Zhlédnuté horory

Zhlédnuto ~ Aliens Mysteries

21. července 2017 v 5:41 | Lucirä

Záhady mimozemšťanů / Alien Mysteries

(TV seriál)


Dokumentární / Sci-Fi
Kanada, 2013, 60 min
Režie: Michael Allcock, Larry A. McLean, Cal Coons

Jednotlivé epizody:
Corina Sables
Okres Bucks
Reedovi
Rendleshamský les
Kecksburgské UFO


Zhlédnuto ~ The Whispers

26. června 2017 v 8:00 | Lucirä
The Whispers
(TV seriál)

Drama / Horor / Mysteriózní / Sci-Fi / Thriller
USA, 2015, 13x45 min
Režie: Mark Romanek, Edward Ornelas
Agentka FBI Claire Bennigan (Lily Rabe) řeší případ šestileté dívky, která se svým imaginárním kamarádem takřka zabila svou matku. Stojí za touto nešťastnou událostí psychická nemoc dívenky, nebo neznámá síla? Wes Lawrence (Barry Sloane) na Sahaře vyšetřuje záhadný objekt připomínající U.F.O. Snaží se naší planetu ovládnout nějaká mimozemská civilizace? A pokud ano, jsme schopni takovému ohrožení čelit? (zdroj: www.csfd.cz)
.


O seriálu the Whispers už jsem se zmiňovala. Narazila jsem na něj při hledání něčeho nového ke sledování a do té doby jsem o jeho existenci neměla nejmenší tušení. Jakožto milovníka nejen hororů, ale i všeho, co alespoň trochu smrdí mimozemšťanama (tuhle hlášku jsem si nemohla odpustit - byla to totiž jediná věc, která ve filmu Smrt přichází v bílém za něco stála :-D), mě samozřejmě popisek velmi zaujal a bez váhání jsem se vrhla na první epizodu. Navíc jsem měla radost, že se nejedná o nekonečný seriál se čtyřmi a více sériemi, ale že jde skutečně jen o třináctidílný "kraťas".

Zhlédnuto ~ The Disappointments Room

21. dubna 2017 v 5:35 | Lucirä

The Disappointments Room


Drama / Thriller / Horor
USA, 2016, 92 min
Režie: D.J. Caruso

***

Dana a David se po smrti dcerky spolu s pětiletým synem Lucasem přestěhují do domu snů, kdysi velkolepého, nyní zchátralého venkovského sídla. Když během děsivých a nevysvětlitelných událostí Dana objeví ztracený klíč od pokoje v podkroví, nechtěně odemyká řadu hrůz z minulosti domu, které jsou hrozivě svázané s její vlastní minulostí. Dana začíná vnímat démonického ducha, který ohrožuje její vlastní dítě, ale zároveň čím dál více začíná pochybovat o své vlastní příčetnosti (zdroj: csfd.cz)


Trailer na tento film jsem viděla už před poměrně dlouhou dobou a nijak mi neutkvěl v paměti. Proč? Protože jsem už při té krátké ukázce měla pocit, že tohle všechno odněkud znám. Velké opuštěné sídlo, stíny, tajemný pokoj, nevysvětlitelné úkazy... Film ve mně evokoval věškeré klasické duchařiny, které jsem za svůj život viděla. A že jich rozhodně málo nebylo. Zároveň to ve mně probouzelo hororovou atmosféru typickou pro dobu tak před deseti lety. Kdybych netušila, že tenhle kousek patří k novotám, rozhodně bych to do něj nikdy neřekla.

O víkendu jsem hledala nějaký horor, na který bychom se mrkli s přítelem. Opět jsem se proklikala k traileru na tenhle. Přítel, ačkoli horory moc nemusí, říkal, že by to nemuselo být špatné. Sdělila jsem mu své dojmy o tom, že mi to hrozně připomíná kupu dalších filmů, ale rozhodla jsem se tomu dát šanci. A jen jsem si tím potvrdila své prvotní mínění.

