Zhlédnuté horory

Zhlédnuto ~ 10 Cloverfield Lane

20. ledna 2017 v 16:00 | Lucille Daryl

10 Cloverfield Lane

Ulice Cloverfield 10
Horor / Mysteriózní / Sci-Fi / Drama
USA, 2016, 105 min
Režie: Dan Trachtenberg

Michelle se probouzí zavřená ve sklepní místnosti, připoutaná k lůžku. Poslední, co si pamatuje, je to, že jela autem a někdo do ní narazil. Absolutě netuší, co se děje, dokud se neukáže Howard, který ji do místnosti zavřel. Stručně ji sdělil, že ji zachránil život, neboť na Zemi udeřila katastrofa a všichni jsou mrtví nebo nakažení něčím, co je ve vzduchu. Howard tušil, že se něco takového má stát, a proto byl plně připraven. Jeho podzemní bunkr má vše, co člověk potřebuje k přežití, a kromě toho je vybaven velmi komfortně. Kromě Michelle je zde s nimi i Emmett, který o Howardově úkrytu věděl. Michelle ovšem teorii kontaminovaného vzduchu a katastrofě na Zemi příliš nevěří a tak se rozhodne pátrat. Vypátrá toho ale podstatně více, než zpočátku tuší.


Znáte Cloverfield? Ten Sci-fi foundfootage z roku 2008, který se u nás jmenuje Monstrum? Je celkem dost povedený. A podle hodnocení na csfd je mu tenhle kousek docela v patách. Nicméně společného s ním má úplné minimum a kdyby neměl v názvu slovo Cloverfield, nejspíš by to žádný člověk, který Cloverfield viděl, ani nepoznal. O to ale nejde. Co chci říct je to, že mě velmi zklamal.

Úmyslně neuvádím hodnocení v hvězdičkách, neboť jsme ho s přítelem ohodnotili jinak. Slovně. A jediné výstižné slovo bylo slovo CEDNÍK. Tenhle film měl zkrátka víc děr, než bych snesla. A je mi jasné, že některé ty díry byly naprosto úmyslné a ony situace ani neměly být nijak vysvětleny nebo dál pitvány, jenže mně se to takhle prostě nelíbilo. Já nemám cedníky ráda.

Tenhle film je takovou multižánrovkou. Chvíli to vypadá, jako klasický horor, poté jako nějaký thriller o magorovi, no a taky trochu jako sci-fi. Nebo jde snad o zombie apokalypsu? Těžko říct, neboť tady se dá sotva tušit. Na jednu stranu je super, že nevíte, co se vlastně tam nahoře na Zemi děje, ale já vás zklamu, vy to tak trochu ani nezjistíte. A nezjistíte ani co se dělo uvnitř. Nezjistíte v podstatě nic. Jenom koukáte na něco, kde je milion různých zvratů a změn, ale závěr to trochu postrádá. Je to celé hrozně pomotané a zamotané, ale to je v pořádku, neboť to takové má být. Tím spíš bych ale očekávala nějaký pořádny závěr, nějaké vyústění. To se ale svým způsobem vůbec nekonalo. Chvíli jsem přemýšlela, zda jsem film správně pochopila, zda se na něj nedívám takhle negativně jen kvůli tomu, že jsem to vlastně celé vůbec nepobrala, a tak jsem si něco málo přečetla, pustila různé interview, ale dozvěděla jsem se prakticky jen to, co jsem už věděla. Za mě ne. Nelíbilo se mi to. A zklamalo mě to. Podle mě to není horor pro každého. Myšlenka je silná, to uznávám, ale vůbec se s ní dál nepracuje tak, aby to působilo na diváka. Alespoň na mě to rozhodně nezabralo. Závěr prostě za ten čas strávený u filmu nestojí. Všude se setkávám jen se skvělými recenzemi a super hodnocením, ale já prostě nemůžu. Ať se na to koukám z jakéhokoli úhlu, mě to vůbec nebavilo. Musím uznat, že herci byli perfektní a opravdu na jedničku, stejně tak kamera a dalších technické stránkiy věci, ale to nic nemění na mém celkovém dojmu. Ve mně film prostě musí něco zanechat. Tenhle nezanechal nic. Za mě je to jen kvalitní provedení, ale bezduché a o ničem.

zdroj obálky: http://www.csfd.cz/

Zhlédnuto ~ Don't Breath

18. ledna 2017 v 8:22 | Lucille Daryl

Don't Breath

Smrt ve tmě
A Man in the Dark (neoficiální název)

