Zhlédnuté horory

Horror | Srpen a září 2015

7. října 2015 v 10:51 | Lucille Daryl
Dva uplynulé měsíce napíšu z důvodu ne zrovna hojného počtu filmů opět do jednoho článku. Doufejme, že říjen bude o hodně plodnější. Musí být, je to přeci říjen!

Dark Was The Night

Drama / Horor / Thriller
USA, 2014, 98 min
Režie: Jack Heller

a půl

Záhadná síla ukrytá v lesích za malým izolovaným městečkem Maiden Woods vzbuzuje strach v jeho obyvatelích, zatímco se šerif Paul Shields snaží ochránit své milované a zároveň porazit démony ze své minulosti.

Film je úplně průměrnou oddechovkou, která neurazí, ale ani nenadchne. Při sledování se nejspíš nudit nebudete, jelikož vás jednoduše a zkrátka bude zajímat, co že se to vlastně skrývá v lesích. Nebyl to úplně můj šálek kávy, ale právě z tohohle důvodu mě film docela i bavil. Prostě jsem chtěla vědět, o co jde, a zároveň mě bavila ta nevědomost a možnost vlastních dohadů a představ. Musím se ale přiznat, že ke konci jsem byla zklamaná, jelikož v mých představách bylo něco naprosto, ale naprosto jiného. Konec sám o sobě před závěrečnými titulky se mi líbil.

Horror | Červenec 2015

11. srpna 2015 v 11:36 | Lucille Daryl
Ani blázen jako já netrávil červenec doma u obrazovky sledováním hororů. A tak se mi za tento měsíc podařilo zhlédnout jen ubohé dva kousky. Nálada byla často, ale byla jsem tak trochu zaneprázdněná a bylo u nás tak nějak živo. S Kvilčou jsme se na něco chtěly podívat, ale nemohla jsem nic najít, a s Kelly to dopadlo podobně - k vyhlídnutému filmu nebyly titulky, ani anglické. A já bohužel nepatřím k těm, kterým se film stáhne za pět minut. I tak jsem se ale rozhodla napsat alespoň o těch dvouch, které jsem viděla. Jedním byl totiž všemi oblíbený třetí díl Insidious.

Insidious 3

Insidious 3: Počátek
USA, 2015, 97 min
Režie: Leigh Whannell



Jedná se o pokračování v podobě prequelu filmu Insidious. Děj je situovaný v době před děsivými zážitky rodiny Lambertů. Tento díl je zaměřený na osud jasnovidky Elise Rainierové, která se přes váhání a strach rozhodne znovu navázat kontakt s mrtvými a pomoci tak mladé dospívající dívce a její rodině.

S filmem Insidious si snad každý automaticky spojí jméno jednoho z nejúspěšnějších hororových režisérů současnosti, a to Jamese Wana. S třetím dílem ale tenhle skutečně nadaný mladý pán nemá téměř nic společného. Jeho režisérem je totiž L.Whannell, který se podílel na předchozích dvou dílech jako scénárista. A myslím, že u těch scénářů měl i zůstat. Další díl už prosím ne. Pro mě byl už i ten druhý moc, ale ještě uměl tak nějak diváka zabavit. I když ty přehnaně kladné recenze upřímně nechápu. Jamese Wana mám opravdu ráda, ale jak se říká, málo je někdy více, a mně by bohatě stačil první díl Insidious bez dalších pokračování. Tenhle film nedokázal zaujmout. Chvilku to vypadalo, že mě to začne bavit, ale vždycky se stalo něco, co to absolutně zničilo. Laciné efekty, laciné lekačky, tenhle film zkrátka narozdíl od prvního dílu nepřinesl do hororového světa nic nového. Nevím, co se stalo, ale Lin Shaye v roli jasnovidky byla tentokrát opravdu, ale opravdu nesnesitelná. Ty její rádoby epické chvilky na mě působily jako hodně špatný vtip. A když píšu hodně špatný, tak opravdu hodně špatný. Nepovedl se bohužel ani záměrný pokus o vtip v podobě dvou chlapíků hrající si na "lovce duchů". Věděla jsem, že chodit do kina by bylo zbytečné, vzhledem k tomu, že mě zklamalo i druhé pokračování, takže jsem nebyla překvapená ani mile, ani nemile. Očekávala jsem přesně tohle - nudu. Po přečtení několika recenzí stále nedokážu pochopit, co že se na tom tolika divákům líbilo, ale pro mě je to jen další horor, který se mi po nějaké době vykouří z hlavy a budu si z něho pamatovat jen naprosté minimum.