Opravdu se nejednalo o nic nového. Film začal hezky. Sympatičtí herci, prostředí, lehce tajemná atmosféra, krásné, byť zchátralé opuštěné sídlo... Jenže tohle je přesně to, co já už dávno znám. Osoba snažící se zapomenout na svou děsivou minulost se náhodou zaplete do ještě děsivější minulosti prázdného domu... To je v dnešní době tak profláknuté téma, že by si režisér musel dát sakra záležet! Ono to nebylo vyloženě špatné. Bylo to sice neuvěřitelně předvídatelné a jednalo se spíše o oddechovku, od které už tak nějak přirozeně tušíte, co a kdy čekat, ale na takové to odpolední líné koukání, třeba s přáteli, to stačí. Tedy pokud nemáte nakoukáno stovky dalších hororových filmů. Protože pak byste se museli opravdu přenést do roku 2007, aby vás tenhle film nadchl o něco více. Byla to zkrátka duchařská klasika. Nic, co vás překvapí, ale dává to smysl, je to svým způsobem promyšlené a rozhodně koukatelné. Na hororové fajnšmekry je to sice ohrané, až hrůza, ale nováčky by to možná potěšit mohlo. Narozdíl od minulého filmu vám tenhle alespoň trošku utkvěje svým obsahem v paměti.

Zhlédnuto ~ Podivní

20. dubna 2017 v 15:58 | Lucirä

The Crazies

Podivní

Mysteriózní / Horor / Thriller / Sci-Fi
USA / Spojené arabské emiráty, 2010, 101 min
Režie: Breck Eisner

**

Šerif David Dutton z provinčního městečka Ogden Marsh má nudnou práci: jeho úkolem je dohlížet na pořádek v útulném zapadákově, ve kterém se většinou nic moc neděje. Jednoho dne se ovšem jeho město změní k nepoznání. Spořádaní spoluobčané se začínají chovat zpočátku jen podivně, postupně se z nich ale stávají zuřivé vraždící bestie. Zdivočelí sousedé a přátelé se množí, nákaza šílenství se rozšířila po celém městečku a obyvatelé se navzájem vyvražďují. Šanci uniknout nemají ani ti, kteří zůstávají normální. Město obklíčila armáda a ozbrojenci ve skafandrech nekompromisně čekají, až se obyvatelé Ogden Marsh navzájem zlikvidují.. (zdroj: csfd.cz)Tento podžánr hororů přímo nevyhledávám, nicméně občas na takovou tematiku chuť dostanu. Virus, Zombíci a post-apo může být skvělou oddechovkou. A zpočátku to skutečně vypadalo fajn - příjemné prostředí, atmosféra, celkem fajn herci. Ale pak se z toho vyklubala šílená nuda, kterou občas proložilo pár napínavých scén, ale nic převratného. Čekali jste, zda se to tedy nakonec zvrátí v něco zajímavého, nebo si to skutečně bude držet takovou tu utahanost, u které je prostě těžké udržet pozornost a oči. Tajný vládní plán, experimenty.. podstatně zajímavé a reálné téma, jehož zpracování by mohlo dokázat diváka parádně zabavit, připoutat ho ke křeslu a nechat trnout zvědavostí... Ale na mě to bylo hrozně prázdné. Prázdné, předvídatelné a především vám to během sledování bude připomínat kupu dalších filmů, takže den dva po zhlédnutí už si ani nevzpomenete, že jste nějaký film viděli. Upřímně i teď mám problém s tím se rozpomenout, co všechno se mi na tom líbilo a nelíbilo, a to jsem ho viděla minulou středu. Za mě to bylo jedno velké zklamání, od filmu jsem očekávala daleko víc, obzvláště když čtete komentáře s kladným hodnocením, jaká je to bomba. Uznávám, je to staré už sedm let a třeba bych na to před tou dobou mohla pohlížet trochu jinak. Ale mně se to prostě nelíbilo.