Horor / Thriller
USA, 2016, 88 min
Režie: Fede Alvarez

* * * *

Rocky je rozhodnutá odejít z domu od své násilnické a věčně opilé matky a zachránit svou mladší sestru před životem bez budoucnosti, ke kterému jsou obě okolnostmi odsouzeny směřovat. Je ochotna udělat pro dosažení svého cíle naprosto cokoliv. Společně se svými kamarády Alexem a Moneym mají už na svém kontě sérii pečlivě naplánovaných vloupání ve snaze získat dostatek peněz na nový život daleko od svých beznadějných osudů v rodném Detroitu. Jejich zoufalá kriminální činnost jim ale zatím příliš peněz nevynesla, takže když se jim donese informace o slepci žijícím o samotě v opuštěné čtvrti, v jehož domě se údajně ukrývá velké bohatství, souhlasí všichni tři s tím, že se pokusí o svou největší a poslední loupež. (zdroj: csfd.cz)


Don't Breath je ten typický thriller, který vás po celou dobu krásně napíná a nenechá v klidu. Rozkousla jsem si tvář, jen tak mimochodem. Nicméně i tak musím podotknout, že jsem od samého začátku tušila, jak to celé skončí a dokonce i má představa úplně závěrečné scény byla téměř přesná, nicméně tento film zdaleka nemá jen jednu dějovou linii a tak to absolutně nevadilo, neboť zápletky, na které narazíme, rozhodně nejsou očekávatelné a už vůbec ne všední.
Tento film splňuje vše, co by thriller splňovat měl. Napětí, při kterém tuhne krev v žilách, spoustu akce, při které opravdu neducháte a kromě zvratů čekaných i ty absolutně nečekané. Je to zase něco trochu jiného a námět mě velmi zaujal. Postav se ve filmu moc nevyskytuje a musím se přiznat, že jsem se zpočátku obávala, že mi hlavní role bude pít krev, ale musím uznat že herecké výkony přítomných mě velmi mile potěšily a z dědka šla vážně hrůza. Podle mě se klidně může přidat ke skupince těch povedených hororových záporáků. Aneb tady můžeme vidět, že i málo je někdy víc a že dům může být strašidelný i bez duchů. Za mě prostě super a rozhodně doporučuji každému, nejen horor-fanouškům. Asi nemám, co víc bych napsala, neboť nechci psát žádný spoiler. Takže zbytek je na vás.

Pan režisér Fede Alvarez se rozhodně po Lesním Duchovi výrazně zlepšil.

zdroj obálky: http://www.csfd.cz/

Zhlédnuto ~ The Autopsy of Jane Doe

12. ledna 2017 v 19:38 | Lucille Daryl

The Autopsy of Jane Doe

Horor
Velká Británie, 2016, 86 min
Režie: André Øvredal

* * * a půl

Koroner a jeho syn se stávají svědky nadpřirozených událostí během pitvy neznámé ženy, která je objevena ve sklepě vyvražděné rodiny. Postupně během pitvy nachází stále více a více zarážejících znamení, která je mají dovést k rozuzlení, jak dívka vlastně zemřela. Budou ráno vědět jasnou příčinu úmrtí? (Shadowland)Norský režisér André Øvredal toho na svém kontě ještě moc nemá, Atopsy of Jane Doe je totiž teprve jeho druhým hororem. Ten první je známý a celkem oblíbený Lovec trolů, který mě osobně ale bohužel moc neoslovil a proto jsem ho nikdy ani nedokoukala do konce. Když jsem ale narazila na tuhle novinku konce loňského roku, nerozhodovala jsem se dlouho, jelikož hodnocení na csfd.cz mě k tomu zkrátka okamžitě přinutilo. Film je totiž hodnocen velmi dobře. A dobrá zpráva je, že se není čemu divit.

