Zážitky

Halloween 2015 vol. 1

27. října 2015 v 13:41 | Lucille Daryl

Tak, mám za sebou první slavení strašlivého svátku, který nese název Halloween. Společně s Vánocemi je mým nejoblíbenějším svátkem a vlastně i jedním z nejoblíbenějších dnů vůbec. Sice nás 31.říjen čeká teprve za čtyři dny, ale já už jsem ho s přítelem, sestrou a přáteli tak trochu oslavila na naší malé sešlosti v sobotu 24.října. A k tomu jsme den předtím dlabali tradičně dýně. Takže začnu nejdříve tam.

Červencové zážitky

29. července 2015 v 17:03 | Lucille Daryl

Všechno tak utíká. Od té doby, co jsem si "pořídila" Poltergeista, se stalo už hodně věcí. Pro Belličku to všechno znamenalo jeden velký stres. Sestra tu měla kamarádku a mezitím přijela další kamarádka ke mně. Takže Bellička se na nějakou dobu odstěhovala vedle pod postel a do pokoje se chodila akorát najíst. Někdy ani to ne. Měla tu klid akorát když jsme seděly u ohně. Nejhorší bylo, když jsme byly všechny čtyři v pokoji a hrály třeba Mortal Kombat. To je vždycky řev, že si to nedovedete představit. Když to hraju jen já a Richard, je to sice horší, ale na to si Bellička už tak nějak zvykla a vklídku u toho spí na židli.

Terminátor a zase Terminátor

16. července 2015 v 11:54 | Lucille Daryl
Proč dvakrát? První Terminátor totiž neznačí totéž, co druhý Terminátor.

Jednak jde o báječný zážitek v kině. Fanouškem Terminátora nejsem dlouhou dobu, vlastně mě nikdy tenhle film nelákal a nějak jsem nevěřila tomu, že by mě mohl bavit. Taky jsem nebyla zrovna fanynka Arnolda a po vánočním filmu 'Rolničky, kam se podíváš' to ani nešlo, což mi snad dají za pravdu i jeho fanoušci. A abych se přiznala, žádný jiný film s ním jsem nikdy neviděla. 90% toho, na co koukám, totiž tvoří horory a jim podobné filmy. Těch zbylých 10% je směska všeho - animáky, fantasy, komedie atd. Přítel je ale zarytým fanouškem Terminátora a vzhledem k tomu, že on dává šanci mým filmům a protrpí se mnou horory, rozhodla jsem se mrknout taky na něco, co miluje on. A stala se jedna taková věc. Zamilovala jsem si Terminátora. A dokonce jsem si tam zamilovala i Arnolda a odmítala jsem se kouknout na další díly Predátora jen proto, že už tam nehraje.

A tak jsme se minulý týden vydali na Terminátor: Genisys. A film jsem naprosto zhltla. Dokonce jsem si vyčítala i to, že se mi chce na záchod, a opravdu jsem se dlouhou dobu přemlouvala, jestli to nevydržím. Doufala jsem, že mi nic neuteče. A bohužel to tak nebylo. Utekla mi Arnoldova legendrání hláška. Je to "jen" jedna jediná hláška, ale zároveň naprosto epický okamžik. V podstatě jediné, co jsme pomluvili, byla snaha dělat ze všeho komedii (sem se to vážně z většiny nehodilo) a mně osobně nesedl Jason Clarke jako John Connor. Ale absolutně vůbec, ani maličko. Ono to ve Dni zúčtování vypadalo totiž tak, že z něj vyroste docela fešáckej frajer. Bohužel se tak nestalo.. Puberta je asi zmetek. Opravdu jsem po filmu měla takový šťastný pocit, byla jsem spokojená a bylo mi líto, že už je konec.

Zvířecí den | Zoo Dvůr Králové

26. května 2015 v 13:00 | Lucille Daryl

Počasí nám přálo a tím pádem vyšel i výlet do Zoo ve Dvoře Králové, kam jsem se hrozně těšila. V Zoo jsem nebyla totiž už pěknou řádku let a mám to tam prostě ráda. Sice mě doprovázela ne zrovna malá bolest krční páteře a hlavy, ale s tou jsem se už tak napůl naučila žít a nenechala jsem si ten výlet zkazit - i přesto jsem si hrdě nosila svůj kožený batůžek na zádech a foťák na krku!

