Zhlédnuté horory

Zhlédnuto ~ Life After Beth

9. ledna 2017 v 7:35 | Lucille Daryl

Life After Beth

Komedie / Horor / Romantický
Velká Británie, 2014, 91 min

odpad

Když Beth po nečekané smrti jednoho dne znovu obživne, chopí se její přítel Zach příležitosti a rozhodne se s ní podniknout vše, co za jejího života nestihli. Avšak jak Zach brzy zjistí, Beth není taková, jakou si ji pamatuje a brzy mu obrátí svět vzhůru nohama.


Na tuhle komedii jsem na internetu narazila už nesčetněkrát a vlastně ani nevím, proč jsem si ji nikdy nepustila. Ale po dnešku si myslím, že to tak zkrátka mělo být.
Zombíky mám hrozně ráda. Komedie s nimi mě baví a neočekávám od nich žádné zázraky. Chci si u nich zkrátka odpočinout a sem tam se zasmát, nebo alespoň pousmát. Ale tady to vážně nešlo. Přesto film nemá špatné hodnocení, všichni ho hodnotí jako průměr, často i lepší průměr, což prostě já osobně nechápu, protože mně tenhle film přišel spíš nechutný. A to nemyslím v tom smyslu, že by někdo požíral něčí mozek a vadil by mi pohled na vylezlá střeva. To ne, to od zombie filmů i očekávám (pochopitelně), ale vztah mezi hlavními hrdiny byl podán tak nějak nechutně až úchylně, což mi prostě vadilo. Hlavní hrdinka mi neskutečně lezla na nervy, kluk byl pro změnu uplnej magor.

Než jsem si film pustila, trochu mě zarazilo, že je britský, takže už kvůli tomu jsem měla trochu pochybnosti. Ne, že by mi vadili britské filmy, nebo bych si snad myslela, že briti neumí natočit slušný film. To rozhodně ne. Ale co se hororů týče, britské mají takovou typickou atmosféru a tu já osobně moc nevyhledávám. Horor ale nelze srovnávat s hororovou komedií, a co si budeme povídat, tady už jen z obálky bylo vidět, že britskou hororovou atmosféru rozhodně nemusím očekávat. Koneckonců i podle traileru (z něhož jsem viděla jen kousek, protože si nikdy trailery nepouštím celé - častokrát vyzradí až moc, než bych si přála) vypadal tak nějak na americký způsob. A tak jsem do něj prostě šla. Ale ne, nebyla to amerika, nebyl to ten humor, kterej mě baví a už vůbec to nebyli ti zombíci, které mám ráda. Tak já nevím, jestli to bylo vážně tou Británií a jejich zvláštním humorem, který očividně v hororových komedií absolutně nefunguje? Těžko říct. A vlastně nad tím ani přemýšlet nechci, protože tenhle film je pro mě jedna velká zbytečnost, blbost a nedokážu přijít na jediný pozitivní bod v něm, protože i samotný námět je již několikrát omletý. Tohle byl navíc i jeden z filmů, kdy jsem si všimla naprosto nevhodně vybraného soundtracku, který mi prostě trhal uši a vůbec se mi nelíbil. Takže jedno velké NE.

Zhlédnuto ~ The Final Girls

5. ledna 2017 v 17:26 | Lucille Daryl

The Final Girls

Poslední nás zachrání

Komedie / Horor
USA, 2015, 88 min
Režie: Todd Strauss-SchulsonMladá dívka Max se vydá se svými přáteli do kina na hororovou klasiku 80.let, ve které jednu z hlavních rolí hraje její již zesnulá matka, která přišla o život při autonehodě. V ten večer, kdy film dávají, je zrovna výročí její smrti a v kině vypukne požár. Ve snaze dostat se ven z kina se všichni přenesou přímo do filmu, tedy k jezernímu kempu, kde má řezničina vypuknout. Nejprve si užívají pocit toho být ve filmu, potkávat postavy, které ještě nedávno znali jen z plátna a smát se všemu tomu klišé, které dnes tento horor připomíná. Zanedlouho však zjistí, že legrace musí stranou, protože tady jde skutečně o život.