Zhlédnuto ~ Unfriend

7. února 2017 v 19:06 | Lucille Daryl

Unfriends / Friend Request

Thriller / Horor
Německo, 2016, 92 min
Režie: Simon Verhoeven

***

Laura je jednou z nejpopulárnějších děvčat na škole. Mezi její spolužáky patří i tajemná samotářka, od které ji jednoho večera přijde žádost o přátelství na sociální síti Facebook. Její žádost potvrdí, ale to ještě netuší, jaké obrovské chyby se právě dopustila. Marina ji neustále píše, telefonuje a je na ni doslova přilepená. Po jednom veřejném výstupu v jídelně se rozhodne toto přátelství přerušit a ze sociální sítě si ji odebere. A to je další chyba, kterou udělala...Já mám tyhle kyber horory docela ráda. Americké Unfriended z roku 2014 točené pouze přes webkamery pro mě bylo obrovským uječeným zklamáním, takže jsem z něčeho dalšího s podobným názvem měla docela radost. Narozdíl od prvního filmu mě ale tenhle začal bavit hned na začátku. A víte, jak já to mám s horory z jiných zemí, než z Ameriky. Přistupuji k nim tak trochu skepticky. A upřímně, u tohohle jsem nejdříve ani netušila, že je německý. Co se týče herců, především těch v hlavních rolích, tak i ti mě mile překvapili. Každopádně, tohle je přesně ten film, kdy je vidět, že režiséra sice napadl dobrý námět, na kterém se snažil zuby nehty postavit nějaký příběh. Jenže jak už to občas bývá, ne vždycky to vyjde. A tady to vyšlo jen tak napůl. Námět se mi zalíbil velmi, nebylo to sice nic extra originálního, ale bylo to chytlavé a dokázalo to zaujmout. Ale bohužel byla hodně vidět ta původní nepromyšlenost a nedotaženost do konce. A taky to, že ta dobrá myšlenka byla opravdu to jediné, co se režisérovi povedlo, a že příběh, zvraty a zápletky byly už na druhém místě. O tom, že je tohle další film, u kterého mě opět zklamal konec, nejspíš psát nemusím. Ale ani tak nelituji nad časem stráveným u tohoto filmu, neboť i přesto mě bavil. Prostě měl něco do sebe.

Když začne divná holka, která má facebook plný depresivních obrázků a animací, doslova terorizovat naprosto obyčejnou a lidmi oblíbenou studentku svými otravnými zprávami, zdá se to jako normální věc, která se může stát každému. Těhlech divných lidí bez kamarádů po světě chodí spousty. Ale když se rázem příběh otočí v něco ne tak běžného a logicky nemožného, začíná to být hrozně zajímavé, napínavé a divák zkrátka čeká, oč vůbec jde a co je ta holka zač. Začínají se dít nevysvětlitelné věci a tenhle nevinný kyber horor se začíná otáčet v něco.. nadpřirozeného? Že by? Kdo ví... Ano, já vím. Ale nepovím. Neboť se spoilery se nekamarádím. Každopádně, pokud vás námět alespoň trochu zaujal, být vámi na to mrknu. Nečekejte od toho zázraky, ta druhá část filmu je opravdu slabá. Je to prostě takový půrměr, který neurazí, ale ani příliš nenadchne. Přesto mi to na německý kousek přijde dost dobré a z loňského mizerného výběru hororů patří k těm průměrům lepším.

Zhlédnuto ~ Rozpolcený

24. ledna 2017 v 20:46 | Lucille Daryl

Split

Rozpolcený

Horor / Thriller
USA, 2016, 116 min
Režie: M. Night Shyamalan

**** a půl

V Kevinovi se skrývá 23 identit. Každou chvíli se má probudit dvacátá čtvrtá.

Kevin, v němž se skrývá 23 různých a naprosto odlišných osobností, unese tři studentky a zamkne je kdesi ve sklepení. Vzhledem k jeho změnám v chování jsou zmatené a netuší, co se děje a co s nimi chce udělat. Po nějaké době začínají odhalovat jeho rozpolcenou osobnost a jedna z dívek toho využívá k úniku. Zároveň se ale dozvídají o brzském příchodu někoho, komu devítiletý Hedwig, což je jedna z osobností v Kevinovi, říká Netvor.Na tenhle film jsem se těšila od doby, co se objevil první trailer. Nejen, že jsem si Jamese McAvoye velmi oblíbila a dokázal mě okouzlit i v takové ptákovině, jako je Victor Frankenstein (2015), ale už z traileru na tento nový thriller bylo zcela jasné, že role plešatého schizofrenního blázna mu padne jako šitá na míru. A abych byla co nejvíce překvapená, po zhlédnutí traileru jsem si o filmu vůbec nic víc nezjišťovala a zkrátka se jen těšila, co z toho bude.