V hlavních rolích tu máme dva sympaťáky a skutečně dobré herce, kteří prostě umí a baví. K tomu soundtrack jako když frčíte nějakým americkým fárem na vejlet. Až na to, že my žádným autem nepojedeme. My budeme pitvat. Už začátek byl velmi slibný. Hudba, hlavní hrdinové, co teprve prostředí a jeho atmosféra? Pitevny pod jejich vlastním domem, to nezní zrovna útulně, co říkáte? Připravte se na to, že dobrých padesát minut budete koukat na pitvu mladé slečny, o které nikdo nic neví. Kdo je, odkud je, proč a hlavně jak zemřela. Těžko říct. Je totiž naprosto netknutá, bez jediné ranky. Koroner s jeho synem si myslí, že odpovědi na jejich otázky zodpoví pitva, ale ošklivě se pletou. Ta těch otázek totiž přinese daleko víc. Nejedná se vyloženě o film s nechutnými scénami, ale oběd si k tomu asi taky zrovna dávat nemusíte. S řezacími scénami se totiž nešetří a všechno to působí velmi reálně. Ale neděste se - co řez, to další nejasnost, která vás prostě nenechá v klidu. V tomhle filmu uvidíte víceméně jen dva herce (plus asi 3 dalších postavy, které se mihnou na začátku a na konci) a mrtvou holku, o jejíž tváři se vám bude snad i zdát, neboť koukat padesát minut na její pitvu není zrovna krátká doba. Ale já vám slibuju, že se během té doby nebudete nudit. Nejen, že taťka se synem jsou prostě sympaťáci, ale budete tak napnutí, že ta necelá hodinka uteče jako voda. Dlouho mě film nezaujal tak moc, jako tenhle. Většinou jsem nachytala sama sebe, jak nedávám pozor, nebo jak beru do ruky mobil a nevěnuji se filmu naplno. A to by dobrý film udělat neměl, že ne? No, tenhle to neudělal - tedy, během té pitvy. A to je ten kámen úrazu. Mělo to vážně super začátek a divák mohl přemýšlet a hádat, co je vlastně ta tajemná holka zač. Postupně už to začalo být celkem zřejmé, což by zas tak nevadilo, nicméně když už se to všechno mělo rozjet, rozjelo se to tak moc, že to úplně změnilo směr a už to nebylo ono. Najednou to bylo plné tuctových a předvídatelných okamžiků a přehnaných zvratů, které prostě nebyly úplně to pravé a které mě osobně najednou velmi zklamaly. Závěr zkrátka zahodil těch výborných, opravdu výborných počátečních padesát minut do koše. Nicméně i přesto má film od každého trochu a proto si myslím, že úplně zklamat nemůže nikoho. Máme tu mrtvolku, nějakou tu krev, pitvání, nevysvětlitelné jevy a především precizní mysteriózní atmosféru. Závěr mě ale osobně spíše zklamal, nemluvě o tom, že bych uvítala více rozvést příběh.

zdroj obálky: http://www.csfd.cz/

Zhlédnuto ~ Life After Beth

9. ledna 2017 v 7:35 | Lucille Daryl

Life After Beth

Komedie / Horor / Romantický
Velká Británie, 2014, 91 min

odpad

Když Beth po nečekané smrti jednoho dne znovu obživne, chopí se její přítel Zach příležitosti a rozhodne se s ní podniknout vše, co za jejího života nestihli. Avšak jak Zach brzy zjistí, Beth není taková, jakou si ji pamatuje a brzy mu obrátí svět vzhůru nohama.


Na tuhle komedii jsem na internetu narazila už nesčetněkrát a vlastně ani nevím, proč jsem si ji nikdy nepustila. Ale po dnešku si myslím, že to tak zkrátka mělo být.
Zombíky mám hrozně ráda. Komedie s nimi mě baví a neočekávám od nich žádné zázraky. Chci si u nich zkrátka odpočinout a sem tam se zasmát, nebo alespoň pousmát. Ale tady to vážně nešlo. Přesto film nemá špatné hodnocení, všichni ho hodnotí jako průměr, často i lepší průměr, což prostě já osobně nechápu, protože mně tenhle film přišel spíš nechutný. A to nemyslím v tom smyslu, že by někdo požíral něčí mozek a vadil by mi pohled na vylezlá střeva. To ne, to od zombie filmů i očekávám (pochopitelně), ale vztah mezi hlavními hrdiny byl podán tak nějak nechutně až úchylně, což mi prostě vadilo. Hlavní hrdinka mi neskutečně lezla na nervy, kluk byl pro změnu uplnej magor.

Než jsem si film pustila, trochu mě zarazilo, že je britský, takže už kvůli tomu jsem měla trochu pochybnosti. Ne, že by mi vadili britské filmy, nebo bych si snad myslela, že briti neumí natočit slušný film. To rozhodně ne. Ale co se hororů týče, britské mají takovou typickou atmosféru a tu já osobně moc nevyhledávám. Horor ale nelze srovnávat s hororovou komedií, a co si budeme povídat, tady už jen z obálky bylo vidět, že britskou hororovou atmosféru rozhodně nemusím očekávat. Koneckonců i podle traileru (z něhož jsem viděla jen kousek, protože si nikdy trailery nepouštím celé - častokrát vyzradí až moc, než bych si přála) vypadal tak nějak na americký způsob. A tak jsem do něj prostě šla. Ale ne, nebyla to amerika, nebyl to ten humor, kterej mě baví a už vůbec to nebyli ti zombíci, které mám ráda. Tak já nevím, jestli to bylo vážně tou Británií a jejich zvláštním humorem, který očividně v hororových komedií absolutně nefunguje? Těžko říct. A vlastně nad tím ani přemýšlet nechci, protože tenhle film je pro mě jedna velká zbytečnost, blbost a nedokážu přijít na jediný pozitivní bod v něm, protože i samotný námět je již několikrát omletý. Tohle byl navíc i jeden z filmů, kdy jsem si všimla naprosto nevhodně vybraného soundtracku, který mi prostě trhal uši a vůbec se mi nelíbil. Takže jedno velké NE.