Zhlédnuto ~ Krampus

15. listopadu 2016 v 16:00 | Lucille Daryl

Krampus

Krampus: Táhni k čertu

Horor / Komedie / Fantasy
USA, 2015, 96 min
Režie: Michael Dougherty

☆☆

Kdo se nikdy nebál, že ho na Mikuláše odnese čert, ten ať hodí vánoční ozdobou. A to jste přitom nenarazili na nejstrašlivějšího z pekelníků, na Krampuse. Temný protipól všech vlídných symbolů údajně nejkrásnějších svátků v roce dokáže spolehlivě vyděsit nejen děti, ale i nevěřící dospělé. K tomu, aby se vám zjevil a strčil vás do pytle, přitom stačí tak děsivě málo. Puberťák Max žije v obyčejné rodině, kde jsou vztahy a emoce jako na houpačce, tedy chvíli nahoře, chvíli dole. Aktuálně jsou u bodu mrazu, protože se blíží poněkud vypjaté období Štědrého dne a navíc na svátky dorazila rodina máminy (Toni Collette) sestry (Alison Tollman), která patří k trochu jinému civilizačnímu okruhu, diplomaticky řečeno. Místo klidu a míru proto v téhle rodině vypukne peklo, na což Max velmi nešťastně reaguje prohlášením, že by Vánoce nejraději zrušil. V tu chvíli začne venku zuřit sněhová vánice, po které už nic nebude, jako bylo dřív. Nejen že přestane jít elektřina a nedá se nikam dovolat. Za okny jejich domu se začnou zjevovat děsivé stíny, které získávají čím dál děsivější kontury. Krampus vytáhl v čele armády monster potrestat ty, kteří zavrhli Vánoce. Místo svařáku začne téct krev. A nikdo netuší, jak to zastavit.(CinemArt CZ)

Zhlédnuto ~ Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti

12. října 2016 v 14:00 | Lucille Daryl
.

Zhlédnuto ~ Stranger Things (season 1)

6. října 2016 v 5:54 | Lucille Daryl

Stranger Things

TV seriál

Horor / Drama / Sci-Fi / Thriller
USA, 2016, 8 h (Minutáž: 8x60 min)
Režie: Matt Duffer, Ross Duffer, Shawn Levy

☆☆☆☆☆


Čtyři kamarádi ze školy Will, Mike, Dustin a Lucas spolu každý den tráví spoustu svého volného času. Jeden večer, kdy spolu všichni hrají hru u Mika ve sklepě, ale nastane nečekaný zvrat. Když se kamarádi rozloučí u domu jednoho z nich a jejich cesty se rozdělí, jako by se po Willovi slehla zem. Vše si bere na starost místní šerif, ale Willova zoufalá matka začne hledat na vlastní pěst a po nějaké době i Willův starší syn začne chápat, že se tu děje něco podivného. Willovi kamarádi Mike, Dustina a Lucas podnikají skutečnou výpravu, na které narazí na záhadné děvče a začínají se dít opravdu nevysvětlitelné věci..
Nemám slov... Protože tohle byla naprostá pecka! Už dlouho se mi nestalo, že bych něco ohodnotila pěti hvězdičkami, a to naprosto bez rozmyslů! Jak může něco z tohoto roku vypadat tak parádně osmdesátkově?! Já vážně nevím, kde začít, protože tenhle seriál mi sedl jako p*del na hrnec. Vážně, už dlouho se mi něco nelíbilo tak moc, jako Stranger Things, které mě chytlo naprosto okamžitě. Od první epizody, od první scény. Naprosto luxusní atmosféra osmdesátých let, skvělá hudba (jako od Carpentera!), úžasné herecké výkony, především mladých dětských aktérů, a v neposlední řadě perfektní příběh, který vás prostě nenechá v klidu. Já jsem se snad ani vteřinu nenudila. Nestihla jsem to. Já jsem jen sledovala, okusovala si u toho ret a byla napnutá jak špagát. A pak jsem jen klikla na další díl. A potom na další. A potom jsem už musela jít spát, abych ráno vstala. A tak jsem ráno vstala a pustila si další díl. A pak další a další. A pak jsem musela jít opět do práce. A tak jsem ty dva zbylé dny dokoukala dnes.

Všechno dosebe tak skvěle zapadalo. Záhady, parta malých nerdíků, 80. léta, atmosféra starých hororů, naprostá nostalgie.. V tu chvíli jsem zase chtěla být malá holka a zažívat to dobrodružství s nimi. Můžu bez váhání říct, že jsem se do toho seriálu skutečně bezhlavě zamilovala a že příběh maličké Jedenáctky byl tak procítěný, že mě až mrazilo. Úplný konec mě mírně zklamal, jelikož to všechno prostě najednou skončilo, bylo to trochu uspěchané a působila to trochu nepromyšleně, zničeho nic byl konec a já se s tím tak úplně nesmířila, protože jsem toho prostě chtěla znát víc. Ale na celkovém zážitku to vůbec nic nemění. Hrozně se těším na další sérii a zároveň jsem trochu naplněná strachem, zda je dobrý nápad, aby to pokračovalo, protože snad každý z nás ví, jak je to s pokračováním - málokdy se stává, že se dokážou vyrovnat původnímu. Ale nechám se překvapit. A Stranger Things doporučuji všemi deseti. Co deseti, jedenácti. Čeká vás totiž doslova naprosto stylové dobrodružství.

