Zhlédnuté horory

Zhlédnuto ~ Better Watch Out

14. listopadu 2017 v 10:01 | Lucirä
You better watch out, you better not cry, better not pout I'm telling you why: Santa Claus is coming to town!

Better Watch Out

Horor / Thriller / Komedie
USA / Austrálie, 2016, 85 min
Režie: Chris Peckover

Hororová multižánrovka, nesoucí se v duchu 80. let vypráví příběh jednoho zasněženého předvánočního večera, kdy mladá Ashley přichází do domu Lernerových hlídat jejich dvanáctiletého syna, který je do ní až po uši zamilovaný, zatímco rodiče odjíždí na návštěvu ke známým.

Tahle recenze nebude tak úplně recenzí, neboť první věcí, kterou o tomhle filmu potřebujete vědět, je jednoduchá následující věta: Hlavně si o něm nic nezjišťujte a nejlépe nekoukejte ani na trailer. Trailery v posledních pár letech odhalí až příliš, a u tohoto díla by to byla obzvlášť škoda. I já poslechla a ačkoli jsem se na film hodně dlouho těšila, protože mám zkrátka pro vánoční horůrky slabost, na trailer jsem se nekoukla a horor jsem dál neřešila. Jen jsem se potichoučku těšila a vyčkávala. A dobře jsem udělala. Jediná věc, která se ke mně donesla v souvislosti s tímto filmem, byla otázka: Dokážeš si představit Sám doma v hororový verzi?

Hororové multižánrovky mám ráda. A tahle byla obzvláště zajímavým kouskem. Chvíli jste měli pocit, že je všechno postavené na hlavu, že je to jednoduše ujeté, nebo přehnanené, možná i příliš umělé? V jednu chvíli jsem si říkala, že tady něco nehraje, v následujícím momentě se mé tvrzení odůvodnilo a nejednou jsem byla i překvapená. Párkrát i zděšená. Opravdu toho nelze napsat moc, abych vás nepřipravila o jedinečný zážitek, ale pokud máte slabost pro vánoční filmy, které nespadají zrovna do kategorie těch sladkých, kouzelných a romantických, tenhle vás potěší, protože vánoční americká atmosféra je bez jediné chybičky a film potěší precizním výkonem nejen mladých herců, kterým nelze vytknout snad vůbec nic, ale i výbornou kamerou. Film je spíše pro mládež a nejedná se vyloženě o komedii, která je v žánru uvedena, ale všechno je to podáno s takovou příjemnou nadsázkou. A to i přesto, že je to vlastně docela šokující a tak trochu psycho. Celkově film působí zkrátka dobře a je to přesně ta žánrově netypická teenagerovka, u které se dá strávit fajn večer. Nic víc o tom asi napsat nemohu.

Takže až budete mít náladu na trochu drsnější Sám doma, víte, co si pustit.

Zhlédnuto ~ Stranger Things: season 2

2. listopadu 2017 v 19:41 | Lucirä


Prázdno. Prázdno prvních listopadových dnů mě přeci jen dohnalo i letos. Najednou je všechno takové zvláštní, nijaké, skoro až smutné. Každoročně to nazývám post-halloweenským depresivním syndromem, nicméně letos na tom má velkou zásluhu právě dokoukání druhé řady The Stranger Things.

Zhlédnuto ~ Ouija: Zrození zla

23. října 2017 v 14:43 | Lucirä
Ouija: Origin of Evil

Ouija: Zrození zla
Horor / Thriller
USA, 2016, 99 min
Režie: Mike Flanagan

Mladá vdova a její dcery se pokouší přivydělat si švindlířským vyvoláváním duchů a pomoci tak lidem zeptat se na různé otázky, nebo se jen rozloučit. Pro větší úspěch ji napadne koupit hru Ouija, což je deska, skrze kterou se s duchy komunikuje. Po krátké době žena i s dcerami přichází na to, že deska skutečně funguje a ony tak nebudou muset nic předstírat, ale skutečně lidem pomáhat. Zpočátku jde všechno hladce, ale na jak dlouho?