Čarodějnice, První máj a Marta Kubišová

4. května 2015 v 13:00 | Lucille Daryl

Tak nějak jsem doufala, že se stihnu ozvat od přítele, ale nakonec na to nezbyl čas. Ve čtvrtek 30. dubna probíhalo tradiční pálení čarodějnic a ačkoli lidé o historii ani původu tohoto zvyku dnes už moc nevědí, účast je obrovská. I já jsem se s přítele zúčastnila jedné akce, ale čistě proto, že mám tyhle venkovské zábavy ráda. Dnes je tato noc považována za magickou a oheň se pálí jako ochrana před čarodějnicemi, které letí na sabat, původně před veškerou ďábelskou mocí, zlými duchy a démony. Ale ne všechny čarodějnice byly spolčeny s Ďáblem, že. Z toho důvodu k tomu mám z hlediska smyslu a především oslavy takový neurčitý postoj.

Bat-greetings

28. března 2015 v 11:16 | Lucille Daryl
Možná to teď vypadá, že se z mého blogu stává kuchařka, ale tak to není. Akorát tu mám teď kamarádku a v záloze jsem měla jen buchtu a fornetti. Ale řekla jsem si, že vám pošleme alespoň batpozdrav!


Nejkrásnější Štědrý den

25. prosince 2014 v 11:06 | Luci Lestrange

Štědrý den je za námi. A že byl vážně hodně štědrý! Letos to jsou snad ty nejkrásnější Vánoce, jaké jsem kdy zažila. Dostala jsem tolik krásných dárků, až je mi trochu hloupé tu všechny vypisovat, ale zkrátka s mamkou a sestrou máme Vánoce ráda a navzájem si dáváme velké množství dárků.

Jak jsem oslavila Halloween

7. listopadu 2014 v 20:36 | Luci Lestrange

Od oslavy Halloweenu uběhl už týden a já píšu článek až v den, kdy jsem veškerou svou výzdobu sklidila do krabice. Máme tu zkrátka listopad a blíží se Vánoce.

Jak už jsem zmiňovala,večer jsem strávila doma se sestrou a kamarádkou. A byla to paráda! Den před tím jsem napekla muffiny a na přání kamarádky jsem "pekla" také Krtkův dort, protože ho nikdy nejedla. Dýňové dobroty si na starost vzala sestra, která udělala dva různé koláče (dala bych si ho nahned znovu!) a mamča uvařila výýýýýtečnou dýňovou polévku.

Arcade Hry - 4.10.2014

7. října 2014 v 14:00 | Luci Lestrange

V sobotu jsem byla v nebi. Tedy za Prahou ve vesnici zvané Červený Újezd, kde se nachází největší videoherna arkádových automatů v Evropě. Jel tam kamarád se svým tátou a mladším bratrem, a jelikož mě zná a ví, jak mám tyhle hry ráda, tak mi nabídl, jestli bych nechtěla jet s nimi - a tohle se nedá odmítnout. Sice jsem kvůli tomu musela vstát už v pět, abych se stihla včas dopravit do Pardubic, ale to mi vůbec nevadilo, jelikož jsem se tam neuvěřitelně těšila.

NATSUCON 2014

26. srpna 2014 v 11:00 | Luci Lestrange

I přesto, že jsem měla se sestrou zaplacený NatsuCon celý i s přespáním, jsme se rozhodly jet opět jen na jeden den. Cony už mě vážně nebaví, anime jde mimo mě a platit si vstup a cestu do Prahy jen kvůli konzolím je přece jen trochu blbost. Navíc tam většinu času stejně trávím jen právě s Hanou a s Maxem a ty vidím i mimo cony, takže je to opravdu zbytečné. Tohle byla tedy nejspíš má poslední účast. Chci jen říct, že tohle není žádnej velkej report, neboť šel program opět úplně, ale úplně mimo mě. Chtěla jsem se jen podívat na cosplay soutěž, ale stejně jako na Adviku to nevyšlo ani tady. A stejně by mě to nejspíš ani nebavilo.
 
 

Reklama