Zážitky

Praha plná debilů

5. dubna 2014 v 20:42 | Luci Lestrange

Po dnešku jsem se přesvědčila, že lidi v Praze buď neumí chodit vůbec, nebo se pletou pod nohy a v extrémních případech dokonce chodí pozadu. Pražáci asi nepotřebují něco jako chodníky, nebo třeba přechody. A taky tam mají východy v cestě tak, že do vás ze zatáčky může vrazit někdo s nákupním košem.

Tim Burton a jeho svět - 28.3.2014, Praha

28. března 2014 v 21:43 | Luci Lestrange


Ráno jsem se vydala vlakem v půl osmé do Přelouče, kde jsem půl hodinku čekala na vlak, který mě zaveze do Prahy. Cesta utekla poměrně rychle a z hlavního nádraží jsem se vydala pěšky na Staroměstské náměstí. Na místo jsem dorazila asi o půl desáté, lidi už se tam pomalu hromadili. Před Domem U Kamenného zvonu, ve kterém probíhá výstava, byl obrovský a úžasný Ballon Boy, se kterým jsem se při odchodu vyfotila.

Nakonec jsem čekala uvnitř, než bude deset a než dorazí další slečna, která vyhrála v soutěži a se kterou jsem se domluvila, že půjdeme společně na autogramiádu. Nakonec dorazila něco po desáté, chvíli jsme na sebe zíraly a pak řekla moje jméno a bylo jasno, našly jsme se. :D Šla jsem si vyzvednou svůj vyhraný lístek (a bylo mi pogratulováno od jedné milé paní - snad druhá a poslední organizátorka, která nebyla nepříjemná) a společně s dalšími dvěma lidmi jsme se vydali na výstavu. Předtím jsem si ještě koupila knihu "Můra noční, předvánoční", kterou jsem se chtěla nechat podepsat a na chviličku se mrkli do obchodu, ve kterém byly suvenýry. Nic jsem si odtamtud neodnesla, jelikož ceny byly vysoké a výběr byl na mě poněkud malý. Ale to je asi jen tím, že jsem hodně náročná.

Maturitní ples

9. března 2014 v 16:36 | Luci Lestrange
A maturitní ples je za mnou. Byla to paráda. Ani jsem to nečekala tak úžasné, jaké to bylo. S přípravou jsem začala až někdy kolem půl čtvrté s tím, že před šestou vyrazíme. Tak jsem se namalovala a následně mi sestra udělala vlasy, ale najednou mi ten účes vůbec neslušel a já si přišla jako hrozně ošklivá, tak jsem se začala vztekat a panikařit, že budu ze všech nejšerednější a tak dále - zkrátka takové ty předplesové stresy. :D Tak mi ten účes předělala a nakonec jsem se sebou byla téměř spokojená. Pak mi ovšem došlo, že do šatů se spodem nedostanu, jelikož tam svou prdel neprotáhnu, a tak jsem si je musela navlíct vrchem, ten účes si rozcuchala, a nakonec jsem zjistila, že ty šaty jdou ještě povolit, takže to celé bylo zbytečné. No, prostě samé zmatky, ale nakonec jsme s holkama všechno zvládly a kolem šesté jsme mohly vyrazit.

Akicon 2013 - aneb má premiéra cosplaye na Emily (Corpse bride)

10. listopadu 2013 v 20:51 | Luci Lestrange
Tak, je to za námi! Kde jen začít. Kvůli cosplayi a kvůli spaní (nesnáším spaní na conech!) jsme jeli až v sobotu ráno. Vstávali jsme v pět. Když zazvonil budík, nemohla jsem uvěřit tomu, že už musím vstát. Najednou se mi nikam ani nechtělo jet, při té představě, že budu muset opustit postel :D Ale zvládla jsem to a začala jsem se soukat do cosplaye. Pak následovalo líčení - ta horší část. Absolutně jsem nestíhala, panikařila jsem a dělala všechno hrozně rychle. Ale povedlo.
Vyrazili jsme na vlak. Bohužel pršelo, ale naštěstí jen u nás, v Praze už ne. Chytli jsme vážně "skvělou" skupinku lidí - aneb je vážně fajn, když v cosplayi potkáte opilé ostraváky, kteří jsou z vás absolutně vydření a neustále se s vámi fotí. :D V Praze v metru jsme se dozvěděli nemilou zprávu, a to že metro končí v Kačerově a my budeme muset busem. Potkali jsme ale jednu milou slečnu, která nám s cestou pomohla.

Když jsem šla na místo, hrozně jsem se bála, abych si neudělala ostudu - jelikož znám českou otaku (jak já to slovo nesnáším) komunitu. Ale naštěstí jsem se bála zbytečně - tedy alespoň podle reakcí lidí. Hned po příchodu se na mě nadšeně podívala jistá slečna s cedulí "Free hugs" a namísto toho, že objetí měla rozdávat, chtěla obejmout ona ode mně, což mě hrozně potěšilo. ^^ Spoustu lidí mě chválilo, fotilo si mě, měla jsem z toho vážně skutečnou radost. Hrozně se těším na všechny ty fotky od fotografů. Akorát mi na poslední chvíli nevyšly boty, takže ty byly opravdu mírnější fail. :D Večer jsem byla ráda, že jsem to ze sebe mohla sundat - z té paruky mě už bolela hlava a nosit v ruce tu vlečku taky nebylo nejpohodlnější, ale bez držení mi na ní někdo neustále šlapal. :D

Baklažánský víkend

3. listopadu 2013 v 18:42 | Luci Lestrange

Ach jo. Podzimní prázdniny jsou fuč. Byly ovšem parádní a proto mám teď lehčí depresi z toho, že zítra zase vstávám. Kdyby alespoň do školy. Jenže já jdu na praxe. Tam to nesnáším tisíckrát víc.