Se sledováním tohohle hororu jsem se tak trochu vrátila do minulosti na sladké začátky, kdy jsem s horory začínala. Atmosferický starší dům, celkem milé postavy, temná zápletka, celkem kvalitní lekačky v neposlední řadě holčička nahánějící hrůzu. Ten horor má svým způsobem všechno, co by měl horor v tomto žánru mít, ale všechno jsme to už viděli před pár lety. A před těmi pár lety by tenhle horor patřil rozhodně k těm kvalitnějším kouskům. Já si ráda připomenu hororové filmy z mého dospívání, ale pokud na ně koukáte pravidelně, tenhle už vám bude sloužit jen jako dobrá kulisa. Víte, co se stane a kdy se máte leknout. Víte, jakým směrem se to celé bude vyvíjet.
Druhá polovina filmu - ta, ve které se teprve věci začínají dít, už byla poměrně slabší, než ta první, a některé scény to poslaly víceméně do hnoje. Samotný závěr byl až moc přitažený za vlasy, ale přiznám se, že jsem vsázela na jiné rozuzlení takže nakonec i překvapil. Myslím, že film postačí na takové to sledování s kamarády, u kterého máte zájem si i trochu pokecat a ne tak úplně vnímat příběh. Pravděpodobně totiž o nic závažného nepřijdete, když vaši pozornost budete věnovat i něčemu trochu jinému.

Zhlédnuto ~ Don't Hang Up

21. října 2017 v 17:58 | Lucirä
Don't Hang Up
Horor / Thriller
Velká Británie, 2016, 83 min
Režie: Damien Macé, Alexis Wajsbrot

Mladíci Sam a Brady si rádi utahují ze svých přátel i cizích lidí přes telefon, vše dokumentují na kameru a své pranky následně zveřejňují na internetu. Jednoho dne však narazí na cizince, který vše obrátí naruby a oni se tak poprvé ocitnou na místě oběti.Zpočátku se mi do hororu vůbec nechtělo, a to především kvůli tomu, že jde o britský kousek. Jenže jsem nechtěla být hnidopichem, který hned odsoudí film kvůli zemi původu, a tak jsem se na to přece jen vrhla, protože námět mi přišel docela zajímavý a přesně takový, jaký by mě mohl bavit. Hodnocení má navíc docela fajn. Jenže britské horory z dnešní doby nemám moc v lásce, proto to váhání.
Nakonec jsem si film pustila a nejspíš bych o nic nepřišla, kdybych to neudělala. Hned ze začátku se seznámíme s klukem, jehož humor vám začne lézt na nervy hned po jeho první větě, zatímco druhý ňouma je jak vystřižený z One Direction. Film působí tak hrozně uměle a rádoby americky, až mi to přijde směšné.
Děj se rozjíždí celkem rychle, akce je tam víceméně pořád, všechno jde pěkně svižně, což je plus, nicméně nějaké napětí jsem ani přes tuto skutečnost nepocítila. Natočené to není špatně, ale stejně to nevypadá dobře. Všechno je přemrštěné, přehnané, nepřirozené. Zkrátka a jednoduše umělé, a tak je těžké tomu uvěřit, vcítit se a pociťovat pocity jako strach nebo neklid, které k hororu neodmyslitelně patří. A kdo chce neuvěřitelný horor bez atmosféry? Měla jsem z toho pocit, jako by hlavní postavy na ten dějící se masakr pohlíželi jako na něco, co se stává úplně běžně. Všude krev, všichni kolem pravděpodobně už zařvali, ale budu se tvářit jako by se mi jenom spálilo jídlo v troubě.
Co se týče námětu, ten by nebyl vůbec špatný a dokonce měl myšlenku, ale všechno jsme to už někde viděli. Tajemné telefonáty, hra o život, msta - nic nového, nic co překvapí, navíc neuvěřitelně předvídatelné. Přitom i neoriginální myšlenka jde originálně zpracovat.
Zakončení bylo celkem fajn, bez zbytečných okecávaček. Nakonec z toho vyplynulo i nějaké to ponaučení a člověka to donutí se v pár věcech zamyslet. Ale v rámci žánru naprosto nudné. Nudné, křečovité, okoukané. Málokdy mám problém horor dokoukat, ale tady mi to přišlo trochu jako nadlidský úkol. Nakonec jsem to úspěšně zvládla, ale je to jeden z těch filmů, které hodím do pytle silných podprůměrů, které po nějaké době upadají v zapomnění...

Zhlédnuto ~ Annabelle: Zrození zla

15. října 2017 v 6:11 | Lucirä
Annabelle: Creation
Annabelle 2: Zrození zla

Horor / Mysteriózní / Thriller
USA, 2017, 109 min
Režie: David F. Sandberg
Scénář: Gary Dauberman

a půl

Annabelle 2: Zrození zla je pokračováním velmi úspěšného hororu z roku 2014 "Annabelle". Výrobce panenek se svou manželkou přijmou několik let po tragické smrti jejich dcerky do svého domu řádovou sestru a několik dívek ze zavřeného sirotčince. Zanedlouho se stanou terčem aktivit Annabelle, posedlého výtvoru výrobce panenek.

zdroj: Vertical Ent.

