Zážitky

Mikuláš a druhá adventní neděle

7. prosince 2015 v 7:52 | Lucille Daryl

A první prosincový článek. Až teď mi došlo, že jsem si vůbec nenašla čas na blog za ten týden. Na jednu stranu, pořád tvrdím, že do Vánoc zbývá ještě tolik času, když si někdo stěžuje, že nestíhá nakoupit dárky. Na druhou stranu jsem sama svědkem toho, jak neskutečně rychle to utíká. Už zase tu máme pondělí a za námi jsme zanechali druhou adventní neděli, druhou zapálenou svíčku na adventním věnci a také svatého Mikuláše. A s ním samozřejmě i čerty. Byli jste letos hodní a dostali nadílku?

První adventní neděle

30. listopadu 2015 v 8:02 | Lucille Daryl

Po sněhu už není ani stopy, bohužel, ale i přesto se Vánoční atmosféra dá udržet - třeba pořádnou výzdobou. U mě v pokoji jsem se o to postarala včera během první adventní neděle. Sníh mi ale i přesto chybí.

Na víkend jsem byla u přítele a nejprve jsme to trochu vyzdobili tam - jeden svítící malý stromeček přišel vedle televize a další, větší, jsme ozdobili modrými ozdobami a je připraven na dárky! Místo plánovaného rozsvícení stromečku ve městě jsme na adventní trhy jeli už o den dříve a neděli jsme si užili hezky doma v teple. A byla to dobrá volba - jednak na trhu nebylo tolik lidí a dalo se všechno krásně obejít, ale hlavně celou neděli pršelo, takže by z toho asi stejně nic nebylo. Na trhu jsem si zase dala po sto letech voňavý svařák a protože jsem dlouho neměla nic sladkého, rozhodla jsem se pro menší větší cheat v podobě trdelníku. O to víc mě naštvalo, že nebyl vůbec dobrý. Takže jsem si pak musela spravit chuť výborným sushi k večeři. O víkendu jsem konečně sehnala ozdoby i na náš oficiální rodinný vánoční stromek, který je každoročně v obýváku, kde probíhá celý štědrý večer a večeře. Letos jsem totiž chtěla stromeček stříbrno modrý, protože je pokaždé červeno zlatý. A včera ráno jsem viděla svůj první vánoční film, jehož název si nepamatuji a byla to taková typická romantická kravina, ale i tak jsem z ní měla radost!

Halloween 2015 vol. 2

31. října 2015 v 20:04 | Lucille Daryl

Ačkoli jsem Halloween s přáteli oslavila už před týdnem, 31.říjen zkrátka nemohl zůstat neoslavený. Tentokrát jsme sice neměli takové hody, ale je tu minimálně jedna věc, která stojí za zmínku.

V první řadě chci říct, že doufám, že jste si všichni dnešek užili - ať už slavením Halloweenu, či jen jako obyčejný podzimní den. Bylo krásně, na můj vkus možná až moc teplo. Na začátek článku dávám fotku, kterou jsem měla vyfocenou už delší dobu a dofocená Casta (kterou jsem předtím neměla) tomu dodala ještě větší kouzlo, než měla fotka sama o sobě. Mám chuť si ji zarámovat, protože moje monsterky jsou na ní tak šťastné! Já je vážně miluju. Je a kočky mám jako své děti. Takže nejen já, ale i ony Vám všem přejí veselý Halloween!

Halloween 2015 vol. 1

27. října 2015 v 13:41 | Lucille Daryl

Tak, mám za sebou první slavení strašlivého svátku, který nese název Halloween. Společně s Vánocemi je mým nejoblíbenějším svátkem a vlastně i jedním z nejoblíbenějších dnů vůbec. Sice nás 31.říjen čeká teprve za čtyři dny, ale já už jsem ho s přítelem, sestrou a přáteli tak trochu oslavila na naší malé sešlosti v sobotu 24.října. A k tomu jsme den předtím dlabali tradičně dýně. Takže začnu nejdříve tam.

Červencové zážitky

29. července 2015 v 17:03 | Lucille Daryl

Všechno tak utíká. Od té doby, co jsem si "pořídila" Poltergeista, se stalo už hodně věcí. Pro Belličku to všechno znamenalo jeden velký stres. Sestra tu měla kamarádku a mezitím přijela další kamarádka ke mně. Takže Bellička se na nějakou dobu odstěhovala vedle pod postel a do pokoje se chodila akorát najíst. Někdy ani to ne. Měla tu klid akorát když jsme seděly u ohně. Nejhorší bylo, když jsme byly všechny čtyři v pokoji a hrály třeba Mortal Kombat. To je vždycky řev, že si to nedovedete představit. Když to hraju jen já a Richard, je to sice horší, ale na to si Bellička už tak nějak zvykla a vklídku u toho spí na židli.