Víkend s Kvilčou byl parádní. Večer jsme přijely z nádraží až kolem osmé. Bály jsme se, že se budeme stydět, ale začaly jsme se bavit o všemožných kravinách téměř hned. Ve vlaku jsme stihly potkat několik divných lidí, například dilinku v růžové bundě, která vypadala jako z igelitu. Prostě Pardubice. Po příjezdu jsme se okamžitě nažraly a pak jsme se zabavily tím, že jsme koukaly na Výměnu manželek, fotily se u toho jako naprostí idioti a dělaly si ze všeho srandu. A pak jsme zkejsly u počítače, ale vůbec si nestěžuji - naopak. Hrály jsme spolu strašidelné online hry (zahrajte si Ghostscape! :D), pouštěly si vtipná videa, dělaly si srandu z lidí a natáčely na ask.fm videoodpovědi v maskách, které se stejně kvůli našemu pomalému internetu neuvěřitelně sekají. Bylo to hrozně krátké a uteklo to opravdu rychle, teď je mi smutno.

A na ty praxe opravdu nechci. Ale musím to přežít. Protože jinak bych nejela na Akicon, když bych teď umřela. Bože, cosplay výroby se pomalu, ale jistě blíží ke konci! :3

Trpasličí víkend s elfy

20. října 2013 v 19:57 | Luci Lestrange

Tak jo. Víkend zase skončil. Přišel mi dlouhej a krátkej zároveň, ale byl fajn. Jak už jsem psala v minulém článku, byla jsem donucena jít na procházky s elfy. Ty dvě totiž beze mně nikam nechtěly chodit (což mi mimochodem lichotí!).
Jinak co se dělo? První večer jsme si vyrobily sockoidní aktivity - aneb měly jsme vážně hroznou chuť si je zahrát, ale doma je nemáme. Tak jsme si vytiskly na A4 hrací plochu a kartičky jsme si generovaly přes internet - kam může jen tak mimochodem nahrát kdokoliv cokoliv, takže mě už v polovině hře ani moc nepřekvapovalo, když jsem měla na výběr na předvádění třeba i klitoris. Ale byla to sranda. Akorát jsme si tentokrát vůbec nezahrály žolíky! Taková škoda!

A druhý večer jsme se vydaly do kina na Carrie. Přiznám se, že knihu jsem nečetla, jen jsem věděla, o čem je, a u starého filmu jsem tak trochu usla. Což se u tohohle vážně nestalo. Nemám to možná s čím porovnávat, ale ono je to i lepší, když ho můžu ohodnotit bez jakéhokoli porovnávání. Film se mi sám o sobě vážně líbil, bavil mě opravdu od začátku do samého konce. Měl skvělou atmosféru, akorát mi některé konečné scény přišly maličko přehnané, což mi to místama kazilo (a když zajdu až do malých detailů, vážně se mi nelíbila ta červená čočka, kterou měla Carrie v oku, když byla celá od krve! :D). Zkrátka, vážně se mi ten film líbil.

ADVIK2013

10. srpna 2013 v 20:51 | Luci Lestrange

Sice jen na jeden den, ale byla jsem tam. A můžu vám říct, že mě to stačilo bohatě! Ne, že by mě to tam nebavilo - bylo to tam vážně super, areál rozhodně mnohem lepší než minulý rok. Ale ta představa, že bych měla spát mezi tolika lidmi... To mě moc nelákalo. Na jeden den je to pro mě ideální. Mám spoustu fotek, něco jsem si i koupila a jsem spokojená. Užila jsem si tam těch pár hodin opravdu na plno.

Vstávali jsme v pět - už nikdy víc!!! V půl osmé jsme vyšli z baráku. Docela jsme i stíhali, což jsem se divila, jelikož jsem měla jeden důležitý úkol. Nejen, že jsem musela namalovat sebe, což mi samo o sobě trvá hrozně dlouho. Musela jsem ještě namalovat Alexovi skull make-up. Kreslila jsem ho vlastně poprvé a musela jsem se pochválit, jelikož se mi vážně docela povedl!

Ve vlaku jsme si našli úplně volné kupéčko. Měla jsem z toho radost, dokud nepřisedli dva chlápci. Kdyby se ten tlusťoch alespoň zeptal, jestli tam je volno! Ne, prostě si nakráčel, sednul na prdel, otevřel dveře, okno a celou cestu se s tím druhým vybavoval o naprostých (s prominutím) píčovinách. Cesta metrem už byla lepší. Až na jeden naprosto ohyzdnej pár, kterej si o nás furt něco povídal.

Jednou takhle v Praze (15.7.)

20. července 2013 v 21:37 | Luci Lestrange

Jestli mi něco opravdu vadí na Praze, pak je to městská hromadná doprava. PROČ proboha stojí tolik! Jet tam se 4 stovkami není dobrý nápad, věřte mi. Ale víc jsem u sebe neměla a většinu peněz jsem dala za jízdenky na metro.
Jezdíme teď do Prahy docela často - měla bych si asi začít nějakým způsobem vydělávat. Podělím se s vámi o pár zážitků z jednoho dne.
 
 

Reklama