Zhlédnuto ~ Get Out

10. října 2017 v 5:36 | Lucirä
Get Out
Uteč

Horor / Mysteriózní / Thriller
USA, 2017, 103 min
Režie: Jordan Peele
Scénář: Jordan Peele
Co na tom, že Rose (Allison Williams) je bílá jako stěna a Chris (Daniel Kaluuya) černý jako noc? Žijeme přece v jednadvacátém století, kdy je boj proti rasové nesnášenlivosti přece už dávno dobojovaný a na smíšené páry se skrz prsty nedíváme. Minimálně Roseini rodiče Missy a Dean jsou na Chrise od prvního momentu nesmírně milí. Vadí jim snad jen to, že si přítel jejich dcery tu a tam zapálí, ale to s barvou kůže přece nesouvisí. Psycholožka Missy dokonce Chrisovi nabídne, že ho jeho zlozvyku zbaví pomocí hypnózy. Byl by to ráj na Zemi, kdyby se dva zdejší černošští zaměstnanci nechovali tak podivně. A kdyby se zvláštně neprojevoval i další muž černé pleti, který během víkendu dorazí na návštěvu. Náznaků, že všechno není v úplném pořádku, postupně přibývá, a Chris se rozhodne vzít nohy na ramena. To, co následuje, překoná jeho nejčernější noční můry a všem divákům v kinosále připraví naprosto nečekaný a nezapomenutelný zážitek.


zdroj: CinemArt

Zhlédnuto ~ Aliens Mysteries

21. července 2017 v 5:41 | Lucirä

Záhady mimozemšťanů / Alien Mysteries

(TV seriál)


Dokumentární / Sci-Fi
Kanada, 2013, 60 min
Režie: Michael Allcock, Larry A. McLean, Cal Coons

Jednotlivé epizody:
Corina Sables
Okres Bucks
Reedovi
Rendleshamský les
Kecksburgské UFO


Zhlédnuto ~ The Whispers

26. června 2017 v 8:00 | Lucirä
The Whispers
(TV seriál)

Drama / Horor / Mysteriózní / Sci-Fi / Thriller
USA, 2015, 13x45 min
Režie: Mark Romanek, Edward Ornelas
Agentka FBI Claire Bennigan (Lily Rabe) řeší případ šestileté dívky, která se svým imaginárním kamarádem takřka zabila svou matku. Stojí za touto nešťastnou událostí psychická nemoc dívenky, nebo neznámá síla? Wes Lawrence (Barry Sloane) na Sahaře vyšetřuje záhadný objekt připomínající U.F.O. Snaží se naší planetu ovládnout nějaká mimozemská civilizace? A pokud ano, jsme schopni takovému ohrožení čelit? (zdroj: www.csfd.cz)
.


O seriálu the Whispers už jsem se zmiňovala. Narazila jsem na něj při hledání něčeho nového ke sledování a do té doby jsem o jeho existenci neměla nejmenší tušení. Jakožto milovníka nejen hororů, ale i všeho, co alespoň trochu smrdí mimozemšťanama (tuhle hlášku jsem si nemohla odpustit - byla to totiž jediná věc, která ve filmu Smrt přichází v bílém za něco stála :-D), mě samozřejmě popisek velmi zaujal a bez váhání jsem se vrhla na první epizodu. Navíc jsem měla radost, že se nejedná o nekonečný seriál se čtyřmi a více sériemi, ale že jde skutečně jen o třináctidílný "kraťas".

Zhlédnuto ~ The Disappointments Room

21. dubna 2017 v 5:35 | Lucirä

The Disappointments Room


Drama / Thriller / Horor
USA, 2016, 92 min
Režie: D.J. Caruso

***

Dana a David se po smrti dcerky spolu s pětiletým synem Lucasem přestěhují do domu snů, kdysi velkolepého, nyní zchátralého venkovského sídla. Když během děsivých a nevysvětlitelných událostí Dana objeví ztracený klíč od pokoje v podkroví, nechtěně odemyká řadu hrůz z minulosti domu, které jsou hrozivě svázané s její vlastní minulostí. Dana začíná vnímat démonického ducha, který ohrožuje její vlastní dítě, ale zároveň čím dál více začíná pochybovat o své vlastní příčetnosti (zdroj: csfd.cz)


Trailer na tento film jsem viděla už před poměrně dlouhou dobou a nijak mi neutkvěl v paměti. Proč? Protože jsem už při té krátké ukázce měla pocit, že tohle všechno odněkud znám. Velké opuštěné sídlo, stíny, tajemný pokoj, nevysvětlitelné úkazy... Film ve mně evokoval věškeré klasické duchařiny, které jsem za svůj život viděla. A že jich rozhodně málo nebylo. Zároveň to ve mně probouzelo hororovou atmosféru typickou pro dobu tak před deseti lety. Kdybych netušila, že tenhle kousek patří k novotám, rozhodně bych to do něj nikdy neřekla.