Ve čtvrtek měl premiéru a tak jsme hned v pátek zašli do kina. A musím říct, že vůbec návštěvy kina nelituji. Naopak, film splnil přesně mé očekávání. Nedá se o něm moc rozepisovat, aniž bych nevyzradila různé zvraty a zápletky, ale mohu film hodnotit z technické stránky. Režisér M. Night Shyamalan už má na svém kontě pár hororů, z toho některé jsou velmi podařené, jako například dnes již legendární Šestý Smysl nebo mysteriózní sci-fi o mimozemšťanech, Znamení. V předloňském roce natočil také velmi originálně a s vtipem podaný horor s názvem The Visit. Ani tenhle kousek od něj nezklamal a pro mě je naopak zatím nejlepší. Film má naprosto vše, co od něj já osobně očekávám. Zajímavý a neotřelý příběh, který je navíc velmi chytlavě podaný; skvělé herecké obsazení na nejvyšší profesionální úrovni; scény plné napětí, zvratů a v neposlední řadě i momenty, kterým se může člověk opravdu od srdce zasmát a nejedná se o rádoby vtipné a velmi suché scény, které jsou v poslední době hojně nastrkávány do filmů všech žánrů. Tohle je Thriller s velkým T.

Dá se říct, že je příběh rozdělen do několika částí, a musím říct, že ani jediná z nich mě nenudila a neměla jsem šanci, aby mou pozornost cokoliv od filmu odtrhlo. Ač jsem se setkala i s recenzí, ve které byly scény s psycholožkou (Betty Buckley) nazvány velmi nudnými a zbytečně zdlouhavými, musím důrazně nesouhlasit. Betty svou roli hrála tak neuvěřitelně bravurně a sympaticky, že by k ní chtěl dobrovolně chodit i psychicky zcela zdravý jedinec. Anya Taylor-Joy, která byla hlavní představitelkou ze tří unesených dívek, do filmu přinesla osobní příběh z minulosti, který byl velmi silný a až neuvěřitelně mrazivě podaný. Tuto mladou herečku jsem do té doby viděla jen v hororu Čarodějnice, který pro mě byl velkým zklamáním a z nějakého důvodu mi tam tak trochu pila krev, čehož jsem se bála i v tomto filmu a na začátku filmu jsem byla téměř přesvědčená, že to tak bude. Jenže během pár minut se vše obrátilo, jelikož předvedla perfektní a především reálné výkony a ukázala, že se v ní skrývá ohromný talent nasměrovaný na tu správnou cestu - cestu hororu. Tahle herečka se k tomu žánru hodí jako dlouho nikdo. Já si na to herecké obsazení totiž velmi potrpím, a pokud se v hororech objeví někdo typu Abigail Breslin nebo Emma Roberts, tak se na to prostě nedá koukat. Tahle slečna je naopak hororový poklad. Skvěle své role zahrály i zbylé dvě slečny. Bylo to snad poprvé, co jsem ve filmu viděla chování srovnatelné s mou představou o tom, jak by se úplně obyčejný člověk choval v takovéhle situaci. Jindy postavy působí absolutně nereálně až přehnaně, tady to bylo ale velmi skutečné... No a konečně se dostáváme k hlavnímu představiteli, který mě nesmírně potěšil a ačkoli jsem od něj skvělý výkon očekávala, mé očekávání dokázal ještě překročit a vyšplhat se výš. James McAvoy je pro mě od teď vážně jednička a troufám si říct, že jako herec je jeden z nejlepších vůbec. Zvládnout tak odlišné role s minimálním časovým přechodem, to je prostě něco. Na něj byla skutečně radost pohledět. Jak už jsem zmínila, nesmírně mě bavil i ve Vincentu Frankensteinovi, který byl z filmového hlediska tak trochu hovadinou, ale když se s jeho talentem spojí i schopný režisér s kvalitním nápadem, vyjde z toho něco neuvěřitelného. Myslím, že na roli Kevina by se nikdo nemohl hodit lépe a skutečně si na jeho místě neumím představit nikoho jiného. Kdysi jsem říkala, že snad jen Johnny Depp dokáže zahrát kohokoliv. No, myslím, že ho právě někdo sesadil z jeho chameleoního trůnu... Co se týče kamery, ta byla na jedničku s hvězdičkou a šestkrát podtrženou.