Horror | Červen 2015

2. července 2015 v 13:24 | Lucille Daryl
A máme tu další měsíc a s ním i horory, které jsem stihla zhlédnout během červnových dnů.

We Are Still Here

Horor
USA, 2015, 84 min
Režie: Ted Geoghegan



Paul a Annie jsou zničeni ze smrti svého syna, který zemřel při autonehodě. Po dvou měsících se odstěhují do nového domu, aby začali nový život. Brzy však zjistí, že si pro nový začátek vybrali špatné místo. Dům má velmi zlou minulost a skrývá se v něm sama temnota.

Čekala jsem od toho dost. Ale asi už bych neměla dávat na uživatelské hodnocení na csfd.cz. Od nikoho totiž nedostal méně než tři hvězdičky, nutno podotknout že převažují čtyři. Ale mně se to nelíbilo. Téměř vůbec. Možná to nebyl špatný námět, ale to zpracování mi opravdu hodně nesedlo. A když říkám hodně, tak vážně hodně. Ta atmosféra byla ponurá, což je jedině dobře, ale z jistých důvodů na mě vůbec nepůsobila tak, jak by měla. Za mě ne. Nejen, že mi to velmi často přišlo jako nuda, ale chvílemi i jako velmi špatný film a zkrátka blbost. Nedokážu pochopit, co na filmu všechny tak silně oslovilo. Za mě ne.

Horror | Duben a květen 2015

8. června 2015 v 7:23 | Lucille Daryl
Duben jsem vynechala a květen už je za námi, takže jsem se rozhodla tu hrstku hororů za tyto dva měsíce shrnout dohromady. Ono jich totiž opět nebylo moc. Nálada by byla, ta je snad každý den, ale výběr se prostě zužuje a mě už vážně dokáže ohromit málokterý horor, takže se stane, že některý třeba po pár minutách vypnu. Dříve jsem je chtěla dokoukat do konce, abych je později mohla zhodnotit, ale když vás to prostě ze začátku nebaví, nemáte už chuť ani náladu koukat dál a raději se věnujete jiným věcem. Tak se vrhneme alespoň na těch pár, které jsem dokoukala.

The Town That Drreaded Sundown

Horor/Thriller
USA, 2014, 90 min
Režie: Alfonso Gomez-Rejon

a půl

Roku 1964 začalo hrůzostrašné období teroru pro obyvatele malého městečka Texarkanu. Vrahem byl maskovaný muž, který si jako své oběti vybíral nejčastěji mladé páry, které se scházely na známém místním místečku lásky. Totožnost muže nebyla nikdy odhalena, ale naházel hrůzu celému městu. Nikdo po setmění nevycházel na ulici. Přezdívali ho Fantom. Později o něm natočili film a začali ho i promítat ve městě v letním kině. Přemítání však přeruší nečekaná událost. Zdá se, že film přinesl hrůzu zpět do ulic.

Tento film je něco jako volné pokračování stejnojmenného filmu z roku 1976, nikoli jeho remakem.

Zní to tak typicky americky, že? A ono to totiž je typicky americké, ale v tom dobrém slova smyslu. Myslím si totiž, že filmy o maskovaných psychopatech prostě američani umí nejlépe. A tenhle navíc působí jako takové retro v nynější době, což je hrozně zajímavé, protože ta stará dobrá hororová atmosféra je tu zachována. Přiznám se, že jsem film sledovala na dvakrát. Poprvé se mi ho totiž vůbec nechtělo dokoukávat. Ne, že by mě nebavil, ale neměla jsem na tento žánr náladu. Po pár dnech se ta nálada ale změnila a já měla chuť na něco atmosferického, a naskočil mi právě tenhle film a rozhodla jsem se ho dokoukat. A jsem za to ráda. Protože druhá polovina byla rozhodně o dost lepší, než ta první. Líbil se mi úplný začátek, pak to tak nějak pokulhávalo, ale ke konci se vše změnilo a bylo to opravdu napínavé. A hlavně! Konec byl opravdu nečekaný (alespoň si myslím, že by takový nikoho nenapadl - mě rozhodně ne). Hlavní postava je sice ta typická holka, která chce vše zjistit sama a musí se ve všem šťourat, a většinou bývá absolutně nesnesitelná. V tomhle filmu to ale byla sympaťanda, která svou roli zahrála skvěle.

