Zážitky

První adventní neděle

30. listopadu 2015 v 8:02 | Lucille Daryl

Po sněhu už není ani stopy, bohužel, ale i přesto se Vánoční atmosféra dá udržet - třeba pořádnou výzdobou. U mě v pokoji jsem se o to postarala včera během první adventní neděle. Sníh mi ale i přesto chybí.

Na víkend jsem byla u přítele a nejprve jsme to trochu vyzdobili tam - jeden svítící malý stromeček přišel vedle televize a další, větší, jsme ozdobili modrými ozdobami a je připraven na dárky! Místo plánovaného rozsvícení stromečku ve městě jsme na adventní trhy jeli už o den dříve a neděli jsme si užili hezky doma v teple. A byla to dobrá volba - jednak na trhu nebylo tolik lidí a dalo se všechno krásně obejít, ale hlavně celou neděli pršelo, takže by z toho asi stejně nic nebylo. Na trhu jsem si zase dala po sto letech voňavý svařák a protože jsem dlouho neměla nic sladkého, rozhodla jsem se pro menší větší cheat v podobě trdelníku. O to víc mě naštvalo, že nebyl vůbec dobrý. Takže jsem si pak musela spravit chuť výborným sushi k večeři. O víkendu jsem konečně sehnala ozdoby i na náš oficiální rodinný vánoční stromek, který je každoročně v obýváku, kde probíhá celý štědrý večer a večeře. Letos jsem totiž chtěla stromeček stříbrno modrý, protože je pokaždé červeno zlatý. A včera ráno jsem viděla svůj první vánoční film, jehož název si nepamatuji a byla to taková typická romantická kravina, ale i tak jsem z ní měla radost!

Halloween 2015 vol. 2

31. října 2015 v 20:04 | Lucille Daryl

Ačkoli jsem Halloween s přáteli oslavila už před týdnem, 31.říjen zkrátka nemohl zůstat neoslavený. Tentokrát jsme sice neměli takové hody, ale je tu minimálně jedna věc, která stojí za zmínku.

V první řadě chci říct, že doufám, že jste si všichni dnešek užili - ať už slavením Halloweenu, či jen jako obyčejný podzimní den. Bylo krásně, na můj vkus možná až moc teplo. Na začátek článku dávám fotku, kterou jsem měla vyfocenou už delší dobu a dofocená Casta (kterou jsem předtím neměla) tomu dodala ještě větší kouzlo, než měla fotka sama o sobě. Mám chuť si ji zarámovat, protože moje monsterky jsou na ní tak šťastné! Já je vážně miluju. Je a kočky mám jako své děti. Takže nejen já, ale i ony Vám všem přejí veselý Halloween!

Halloween 2015 vol. 1

27. října 2015 v 13:41 | Lucille Daryl

Tak, mám za sebou první slavení strašlivého svátku, který nese název Halloween. Společně s Vánocemi je mým nejoblíbenějším svátkem a vlastně i jedním z nejoblíbenějších dnů vůbec. Sice nás 31.říjen čeká teprve za čtyři dny, ale já už jsem ho s přítelem, sestrou a přáteli tak trochu oslavila na naší malé sešlosti v sobotu 24.října. A k tomu jsme den předtím dlabali tradičně dýně. Takže začnu nejdříve tam.

Červencové zážitky

29. července 2015 v 17:03 | Lucille Daryl

Všechno tak utíká. Od té doby, co jsem si "pořídila" Poltergeista, se stalo už hodně věcí. Pro Belličku to všechno znamenalo jeden velký stres. Sestra tu měla kamarádku a mezitím přijela další kamarádka ke mně. Takže Bellička se na nějakou dobu odstěhovala vedle pod postel a do pokoje se chodila akorát najíst. Někdy ani to ne. Měla tu klid akorát když jsme seděly u ohně. Nejhorší bylo, když jsme byly všechny čtyři v pokoji a hrály třeba Mortal Kombat. To je vždycky řev, že si to nedovedete představit. Když to hraju jen já a Richard, je to sice horší, ale na to si Bellička už tak nějak zvykla a vklídku u toho spí na židli.

Terminátor a zase Terminátor

16. července 2015 v 11:54 | Lucille Daryl
Proč dvakrát? První Terminátor totiž neznačí totéž, co druhý Terminátor.