I přesto všechno nadšení jsem našla něco, co mě trochu mrzelo a zklamalo. A tím je nedostatečné seznámení s Kevinovými osobnostmi. Chápu, že představit v jednom filmu 23 osobností (a k tomu zahraných jednou osobou) je tak trochu nereálné a velmi časově náročné, nicméně nějaký ten náznak toho, kdo byli ti další, mi tam prostě chyběl. Ale to už je asi mou zvědavostí. Na druhou stranu je to trochu vzrušující, když člověk neví, netuší a celé je to zahaleno takovou tou rouškou tajemna.. Ale stejně se s tím nedokážu tak úplně smířit. Film na Kevinových dvacet tři identit zkrátka láká, je na tom svým způsobem postavený, a tak divák pochopitelně očekává víc. To je jedno takové větší mínus. Zároveň ale asi poslední, které jsem schopna najít.

Spousta lidí si rovněž stěžuje na nevyhovující konec a zvraty, které přinesl, nicméně já jsem velmi spokojená. Mohla bych psát do nekonečna, ale nechci, neboť vás nechci připravit o žádné, ani to sebemenší, překvapení a napětí. Chci vás jen nabudit a doporučit tento film všem milovníkům thrillerů. Za mě to rozhodně stojí za to.

Zhlédnuto ~ Blair Witch

21. ledna 2017 v 17:00 | Lucille Daryl

Blair Witch

The Woods (neoficiální název)
The Blair Witch Project 3 (neoficiální název)


Horor / Thriller
USA, 2016, 90 min
Režie: Adam Wingard

*

20 let po záhadném zmizení Heather Donahue a jejího natáčecího štábu v lesích poblíž Burkittsville nalezne na internetu její mladší bratr James podivný videozáznam, na němž zdánlivě identifikuje svou ztracenou sestru. Rozhodne se odkrýt tajemství, kterým je její zmizení zahaleno, a v doprovodu svých přátel Petera, Ashley a Lisy zorganizuje výpravu do Burkittsvillských lesů. (zdroj: www.csfd.cz)


Záhadu Blair Witch neboli v originále Blair Witch Project zná jistě každý. Aby ne, je to taková matka žánru found footage. Film byl natočen v roce 1999 a stál pouhých 25 tisíc dolarů, nicméně se stal okamžitě hitem a vydělal přes 240 milionů. V té době byl FF něco zcela nového. Bylo to originální, působilo to reálně a hlavně to bylo děsivé. Když se na Záhadu Blair Witch podíváme dnes, možná vidíme jen další obyčejný FF se stejně rozklepanou kamerou, jako v každém jiném, a pár bláznů v lese. A to proto, že se před pár lety s tímto subžánrem roztrhl pytel a dnes je jich všude spousty. A to především těch nekvalitních. A ačkoli první díl k nim rozhodně nepatří, neboť je třeba přihlížet na již zmíněný rok, ve kterém tento mystifikační dokument vznikl, 3.pokračování k nim patří definitivně a bez debat.