O víkendu jsem hledala nějaký horor, na který bychom se mrkli s přítelem. Opět jsem se proklikala k traileru na tenhle. Přítel, ačkoli horory moc nemusí, říkal, že by to nemuselo být špatné. Sdělila jsem mu své dojmy o tom, že mi to hrozně připomíná kupu dalších filmů, ale rozhodla jsem se tomu dát šanci. A jen jsem si tím potvrdila své prvotní mínění.

Opravdu se nejednalo o nic nového. Film začal hezky. Sympatičtí herci, prostředí, lehce tajemná atmosféra, krásné, byť zchátralé opuštěné sídlo... Jenže tohle je přesně to, co já už dávno znám. Osoba snažící se zapomenout na svou děsivou minulost se náhodou zaplete do ještě děsivější minulosti prázdného domu... To je v dnešní době tak profláknuté téma, že by si režisér musel dát sakra záležet! Ono to nebylo vyloženě špatné. Bylo to sice neuvěřitelně předvídatelné a jednalo se spíše o oddechovku, od které už tak nějak přirozeně tušíte, co a kdy čekat, ale na takové to odpolední líné koukání, třeba s přáteli, to stačí. Tedy pokud nemáte nakoukáno stovky dalších hororových filmů. Protože pak byste se museli opravdu přenést do roku 2007, aby vás tenhle film nadchl o něco více. Byla to zkrátka duchařská klasika. Nic, co vás překvapí, ale dává to smysl, je to svým způsobem promyšlené a rozhodně koukatelné. Na hororové fajnšmekry je to sice ohrané, až hrůza, ale nováčky by to možná potěšit mohlo. Narozdíl od minulého filmu vám tenhle alespoň trošku utkvěje svým obsahem v paměti.

Zhlédnuto ~ Podivní

20. dubna 2017 v 15:58 | Lucirä

The Crazies

Podivní

Mysteriózní / Horor / Thriller / Sci-Fi
USA / Spojené arabské emiráty, 2010, 101 min
Režie: Breck Eisner

**

Šerif David Dutton z provinčního městečka Ogden Marsh má nudnou práci: jeho úkolem je dohlížet na pořádek v útulném zapadákově, ve kterém se většinou nic moc neděje. Jednoho dne se ovšem jeho město změní k nepoznání. Spořádaní spoluobčané se začínají chovat zpočátku jen podivně, postupně se z nich ale stávají zuřivé vraždící bestie. Zdivočelí sousedé a přátelé se množí, nákaza šílenství se rozšířila po celém městečku a obyvatelé se navzájem vyvražďují. Šanci uniknout nemají ani ti, kteří zůstávají normální. Město obklíčila armáda a ozbrojenci ve skafandrech nekompromisně čekají, až se obyvatelé Ogden Marsh navzájem zlikvidují.. (zdroj: csfd.cz)Tento podžánr hororů přímo nevyhledávám, nicméně občas na takovou tematiku chuť dostanu. Virus, Zombíci a post-apo může být skvělou oddechovkou. A zpočátku to skutečně vypadalo fajn - příjemné prostředí, atmosféra, celkem fajn herci. Ale pak se z toho vyklubala šílená nuda, kterou občas proložilo pár napínavých scén, ale nic převratného. Čekali jste, zda se to tedy nakonec zvrátí v něco zajímavého, nebo si to skutečně bude držet takovou tu utahanost, u které je prostě těžké udržet pozornost a oči. Tajný vládní plán, experimenty.. podstatně zajímavé a reálné téma, jehož zpracování by mohlo dokázat diváka parádně zabavit, připoutat ho ke křeslu a nechat trnout zvědavostí... Ale na mě to bylo hrozně prázdné. Prázdné, předvídatelné a především vám to během sledování bude připomínat kupu dalších filmů, takže den dva po zhlédnutí už si ani nevzpomenete, že jste nějaký film viděli. Upřímně i teď mám problém s tím se rozpomenout, co všechno se mi na tom líbilo a nelíbilo, a to jsem ho viděla minulou středu. Za mě to bylo jedno velké zklamání, od filmu jsem očekávala daleko víc, obzvláště když čtete komentáře s kladným hodnocením, jaká je to bomba. Uznávám, je to staré už sedm let a třeba bych na to před tou dobou mohla pohlížet trochu jinak. Ale mně se to prostě nelíbilo.
 
 

Reklama