Jednak jde o báječný zážitek v kině. Fanouškem Terminátora nejsem dlouhou dobu, vlastně mě nikdy tenhle film nelákal a nějak jsem nevěřila tomu, že by mě mohl bavit. Taky jsem nebyla zrovna fanynka Arnolda a po vánočním filmu 'Rolničky, kam se podíváš' to ani nešlo, což mi snad dají za pravdu i jeho fanoušci. A abych se přiznala, žádný jiný film s ním jsem nikdy neviděla. 90% toho, na co koukám, totiž tvoří horory a jim podobné filmy. Těch zbylých 10% je směska všeho - animáky, fantasy, komedie atd. Přítel je ale zarytým fanouškem Terminátora a vzhledem k tomu, že on dává šanci mým filmům a protrpí se mnou horory, rozhodla jsem se mrknout taky na něco, co miluje on. A stala se jedna taková věc. Zamilovala jsem si Terminátora. A dokonce jsem si tam zamilovala i Arnolda a odmítala jsem se kouknout na další díly Predátora jen proto, že už tam nehraje.

A tak jsme se minulý týden vydali na Terminátor: Genisys. A film jsem naprosto zhltla. Dokonce jsem si vyčítala i to, že se mi chce na záchod, a opravdu jsem se dlouhou dobu přemlouvala, jestli to nevydržím. Doufala jsem, že mi nic neuteče. A bohužel to tak nebylo. Utekla mi Arnoldova legendrání hláška. Je to "jen" jedna jediná hláška, ale zároveň naprosto epický okamžik. V podstatě jediné, co jsme pomluvili, byla snaha dělat ze všeho komedii (sem se to vážně z většiny nehodilo) a mně osobně nesedl Jason Clarke jako John Connor. Ale absolutně vůbec, ani maličko. Ono to ve Dni zúčtování vypadalo totiž tak, že z něj vyroste docela fešáckej frajer. Bohužel se tak nestalo.. Puberta je asi zmetek. Opravdu jsem po filmu měla takový šťastný pocit, byla jsem spokojená a bylo mi líto, že už je konec.

Zvířecí den | Zoo Dvůr Králové

26. května 2015 v 13:00 | Lucille Daryl

Počasí nám přálo a tím pádem vyšel i výlet do Zoo ve Dvoře Králové, kam jsem se hrozně těšila. V Zoo jsem nebyla totiž už pěknou řádku let a mám to tam prostě ráda. Sice mě doprovázela ne zrovna malá bolest krční páteře a hlavy, ale s tou jsem se už tak napůl naučila žít a nenechala jsem si ten výlet zkazit - i přesto jsem si hrdě nosila svůj kožený batůžek na zádech a foťák na krku!

Čarodějnice, První máj a Marta Kubišová

4. května 2015 v 13:00 | Lucille Daryl

Tak nějak jsem doufala, že se stihnu ozvat od přítele, ale nakonec na to nezbyl čas. Ve čtvrtek 30. dubna probíhalo tradiční pálení čarodějnic a ačkoli lidé o historii ani původu tohoto zvyku dnes už moc nevědí, účast je obrovská. I já jsem se s přítele zúčastnila jedné akce, ale čistě proto, že mám tyhle venkovské zábavy ráda. Dnes je tato noc považována za magickou a oheň se pálí jako ochrana před čarodějnicemi, které letí na sabat, původně před veškerou ďábelskou mocí, zlými duchy a démony. Ale ne všechny čarodějnice byly spolčeny s Ďáblem, že. Z toho důvodu k tomu mám z hlediska smyslu a především oslavy takový neurčitý postoj.

Bat-greetings

28. března 2015 v 11:16 | Lucille Daryl
Možná to teď vypadá, že se z mého blogu stává kuchařka, ale tak to není. Akorát tu mám teď kamarádku a v záloze jsem měla jen buchtu a fornetti. Ale řekla jsem si, že vám pošleme alespoň batpozdrav!


Nejkrásnější Štědrý den

25. prosince 2014 v 11:06 | Luci Lestrange

Štědrý den je za námi. A že byl vážně hodně štědrý! Letos to jsou snad ty nejkrásnější Vánoce, jaké jsem kdy zažila. Dostala jsem tolik krásných dárků, až je mi trochu hloupé tu všechny vypisovat, ale zkrátka s mamkou a sestrou máme Vánoce ráda a navzájem si dáváme velké množství dárků.

Jak jsem oslavila Halloween

7. listopadu 2014 v 20:36 | Luci Lestrange

Od oslavy Halloweenu uběhl už týden a já píšu článek až v den, kdy jsem veškerou svou výzdobu sklidila do krabice. Máme tu zkrátka listopad a blíží se Vánoce.

Jak už jsem zmiňovala,večer jsem strávila doma se sestrou a kamarádkou. A byla to paráda! Den před tím jsem napekla muffiny a na přání kamarádky jsem "pekla" také Krtkův dort, protože ho nikdy nejedla. Dýňové dobroty si na starost vzala sestra, která udělala dva různé koláče (dala bych si ho nahned znovu!) a mamča uvařila výýýýýtečnou dýňovou polévku.

 
 

Reklama