Horror | Březen 2015

1. dubna 2015 v 12:29 | Lucille Daryl
Bylo pěkně naivní si myslet, že březen bude plodnější. Bohužel nebyl, naopak. Zhlédla jsem jen pouhopouhé tři horory a jeden z nich byl pro mě naprostá ztráta času. Bohužel. Chuť se na něco podívat byla téměř každý den, ale s výběrem filmu to bylo horší. Nenašla jsem nic, na co by se mi zrovna chtělo koukat. Netrpělivě ale vyčkávám na některé novinky a nejspíš začnu psát na blog i o nich, aby čtenáři mohli vyčkávat se mnou, když už ty mé mini-recenze jsou tak chudé.

The Woman in Black: Angel of Death

Žena v černém 2: Anděl smrti
Drama/Horor/Thriller
Velká Británie, 2014, 98 min
Režie: Tom Harper

ODPAD

Skupina osmi školáků, evakuovaných za druhé světové války z Londýna, přijíždí v doprovodu ředitelky skoly Jean Hoggové a mladé učitelky Eve Parkinsové do téměř opuštěné odlehlé vísky Crythin Gifford. Jejich cílem je zchátralá rezidence, která se nachází na ostrově, spojeném s pevninou pouze úzkým náspem schůdným pouze za odlivu. Ve snaze ukrýt se tu před hrůzami války svou přítomností brzy znovu probudí k životu zlé síly, které tuto působivou osamělou budovu pronásledují po celá desetiletí.

Co to sakra bylo?! Do teď nevěřím tomu, že to bylo až tak strašné. Nečekala jsem moc, ale nečekala jsem ani tak málo. Čekala jsem zkrátka klasický průměrný britský horor s pěknou atmosféru. Ale tady i ta atmosféra stála za hovno. Shrňme si to - nudné, předvídatelné, vykradačské, o ničem. Shodly jsme se se sestrou, že tenhle horor by za něco stál možná tak před pár lety, ale v roce 2014 to prostě nepřekvapí a rozhodně nepotěší. Není tam nic, co bychom neviděli jinde. Ani diváka, který má na svém kontě jen malou hrstku hororů to nemůže překvapit. Neviděla jsem snad nic tak předvídatelného, jako tady. ,,Škrtni tou sirkou ještě jednou, ať se za tím klukem může něco objevit" - jen jsem to dořekla, stalo se tak. Děkuji pěkně. ,,To blikání je tam pro to, aby tam mohlo něco vybafnout a zařvat" - opět se tak stalo a jedna ze sta předvídatelných scén nechyběla ani na samotném konci, ale nebudu spoilerovat. Zkrátka, pokud jste viděli nebo se chystáte kouknout, mám na mysli úplně poslední scénu před titulky. Houpací křeslo, lekačky, staré hračky. Nenajdeme tu prostě NIC co by stálo za obdiv. A když už britské horory nemají nic, tak mají alespoň pěknou pochmurnou atmosféru. Ale tady bohužel chyběla i ta, jak už jsem zmínila na začátku. Bylo to jak pokus o britský film natočený v Americe. Jediné plus jsou snad dobré herečky v hlavní roli, ale ani naše milá Narcisa Malfoyová to nezachrání. U filmu jsem se nudila od začátku do konce, byl pro mě velký problém to dokoukat a upřímně lituji, že jsem se překousla a vydržela do konce. Váhala jsem mezi odpadem a jednou hvězdičkou, ale nemůžu dát byť jen jedinou hvězdičku filmu, který mě absolutně nebavil.

Horror | Únor 2015

6. března 2015 v 10:44 | Lucille Daryl
Tento měsíc byl bohužel hodně chudý, ale nedá se nic dělat. Na horory zkrátka nezbyl čas a o to větší absťák teď pociťuji. Snad bude březen hororovější!

Hills Have Eyes

Hory mají oči
Horor/Thriller
USA, 2006, 104 min
Režie: Alexandre Aja


Obyčejná rodinná dovolená se rázem promění v peklo a v boj o holý život.