Ani nevím, jak tento film zhodnotit. Začal pěkně, ostatně jako Blair Witch, problém je ale ten, že se nedělo absolutně nic nového a pokud bych tento film měla shrnout jedním slovem, to slovo by bylo znělo "zbytečný". Upřímně se přiznám, že jsem dokonce v loňském roce ani nezaznamenala, že vyšlo nějaké třetí pokračování Blair Witch, a dost možná to tak mělo i zůstat. Film jsem dokoukávala na podruhé další den, neboť mě to opravdu neskutečně nudilo. Ze začátku tedy ne, to musím uznat, neboť atmosféra nebyla vůbec špatná, byla dost podobná jako v prvním díle, ale k čemu je to dobré, když je tu ten první díl? Tenhle je prostě zbytečný. Schovává se za návaznost na druhé pokračování (které mimochodem nebylo natočeno jako FF), ale přitom je úplně o ničem. Děje se tam to samé, je to předvídatelné a navíc to nemá ani pořádný závěr. Závěrečná "akce" totiž stála za prd a akorát z ní bolely oči. Dávám snad jen jednu hvězdičku ze soucitu, za tu celkem fajn atmosféru na začátku.

zdroj obálky: http://www.csfd.cz/

Zhlédnuto ~ 10 Cloverfield Lane

20. ledna 2017 v 16:00 | Lucille Daryl

10 Cloverfield Lane

Ulice Cloverfield 10
Horor / Mysteriózní / Sci-Fi / Drama
USA, 2016, 105 min
Režie: Dan Trachtenberg

Michelle se probouzí zavřená ve sklepní místnosti, připoutaná k lůžku. Poslední, co si pamatuje, je to, že jela autem a někdo do ní narazil. Absolutě netuší, co se děje, dokud se neukáže Howard, který ji do místnosti zavřel. Stručně ji sdělil, že ji zachránil život, neboť na Zemi udeřila katastrofa a všichni jsou mrtví nebo nakažení něčím, co je ve vzduchu. Howard tušil, že se něco takového má stát, a proto byl plně připraven. Jeho podzemní bunkr má vše, co člověk potřebuje k přežití, a kromě toho je vybaven velmi komfortně. Kromě Michelle je zde s nimi i Emmett, který o Howardově úkrytu věděl. Michelle ovšem teorii kontaminovaného vzduchu a katastrofě na Zemi příliš nevěří a tak se rozhodne pátrat. Vypátrá toho ale podstatně více, než zpočátku tuší.


Znáte Cloverfield? Ten Sci-fi foundfootage z roku 2008, který se u nás jmenuje Monstrum? Je celkem dost povedený. A podle hodnocení na csfd je mu tenhle kousek docela v patách. Nicméně společného s ním má úplné minimum a kdyby neměl v názvu slovo Cloverfield, nejspíš by to žádný člověk, který Cloverfield viděl, ani nepoznal. O to ale nejde. Co chci říct je to, že mě velmi zklamal.

Úmyslně neuvádím hodnocení v hvězdičkách, neboť jsme ho s přítelem ohodnotili jinak. Slovně. A jediné výstižné slovo bylo slovo CEDNÍK. Tenhle film měl zkrátka víc děr, než bych snesla. A je mi jasné, že některé ty díry byly naprosto úmyslné a ony situace ani neměly být nijak vysvětleny nebo dál pitvány, jenže mně se to takhle prostě nelíbilo. Já nemám cedníky ráda.