Zhlédnuto ~ The Conjuring 2

9. září 2016 v 16:43 | Lucille Daryl

The Conjuring 2

The Conjuring 2: The Enfield Poltergeist
V zajetí démonů 2

Horor / Thriller / Mysteriózní
USA, 2016, 134 min
Režie: James Wan

☆☆☆


Další z případů manželů Warenových v podání režiséra Jamese Wana. Tentokrát mladý pár odjíždí do Anglie vyšetřovat paranormální aktivity odehrávající se v domě, ve kterém žije sama matka se čtyřmi dětmi.
Každý, kdo se alespoň trochu zajímá o nadpřirozeno a paranormální jevy, určitě už o poltergeistovi z Enfieldu nejednou slyšel. Jedná se o skutečný případ, který se odehrál v roce 1977 v anglickém předměstí Londýna a zároveň je jedním z nejvíce zdokumentovaných případů paranormálních aktivit. Rozvedená matka Peggy Harperová zůstala v domě se svými čtyřmi dětmi. Vše začalo nevinným, ale přesto logicky nevysvětlitelným pohybováním nábytku. Sama Peggy byla svědkem toho, jak se přesunula komoda z jedné strany na druhou, aniž by se ji někdo dotkl. Mezi svědky patřili i sousedi, ke kterým ihned po nevysvětlitelném incidentu Peggy s dětmi běžela. Ozývalo se divné klepání, hlasy a nábytek se stále sám od sebe pohyboval. Případ začala vyšetřovat policie a i ta později přiznala, že se židle sama pohybovala. V tomto případu bohužel neměli jak pomoct a vzhledem k tomu, že se aktivita začala zesilovat, se rodina obrátila na místního kněze. Bohužel ani ten si nevěděl rady. Nábytek se zběsile posouval z místa na místo, věci samy od sebe hořely a létaly. O celý případ se začali zajímat i novináři a tak se dlouhou dobu spekulovalo o tom, zda to celé není podvrh ze strany rodiny, která na tom chce vydělat peníze, jelikož na tom nebyli finančně dobře. Přítomni byli i dva parapsychologové, kteří se pokusili s duchem komunikovat a navázali kontakt. Po čase se ukázalo, že hlavním ohniskem Poltergeista je jedenáctiletá Janet. Případ nebyl do dnes zcela objasněn a jak to skutečně bylo se už asi nikdy nikdo nedozví. Fotografie, videa i nahrávky jsou volně dostupné na internetu.

Tohoto případu se Ed a Lorraine Warrenovi opravdu účastnili, údajně ale jen velmi krátce.

Zhlédnuto ~ Lights Out

3. srpna 2016 v 10:45 | Lucille Daryl

Lights Out

Zhasni a zemřeš
Horor
USA, 2016, 81 min
Režie: David F. Sandberg

☆☆☆☆


Cosi se skrývá ve tmě.. Je to skutečné? Před lety kvůli tomu mladá Rebecca odešla z domu a myslela si, že všechny své strachy nechala za dveřmi. Teď ale její minulost pronásleduje i jejího malého bratra Martina. Tajemná a hrůzu nahánějící bytost, skrývající se ve tmě, se nyní vrátila a je záhadně propojena s jejich matkou Sophií, která se čím dál víc uzavírá do sebe. Rebecca si uvědomuje, že to, co se snažila potlačit, je skutečné, a že teď jsou životy všech v ohrožení... jakmile se zhasnou světla.
Horor, kde je hlavním "strašícím prvkem" něco, co děsilo (nebo stále děsí) snad každého z nás. Tma. Lights Out na mě podle traileru působil jako jeden z běžných hororových snímků, ve kterých jeden z hlavních hrdinů v minulosti něco tak trochu podělal, lehce se mu to vymklo z rukou a tak za to teď trpí. Jenže tady nejde jen o nějakého ducha, který se mstí, ačkoli se tak na první pohled může zdát. Tady je to jiné, promyšlené a hlavně místy skutečně děsivé. Light Out je ten horor, kde toho nevidíme příliš mnoho a přesto nás mrazí. Takže zapomeňte na přehnané efekty duchů a démonů, tady uvidíte nějaké ty siluety, stíny, čmouhy a přesto to bude fungovat.