No nedivte se, já tenhle starší profláknutý horor do letošního února vážně nikdy neviděla! A co jsem tak zjistila, o nic jsem nepřišla. Já vím, že musím brát ohledy na tu dobu, ale i v roce 2006 se najde kvalitnější práce, než tahle tuctová vyvražďovačka. Musím podotknout, že se mi líbil začátek. Začalo to zkrátka pěkně a mělo to vážně příjemnou atmosféru, ale jakmile se začalo něco dít, šlo to do háje. Což by asi nemělo, že. Ne, mně se to nelíbilo, já to považuji za nudnou a nedomyšlenou slátaninu. V půlce filmu jsem se nudila tolik, že to nešlo ani vnímat a když už jsem se donutila to i přesto nevypnout, konec stál stejně za nic. Původní verzi z roku 77 jsem bohužel neviděla tak nemůžu posuzovat, ale vzhledem k tomu, že i tenhle remake má lepší hodnocení, ani ji vidět nechci.

Horror | Leden 2015

3. února 2015 v 15:00 | Luci Lestrange

Village of the Damned

Městečko prokletých
Sci-Fi/Horor
Velká Británie, 1960, 77 min
Režie: Wolf Rilla



Na anglické městečko Midwich jednoho dne zapůsobí tajemné silové pole, které zapříčíni to, že všichni jeho obyvatelé zničehonic. Každá žena otěhotní. A to včetně dospívajících dívek i žen, jejichž muži u nich nebyli přítomni. O devět měsíců všechny tyto ženy porodí blonďaté a mimořádně inteligentní děti, které ale trpí naprostým nedostatkem emocí. Brzy odhalí i jejich neobyčejné schopnosti, které nahánějí hrůzu.

Krásná sci-fi práce šedesátých let. Na rychlé konce už jsem si u těch starších černobílých filmů zvykla, nicméně u tohohle to byla trochu škoda, jelikož se na film vážně pěkně dívalo a možná by to chtělo ještě trošičku rozvést děj, který byl jinak na jedničku. Děti jsou děsivé samy o sobě, co teprve když jim děsivě svítí oči a mají tak vražedné pohledy, až z toho mrazí. Mimozemský námět byl vážně zajímavý, provedení trošičku pokulhávalo.

Horror | Prosinec 2014

15. ledna 2015 v 14:18 | Luci Lestrange
Rozhodla jsem se, že by se hororové filmy mohly stát větší součástí mého blogu , jelikož jsou mým velkým zájmem. Většinu svých zhlédnutých hororů mám v galerii, ale pochybuji, že tam někdy někdo zabloudí. Je to spíš jen takový přehled. Ráda bych psala recenze, ale přeci jen to dá zabrat a ne každého to baví číst, navíc už je velká spousta lidí, která recenze píše, takže je to docela zbytečné. Tak jsem se rozhodla, že bych na blog dávala zhlédnuté horory za každý měsíc s nějakým menším textem a hodnocením. Je začátek roku, což je ideální, ale stejně bych ráda na úvod začla prosincem, jelikož jsem i v něm viděla pár zajímavých kousků

Ouija

Horor
USA, 2014, 90 min
Režie: Stiles White

☆ ☆

Když Debbie se svou sestrou hrála hru Ouija, nerespektovala její pravidla, která praví, že by hru neměl hrát nikdy člověk sám. Když rodina mladou Debbie našla oběšenou v domě, její sestra to nemohla pochopit a protože se rozhodla pátrat po tom, co se vlastně stalo. A to právě prostřednictvím spiritistické desky, přes kterou se pokusila se svými kamarády Debbie kontaktovat. Komunikace s duchy ale není tak jednoduchá, jak si myslela.

Na tenhle film jsem se těšila už od doby, co vyšel trailer. Vypadal zajímavě a předpokládala jsem, že by mohl být vážně povedený. Spiritistická deska není sice originálním námětem, ale zajímavým určitě, alespoň pro mě. A dobrých duchařských hororů není nikdy dost. Bohužel, byla jsem zklamaná na plné čáře - nuda, nuda, nuda. A k té nudě se přidaly ještě trapné efekty, nezajímavá zápletka a ne zrovna zajímavé vyzobrazení duchů. Celé to bylo spíš k smíchu. Za mě pouhé dvě hvězdičky.

 
 

Reklama