Terminátor a zase Terminátor

16. července 2015 v 11:54 | Lucille Daryl
Proč dvakrát? První Terminátor totiž neznačí totéž, co druhý Terminátor.

Jednak jde o báječný zážitek v kině. Fanouškem Terminátora nejsem dlouhou dobu, vlastně mě nikdy tenhle film nelákal a nějak jsem nevěřila tomu, že by mě mohl bavit. Taky jsem nebyla zrovna fanynka Arnolda a po vánočním filmu 'Rolničky, kam se podíváš' to ani nešlo, což mi snad dají za pravdu i jeho fanoušci. A abych se přiznala, žádný jiný film s ním jsem nikdy neviděla. 90% toho, na co koukám, totiž tvoří horory a jim podobné filmy. Těch zbylých 10% je směska všeho - animáky, fantasy, komedie atd. Přítel je ale zarytým fanouškem Terminátora a vzhledem k tomu, že on dává šanci mým filmům a protrpí se mnou horory, rozhodla jsem se mrknout taky na něco, co miluje on. A stala se jedna taková věc. Zamilovala jsem si Terminátora. A dokonce jsem si tam zamilovala i Arnolda a odmítala jsem se kouknout na další díly Predátora jen proto, že už tam nehraje.

A tak jsme se minulý týden vydali na Terminátor: Genisys. A film jsem naprosto zhltla. Dokonce jsem si vyčítala i to, že se mi chce na záchod, a opravdu jsem se dlouhou dobu přemlouvala, jestli to nevydržím. Doufala jsem, že mi nic neuteče. A bohužel to tak nebylo. Utekla mi Arnoldova legendrání hláška. Je to "jen" jedna jediná hláška, ale zároveň naprosto epický okamžik. V podstatě jediné, co jsme pomluvili, byla snaha dělat ze všeho komedii (sem se to vážně z většiny nehodilo) a mně osobně nesedl Jason Clarke jako John Connor. Ale absolutně vůbec, ani maličko. Ono to ve Dni zúčtování vypadalo totiž tak, že z něj vyroste docela fešáckej frajer. Bohužel se tak nestalo.. Puberta je asi zmetek. Opravdu jsem po filmu měla takový šťastný pocit, byla jsem spokojená a bylo mi líto, že už je konec.

Zvířecí den | Zoo Dvůr Králové

26. května 2015 v 13:00 | Lucille Daryl

Počasí nám přálo a tím pádem vyšel i výlet do Zoo ve Dvoře Králové, kam jsem se hrozně těšila. V Zoo jsem nebyla totiž už pěknou řádku let a mám to tam prostě ráda. Sice mě doprovázela ne zrovna malá bolest krční páteře a hlavy, ale s tou jsem se už tak napůl naučila žít a nenechala jsem si ten výlet zkazit - i přesto jsem si hrdě nosila svůj kožený batůžek na zádech a foťák na krku!

Čarodějnice, První máj a Marta Kubišová

4. května 2015 v 13:00 | Lucille Daryl

Tak nějak jsem doufala, že se stihnu ozvat od přítele, ale nakonec na to nezbyl čas. Ve čtvrtek 30. dubna probíhalo tradiční pálení čarodějnic a ačkoli lidé o historii ani původu tohoto zvyku dnes už moc nevědí, účast je obrovská. I já jsem se s přítele zúčastnila jedné akce, ale čistě proto, že mám tyhle venkovské zábavy ráda. Dnes je tato noc považována za magickou a oheň se pálí jako ochrana před čarodějnicemi, které letí na sabat, původně před veškerou ďábelskou mocí, zlými duchy a démony. Ale ne všechny čarodějnice byly spolčeny s Ďáblem, že. Z toho důvodu k tomu mám z hlediska smyslu a především oslavy takový neurčitý postoj.

Bat-greetings

28. března 2015 v 11:16 | Lucille Daryl
Možná to teď vypadá, že se z mého blogu stává kuchařka, ale tak to není. Akorát tu mám teď kamarádku a v záloze jsem měla jen buchtu a fornetti. Ale řekla jsem si, že vám pošleme alespoň batpozdrav!


Nejkrásnější Štědrý den

25. prosince 2014 v 11:06 | Luci Lestrange

Štědrý den je za námi. A že byl vážně hodně štědrý! Letos to jsou snad ty nejkrásnější Vánoce, jaké jsem kdy zažila. Dostala jsem tolik krásných dárků, až je mi trochu hloupé tu všechny vypisovat, ale zkrátka s mamkou a sestrou máme Vánoce ráda a navzájem si dáváme velké množství dárků.

 
 

Reklama