Zhlédnuto ~ Burying the Ex

17. února 2016 v 18:00 | Lucille Daryl

Burying the Ex

Komedie / Horor
USA, 2014, 88 min
Režie: Joe Dante

☆ a půl

Hororové komedie? To je moje. O zombíkách? Paráda. A režisérem je Joe Dante? No tak tady není co řešit! Všichni známe jeho Gremliny a jelikož jsem jejich velký fanda, rozhodně jsem byla zvědavá na to, co dokáže spáchat po dvaceti letech. A víte, co je milé? Že jsem nebyla zklamaná. Neměla jsem žádná očekávání, pustila jsem si to jen tak večer na oddech, protože na spaní bylo ještě brzo a mně se chtělo válet. A byl to velmi příjemný relax, alespoň mně film padl tak akorát do noty. Samozřejmě, že to na Gremlins nemá, ale ta atmosféra je vážně super.

Začalo to.. no, zkrátka jako komedie. Jako každá jiná, typická komedie. Akorát že hlavním hrdinou byl sympatický fanoušek hororů Max (Anton Yelchin), který byl prodavačem v hororovém obchůdku (který jsem mu sakra záviděla!). Jeho přítelkyně Evelyn (Ashley Greene) s ním zrovna nesouznila, alespoň co se jeho zájmů týkalo. Byla vlastně úplně, ale úplně jiná. A na to po nějaké době přišel i Max a tak se rozhodl vztah ukončit. Než se tak ale stalo, Evelyn porazilo auto a ona zemřela. Slíbili si ale, že spolu zůstanou napořád. I po smrti. A tak se tak stalo. Evelyn se nám vyhrabala z hrobu a vrátila se za Maxem, se kterým chtěla strávit zbytek svého posmrtného života. Tedy věčnost. Max ale potkal někoho, kdo se k němu, narozdíl od (ať už živé či mrtvé) Evelyn, perfektně hodí. Olivii (Alexandra Daddario), dívku jeho snů.
Já si nemůžu pomoct, ale mně se to líbilo. Jak už jsem zmínila výše, atmosféra mi sedla naprosto perfektně. A nejen atmosféra, to typicky americké prostředí, ve kterém se příběh odehrával, bylo naprosto skvělé. Tématické! Kino, strašidelný obchůdek, ve kterém v televizi běžely staré horory... Paráda. Ashley Greene mi vždycky přišla hrozně sympatická - dokonce i ve Stmívání. No, po tomhle snímku jsem si na ní nejspíš vypěstovala tak trochu alergii, protože v tomto snímku je typickým příkladem nesnesitelné a naprosto šílené ex. Za to Olivie představuje jeho naprosto vysněnou dívku ve všech ohledech. A tady to bylo přesně naopak - Alexandra Daddario, která ji ztvárnila, mi snad v žádném filmu nesedla a přišla mi neuvěřitelně otravná. Tady vlastně vůbec ne, což se sama divím. Herecké výkony byly dobré, koukalo se na to pěkně a mělo to všechno, co by měla hororová komedie mít. Atmosféru, vtípky, sympatické i nesnesitelné charaktery, krev, zombíky.. Nechybělo zkrátka nic. Není to samozřejmě žádné mistrovské dílo, ale na odpočinek je to perfektní. A co si budem říkat, o dobré hororové komedie je v dnešní době docela nouze. Konec byl poněkud přeslazený, ale čert to vem, vždyť je to komedie se zombíkama. Doporučuji všem hororovým nadšencům, který mají rádi téma horor v jakékoli podobě.


zdroj obrázku: www.dvdsreleasedates.com

Zhlédnuto ~ Les sebevrahů (2013)

9. února 2016 v 18:54 | Lucille Daryl

Les sebevrahů

Grave Halloween
Horor
USA, 2013, 85 min
Režie: Steven R. Monroe


Víte, co je sranda? Původně jsem si tenhle film pustila s tím, že je to ten NOVÝ Les sebevrahů, který běžel (nebo stále běží?) v kinech. Vlastně jsem až při psaní tohoto článku přišla na to, že to není on a že jsem viděla cosi z roku 2013, co nese stejný název (samozřejmě jen v češtině). Ten nový horor mě totiž nijak zvlášť nezaujal a tak jsem nejspíš z hlavy vypustila i onen trailer, který jsem si kdysi dávno pouštěla. Takže mě jiní herci neměli šanci zaskočit. A vážně jsem neměla tucha, že existuje ještě něco podobného, tři roky starého. No, jméno Steven R. Monroe asi hororovým fanouškům nebude tak neznámé a já ho řadím do té skupiny režisérů, kteří to zkouší stále znovu a znovu - bohužel marně - a nemají v plánu se vzdát. Jediný kousek, který za něco stál a jehož název lidé znají, bude nejspíš jen a pouze Plivu na váš hrob.