Tenhle film je takovou multižánrovkou. Chvíli to vypadá, jako klasický horor, poté jako nějaký thriller o magorovi, no a taky trochu jako sci-fi. Nebo jde snad o zombie apokalypsu? Těžko říct, neboť tady se dá sotva tušit. Na jednu stranu je super, že nevíte, co se vlastně tam nahoře na Zemi děje, ale já vás zklamu, vy to tak trochu ani nezjistíte. A nezjistíte ani co se dělo uvnitř. Nezjistíte v podstatě nic. Jenom koukáte na něco, kde je milion různých zvratů a změn, ale závěr to trochu postrádá. Je to celé hrozně pomotané a zamotané, ale to je v pořádku, neboť to takové má být. Tím spíš bych ale očekávala nějaký pořádny závěr, nějaké vyústění. To se ale svým způsobem vůbec nekonalo. Chvíli jsem přemýšlela, zda jsem film správně pochopila, zda se na něj nedívám takhle negativně jen kvůli tomu, že jsem to vlastně celé vůbec nepobrala, a tak jsem si něco málo přečetla, pustila různé interview, ale dozvěděla jsem se prakticky jen to, co jsem už věděla. Za mě ne. Nelíbilo se mi to. A zklamalo mě to. Podle mě to není horor pro každého. Myšlenka je silná, to uznávám, ale vůbec se s ní dál nepracuje tak, aby to působilo na diváka. Alespoň na mě to rozhodně nezabralo. Závěr prostě za ten čas strávený u filmu nestojí. Všude se setkávám jen se skvělými recenzemi a super hodnocením, ale já prostě nemůžu. Ať se na to koukám z jakéhokoli úhlu, mě to vůbec nebavilo. Musím uznat, že herci byli perfektní a opravdu na jedničku, stejně tak kamera a dalších technické stránkiy věci, ale to nic nemění na mém celkovém dojmu. Ve mně film prostě musí něco zanechat. Tenhle nezanechal nic. Za mě je to jen kvalitní provedení, ale bezduché a o ničem.

zdroj obálky: http://www.csfd.cz/

Zhlédnuto ~ Don't Breath

18. ledna 2017 v 8:22 | Lucille Daryl

Don't Breath

Smrt ve tmě
A Man in the Dark (neoficiální název)

Horor / Thriller
USA, 2016, 88 min
Režie: Fede Alvarez

* * * *

Rocky je rozhodnutá odejít z domu od své násilnické a věčně opilé matky a zachránit svou mladší sestru před životem bez budoucnosti, ke kterému jsou obě okolnostmi odsouzeny směřovat. Je ochotna udělat pro dosažení svého cíle naprosto cokoliv. Společně se svými kamarády Alexem a Moneym mají už na svém kontě sérii pečlivě naplánovaných vloupání ve snaze získat dostatek peněz na nový život daleko od svých beznadějných osudů v rodném Detroitu. Jejich zoufalá kriminální činnost jim ale zatím příliš peněz nevynesla, takže když se jim donese informace o slepci žijícím o samotě v opuštěné čtvrti, v jehož domě se údajně ukrývá velké bohatství, souhlasí všichni tři s tím, že se pokusí o svou největší a poslední loupež. (zdroj: csfd.cz)


Don't Breath je ten typický thriller, který vás po celou dobu krásně napíná a nenechá v klidu. Rozkousla jsem si tvář, jen tak mimochodem. Nicméně i tak musím podotknout, že jsem od samého začátku tušila, jak to celé skončí a dokonce i má představa úplně závěrečné scény byla téměř přesná, nicméně tento film zdaleka nemá jen jednu dějovou linii a tak to absolutně nevadilo, neboť zápletky, na které narazíme, rozhodně nejsou očekávatelné a už vůbec ne všední.
Tento film splňuje vše, co by thriller splňovat měl. Napětí, při kterém tuhne krev v žilách, spoustu akce, při které opravdu neducháte a kromě zvratů čekaných i ty absolutně nečekané. Je to zase něco trochu jiného a námět mě velmi zaujal. Postav se ve filmu moc nevyskytuje a musím se přiznat, že jsem se zpočátku obávala, že mi hlavní role bude pít krev, ale musím uznat že herecké výkony přítomných mě velmi mile potěšily a z dědka šla vážně hrůza. Podle mě se klidně může přidat ke skupince těch povedených hororových záporáků. Aneb tady můžeme vidět, že i málo je někdy víc a že dům může být strašidelný i bez duchů. Za mě prostě super a rozhodně doporučuji každému, nejen horor-fanouškům. Asi nemám, co víc bych napsala, neboť nechci psát žádný spoiler. Takže zbytek je na vás.

