až mě bude hřát v bříšku, rozhodně nezůstanu zalezlá doma v pelíšku u kamen, ale co nejdřív se budu muset teple obléct a vyrazit s fotoaparátem vstříc do té zamlžené zmrzlé přírody. A tak jsem také učinila. Stejný úmysl měla i sestra a mamka, které jsem venku potkala, a tak jsme se i s mým přítelem vydali všichni na krásnou mrazivou procházku, ze které mám nádherné fotky - ale věřte, že naživo to bylo daleko nádhernější.

1. adventní neděle

28. listopadu 2016 v 18:35 | Lucille Daryl

Uplynulý víkend s sebou přinesl první adventní neděli. Tentokrát byla v nejbližší možný termín, 27. listopadu. Taky vás tak úžasně naladila na Vánoce a svátky, jako mě?

Zase jednou do Prahy

26. září 2016 v 19:55 | Lucille Daryl

Ve středu jsem si udělala výlet do Prahy, jelikož se mi po celém dlouhém létě vrátila moje kamarádka z Ameriky. Léto bez jejího pobytu u nás bylo dost ochuzené, ale já jsem ho stejně celé strávila v práci, takže by se žádný pobyt nemohl konat ani z mé strany. A tak jsme si to, po té dlouhé době, co jsme se viděly naposledy, vynahradily ve středu v Praze, kde jsme spolu strávily asi 8 hodin, které utekly doslova jako 8 minut.

Za bílými jeleny

12. září 2016 v 8:16 | Lucille Daryl

Ve Žlebech jsem jako malá byla s mamkou a sestrou několikrát. Za ty roky jsem ovšem zapomněla, jak krásná tam ta obora je. Poslední dobou bych pořád někam výletila a už dochází nápady na něco, co není úplně z ruky, a tak nás napadly právě Žleby. Na zvířata je zkrátka nálada pokaždé. Měli jsme v plánu i Zámek, ale tak nějak mi na něj nezbyla energie. Byla jsem z toho vedra úplně vyřízená, měla jsem těžké nohy ještě z práce a navíc jsem byla hrozně hladová, protože jsem si svačinu snědla už v autě.

Zářím v září

5. září 2016 v 19:06 | Lucille Daryl

Můj milý podzime, já už cítím tvůj příchod všude kolem! Tak nám léto (zatím ještě neoficiálně) skončilo, ale zkrátka srpen je fuč. A já jsem ráda, hrozně ráda. Jak už jsem zmínila, letos prostě léto nevnímám a už se nemůžu dočkat toho chladného počasí, kdy ráno půjdu na vlak do práce a budou mě zebat tváře. A já se pohodlně zachumlám do šátku, nebo si nasadím svou chundelatou kapucu. Už teď je občas ráno pěkná kosa, ale stále se ještě střídá s tím vlezlým vedrem na padnutí, které mě většinou doprovází, když se vracím domů.
 
 

Reklama