Je pravda, že při sledování jsem měla pocit, že sleduji něco trochu staršího a nechápala jsem, proč tomu tak je, když je to nové. Jenže rok 2013 taky není tak dávno, aby tomu tak mělo být. Můj pocit se shodoval spíše s asijskými horory z roku 2005. Když jsem byla mladší, mohlo mi být tak 12, dávala jsem často přednost právě asijské filmografii, co se týče hororů, a časem jsem si na ně vytvořila tak trochu alergii. V každém filmu je to totiž to samé - asiati sází na dlouhé černé vlasy, bledé ksichty a vykulené oči a nic děsivějšího vás ve filmu pravděpodobně nečeká. No a tenhle film se nesl v podobném duchu, ačkoli nebyl tak úplně asijský, co se týče převahy herců, ale les, kterým je film inspirovaný skutečně existuje a nachází se právě v Japonsku. Takže nás tu čeká banda puberťáků, kterou vede nejvíc nesympatická holka, jejíž matka si v tomto lese vzala život. Byla to její skutečná matka, se kterou ovšem nevyrůstala a prakticky si na ní nevzpomínala, tudíž ji neznala. Rodiče, kteří ji adoptovali a vychovali měla doma, a i přesto se rozhodla vydat do děsivého lesa s tisícem varovných značek uctít památku své opravdové matky. A při té příležitosti se to celé samozřejmě filmuje. Celý film je takové nesmyslné motání v lese, postupné ztrácení jednotlivých členů "posádky" a to jen pro to, abychom se podívali na rádoby překvapivý konec, který jakože nikdo nečekal. No, kdyby to byl film tak o osm nebo deset let starší, asi by to bylo dobré, ale v dnešní době? Propadák.

A to jsem si myslela, že mám Les sebevrahů z krku. Tak nemám. Ten nový mě stále čeká a alespoň je tu naděje, že to bude lepší. A co se týče pana Monroea, který měl na starost tohle, mám v plánu se podívat ještě na jeho Exorcism of Molly Hartley, takže mu dávám ještě šanci spravit si reputaci skrze tuto vymítačku. Ale upřímně mám pocit, že to bude jen plagiát všech ostatních exorcistických hororů.

Zhlédnuto ~ Paranormal Activity: Ghost Dimension

8. února 2016 v 7:30 | Lucille Daryl

Paranormal Activity: Ghost Dimension

Horor
USA, 2015, 97 min
Režie: Gregory Plotkin

☆ ☆

Na konci měsíci si většinou už nepamatuji, co všechno jsem zhlédla, a tak jsem se rozhodla, že budu průběžně přidávat nějaký ten film po jednom, než po kupě, jako tomu bylo kdysi. Nebude to žádná sálodlouhá (a už vůbec ne profesionální) recenze, spíš jen takové menší shrnutí. Horory jsou zkrátka mým obrovským koníčkem a píši o nich ráda, takže mi přijde škoda se o nich jednou za čas nezmínit.

Nedávno jsem si konečně našla čas a zhlédla poslední díl nudně dlouhé série Paranormal Activity. Tento díl byl v pořadí šestý, nesl název The Ghost Dimension a opět navazoval na ty předchozí. Paranormal Activity byl film, který mě velmi překvapil a v té době i docela vyděsil. Found footage nebyl zrovna rozsáhlý subžánr a kromě Záhady Blair Witch nebo třeba REC jsme na podobné kousky prakticky nemohli narazit. Přece jen to byl rok 2007.. Ach, ten čas tak letí, jako by to bylo včera, kdy jsme se vracely z kina a doma usínaly naprosto posrané z představy, že nás něco vytáhne z postele za nohu. Bylo to něco nového a ta skutečnost, že nikdo z diváků nemá nejmenší tušení KDO nebo spíše CO se ukrývá za těmi nevysvětlitelnými paranormálními jevy, zkrátka naháněla hrůzu. A to se mi líbilo! Ovšem další dily už byly naprosto zbytečné a nepřinesly nic nového a bohužel ani nic děsivého. Druhý díl byl pro mě odpad. Třetí díl mi přišel velmi dobrý, ale konec byl naprosto mimo mísu a dost mě naštval. Čtvrtý díl byla zbytečnost všech zbytečností a pátý díl byl hodně špatný a nepovedený vtip a mám takový pocit, že by i kdejaký amatér z Česka natočil něco mnohem lepšího. No a teď je tu díl šestý..
 
 

Reklama