Zážitky

Ufohuntering!

25. července 2017 v 5:49 | Lucirä

Plánovaný víkend, na který jsem se tak moc těšila, jsem si s holkama užila na 111%. A kdyby to šlo, hned bych si to celé dala ještě jednou.

Volno jsem měla už ve čtvrtek, kdy jsme brzy ráno vyrazily se sestrou na koloběžky. Zbytek dne jsem si pak užívala léto, pobíhala někde po venku nebo koukala na ufo dokumenty. V pátek jsem sice do práce šla, ale končila jsem brzy, protože jsem měla zubaře. No a pak mě čekal už jen nákup se sestrou a domů jsme už jely společně s Kvilčou.

Tajemný Belvedér a načerpání sil u menhiru

12. června 2017 v 9:42 | Lucirä

Sobotní ráno bylo, narozdíl od toho pátečního, takové chmurné. Mlhavé, mokré, pod mrakem. S přítelem jsme měli naplánovaný brzký výlet. Nic velkého, jen nedaleko za Kutnou horu mrknout na jednu zříceninu a cestou se zastavit i ve městě omrknout Menhir, o jehož existenci na tomto místě jsem vůbec netušila. Stejně tak o té zřícenině, na kterou jsem narazila úplnou náhodou na mapě, když jsem hledala tipy na další výlety. Fotka mě uchvátila natolik, že jsem na tom místě zkrátka potřebovala být.

První výlet

7. března 2017 v 7:41 | Lucille Daryl

Fotka rozmazaná, ale ten okamžik byl skvělej - tahle laňka byla obzvlášť přátelská a přítulná.Ze Štědrého dne

27. prosince 2016 v 10:45 | Lucille Daryl
Před Štědrým dnem jsem ulehla do postele podstatně brzy. Svítily mi tu vánoční světýlka, Star Master, který mi ze stropu udělal hvězdnou oblohu a vedle mě na nočním stolku hořela vánoční svíce. Bylo asi teprve půl osmé, a tak jsem si pustila jeden z online filmů na youtube, o čemž jsem se zmiňovala již v minulém článku. Výběr filmů na YT je samozřejmě bídný, nabízel se třeba nějaký s názvem Vánoční chaloupka s Jaredem Padaleckim v hlavní roli. Ačkoli jsem na to byla celkem zvědavá (protože prostě Jared... a ve vánočním filmu), nakonec jsem si pustila nějaký romanťák s názvem Vánoční polibek, který mě zpočátku přišel trochu uhozený, ale nakonec jsem se přistihla, že mě ta neuvěřitelně předvídatelná slaďárna docela dost baví. Celou tu dobu jsem v pokoji měla krásnou vánoční atmosféru a jelikož film skončil už ve třičtvrtě na devět, zapla jsem ještě televizi a nakonec jukla i na to Frozen, které koneckonců ten český dabing nemá vůbec špatný, jak jsem se bála. Nicméně jsem byla celkem dost unavená a těšila se na cukroví k snídani, a tak jsem po chvíli usnula.

Čtvrtá adventní neděle

19. prosince 2016 v 8:33 | Lucille Daryl

Tak, a poslední předvánoční neděle je za námi.

Asi nemá smysl psát, jak neuvěřitelně rychle to uteklo. Zbývá pouhý a především necelý týden do Štědrého Dne, což znamená, že veškerá ta předvánoční akce a nálada se blíží k samému cíli. Lidé dokupují poslední dárky, dopékají poslední druhy cukroví, otevírají poslední okýnka v adventních kalendářích a zapalují čtvrtou, tedy také poslední adventní svíci. Neuvěřiteně jsem se letos na Vánoce těšila. A tím nemyslím jen samotný Štědrý Den a svátky, ale také to období před nimi, které právě teď probíhá. A které se blíží ke konci. Na jednu stranu jsem hrozně natěšená na vrchol toho všeho, na druhou stranu je mi smutno, že tyhle předvánoční dny se blíží ke konci. Neuvěřitelně mě totiž baví.

Třetí adventní neděle

12. prosince 2016 v 17:00 | Lucille Daryl

Už se to krátí, už se to blíží! Třetí adventní neděle je za námi a to znamená, že už zbývá jen jedna. A pak? Štědrý den!

Ve čtvrtek večer jsem jela k příteli, kde jsem se zdržela do soboty. Odpočívali jsme, sledovali (nejen vánoční) filmy a chodili na procházky. Na sobotu jsme měli jasný plán - vánoční trhy u nás ve městě. Podle všeho tam mají být každý adventní víkend. A tak jsme v sobotu vyrazili do města, vkročili na náměstí údajných trhů a asi za deset minut jsme mohli zase odejít. Kde nic, tu nic. Nebo jako jo, pár stánků tam bylo, ale opravdu to nebyla ani polovina z toho, co tam bývá normálně. Buď jsme přišli moc brzy, nebo se zkrátka obchodníkům nechce jezdit každý víkend. Kdo ví. Každopádně, počasí nebylo zrovna vábné, a tak jsme se šli jen tak projít do parku, koupit si, co jsme potřebovali, a já jsem mohla pomalu jet domů. Na neděli jsem se totiž chtěla probudit doma, protože nesnáším nedělní cestování vlakem. Ten den je pak takový neúplný, chaotický a nepohodlný.

Druhá adventní neděle a čerti

6. prosince 2016 v 7:15 | Lucille Daryl

Druhá adventní neděle nám začala v celé své kráse. Už během přípravy snídaně mi bylo jasné, že až mě bude hřát v bříšku, rozhodně nezůstanu zalezlá doma v pelíšku u kamen, ale co nejdřív se budu muset teple obléct a vyrazit s fotoaparátem vstříc do té zamlžené zmrzlé přírody. A tak jsem také učinila. Stejný úmysl měla i sestra a mamka, které jsem venku potkala, a tak jsme se i s mým přítelem vydali všichni na krásnou mrazivou procházku, ze které mám nádherné fotky - ale věřte, že naživo to bylo daleko nádhernější.

1. adventní neděle

28. listopadu 2016 v 18:35 | Lucille Daryl

Uplynulý víkend s sebou přinesl první adventní neděli. Tentokrát byla v nejbližší možný termín, 27. listopadu. Taky vás tak úžasně naladila na Vánoce a svátky, jako mě?

Za bílými jeleny

12. září 2016 v 8:16 | Lucille Daryl

Ve Žlebech jsem jako malá byla s mamkou a sestrou několikrát. Za ty roky jsem ovšem zapomněla, jak krásná tam ta obora je. Poslední dobou bych pořád někam výletila a už dochází nápady na něco, co není úplně z ruky, a tak nás napadly právě Žleby. Na zvířata je zkrátka nálada pokaždé. Měli jsme v plánu i Zámek, ale tak nějak mi na něj nezbyla energie. Byla jsem z toho vedra úplně vyřízená, měla jsem těžké nohy ještě z práce a navíc jsem byla hrozně hladová, protože jsem si svačinu snědla už v autě.

Hřbitov v září

5. září 2016 v 19:06 | Lucille Daryl
 
 

Reklama