Pan režisér Fede Alvarez se rozhodně po Lesním Duchovi výrazně zlepšil.

zdroj obálky: http://www.csfd.cz/

Zhlédnuto ~ The Autopsy of Jane Doe

12. ledna 2017 v 19:38 | Lucille Daryl

The Autopsy of Jane Doe

Horor
Velká Británie, 2016, 86 min
Režie: André Øvredal

* * * a půl

Koroner a jeho syn se stávají svědky nadpřirozených událostí během pitvy neznámé ženy, která je objevena ve sklepě vyvražděné rodiny. Postupně během pitvy nachází stále více a více zarážejících znamení, která je mají dovést k rozuzlení, jak dívka vlastně zemřela. Budou ráno vědět jasnou příčinu úmrtí? (Shadowland)Norský režisér André Øvredal toho na svém kontě ještě moc nemá, Atopsy of Jane Doe je totiž teprve jeho druhým hororem. Ten první je známý a celkem oblíbený Lovec trolů, který mě osobně ale bohužel moc neoslovil a proto jsem ho nikdy ani nedokoukala do konce. Když jsem ale narazila na tuhle novinku konce loňského roku, nerozhodovala jsem se dlouho, jelikož hodnocení na csfd.cz mě k tomu zkrátka okamžitě přinutilo. Film je totiž hodnocen velmi dobře. A dobrá zpráva je, že se není čemu divit.

V hlavních rolích tu máme dva sympaťáky a skutečně dobré herce, kteří prostě umí a baví. K tomu soundtrack jako když frčíte nějakým americkým fárem na vejlet. Až na to, že my žádným autem nepojedeme. My budeme pitvat. Už začátek byl velmi slibný. Hudba, hlavní hrdinové, co teprve prostředí a jeho atmosféra? Pitevny pod jejich vlastním domem, to nezní zrovna útulně, co říkáte? Připravte se na to, že dobrých padesát minut budete koukat na pitvu mladé slečny, o které nikdo nic neví. Kdo je, odkud je, proč a hlavně jak zemřela. Těžko říct. Je totiž naprosto netknutá, bez jediné ranky. Koroner s jeho synem si myslí, že odpovědi na jejich otázky zodpoví pitva, ale ošklivě se pletou. Ta těch otázek totiž přinese daleko víc. Nejedná se vyloženě o film s nechutnými scénami, ale oběd si k tomu asi taky zrovna dávat nemusíte. S řezacími scénami se totiž nešetří a všechno to působí velmi reálně. Ale neděste se - co řez, to další nejasnost, která vás prostě nenechá v klidu. V tomhle filmu uvidíte víceméně jen dva herce (plus asi 3 dalších postavy, které se mihnou na začátku a na konci) a mrtvou holku, o jejíž tváři se vám bude snad i zdát, neboť koukat padesát minut na její pitvu není zrovna krátká doba. Ale já vám slibuju, že se během té doby nebudete nudit. Nejen, že taťka se synem jsou prostě sympaťáci, ale budete tak napnutí, že ta necelá hodinka uteče jako voda. Dlouho mě film nezaujal tak moc, jako tenhle. Většinou jsem nachytala sama sebe, jak nedávám pozor, nebo jak beru do ruky mobil a nevěnuji se filmu naplno. A to by dobrý film udělat neměl, že ne? No, tenhle to neudělal - tedy, během té pitvy. A to je ten kámen úrazu. Mělo to vážně super začátek a divák mohl přemýšlet a hádat, co je vlastně ta tajemná holka zač. Postupně už to začalo být celkem zřejmé, což by zas tak nevadilo, nicméně když už se to všechno mělo rozjet, rozjelo se to tak moc, že to úplně změnilo směr a už to nebylo ono. Najednou to bylo plné tuctových a předvídatelných okamžiků a přehnaných zvratů, které prostě nebyly úplně to pravé a které mě osobně najednou velmi zklamaly. Závěr zkrátka zahodil těch výborných, opravdu výborných počátečních padesát minut do koše. Nicméně i přesto má film od každého trochu a proto si myslím, že úplně zklamat nemůže nikoho. Máme tu mrtvolku, nějakou tu krev, pitvání, nevysvětlitelné jevy a především precizní mysteriózní atmosféru. Závěr mě ale osobně spíše zklamal, nemluvě o tom, že bych uvítala více rozvést příběh.

zdroj obálky: http://www.csfd.cz/
 
 

Reklama