Zhlédnuto ~ The Final Girls

5. ledna 2017 v 17:26 | Lucille Daryl

The Final Girls

Poslední nás zachrání

Komedie / Horor
USA, 2015, 88 min
Režie: Todd Strauss-SchulsonMladá dívka Max se vydá se svými přáteli do kina na hororovou klasiku 80.let, ve které jednu z hlavních rolí hraje její již zesnulá matka, která přišla o život při autonehodě. V ten večer, kdy film dávají, je zrovna výročí její smrti a v kině vypukne požár. Ve snaze dostat se ven z kina se všichni přenesou přímo do filmu, tedy k jezernímu kempu, kde má řezničina vypuknout. Nejprve si užívají pocit toho být ve filmu, potkávat postavy, které ještě nedávno znali jen z plátna a smát se všemu tomu klišé, které dnes tento horor připomíná. Zanedlouho však zjistí, že legrace musí stranou, protože tady jde skutečně o život.

Zhlédnuto ~ Krampus

15. listopadu 2016 v 16:00 | Lucille Daryl

Krampus

Krampus: Táhni k čertu

Horor / Komedie / Fantasy
USA, 2015, 96 min
Režie: Michael Dougherty

☆☆

Kdo se nikdy nebál, že ho na Mikuláše odnese čert, ten ať hodí vánoční ozdobou. A to jste přitom nenarazili na nejstrašlivějšího z pekelníků, na Krampuse. Temný protipól všech vlídných symbolů údajně nejkrásnějších svátků v roce dokáže spolehlivě vyděsit nejen děti, ale i nevěřící dospělé. K tomu, aby se vám zjevil a strčil vás do pytle, přitom stačí tak děsivě málo. Puberťák Max žije v obyčejné rodině, kde jsou vztahy a emoce jako na houpačce, tedy chvíli nahoře, chvíli dole. Aktuálně jsou u bodu mrazu, protože se blíží poněkud vypjaté období Štědrého dne a navíc na svátky dorazila rodina máminy (Toni Collette) sestry (Alison Tollman), která patří k trochu jinému civilizačnímu okruhu, diplomaticky řečeno. Místo klidu a míru proto v téhle rodině vypukne peklo, na což Max velmi nešťastně reaguje prohlášením, že by Vánoce nejraději zrušil. V tu chvíli začne venku zuřit sněhová vánice, po které už nic nebude, jako bylo dřív. Nejen že přestane jít elektřina a nedá se nikam dovolat. Za okny jejich domu se začnou zjevovat děsivé stíny, které získávají čím dál děsivější kontury. Krampus vytáhl v čele armády monster potrestat ty, kteří zavrhli Vánoce. Místo svařáku začne téct krev. A nikdo netuší, jak to zastavit.(CinemArt CZ)

Zhlédnuto ~ Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti

12. října 2016 v 14:00 | Lucille Daryl
.

Zhlédnuto ~ Stranger Things (season 1)

6. října 2016 v 5:54 | Lucille Daryl

Stranger Things

TV seriál

Horor / Drama / Sci-Fi / Thriller
USA, 2016, 8 h (Minutáž: 8x60 min)
Režie: Matt Duffer, Ross Duffer, Shawn Levy

☆☆☆☆☆


Čtyři kamarádi ze školy Will, Mike, Dustin a Lucas spolu každý den tráví spoustu svého volného času. Jeden večer, kdy spolu všichni hrají hru u Mika ve sklepě, ale nastane nečekaný zvrat. Když se kamarádi rozloučí u domu jednoho z nich a jejich cesty se rozdělí, jako by se po Willovi slehla zem. Vše si bere na starost místní šerif, ale Willova zoufalá matka začne hledat na vlastní pěst a po nějaké době i Willův starší syn začne chápat, že se tu děje něco podivného. Willovi kamarádi Mike, Dustina a Lucas podnikají skutečnou výpravu, na které narazí na záhadné děvče a začínají se dít opravdu nevysvětlitelné věci..
Nemám slov... Protože tohle byla naprostá pecka! Už dlouho se mi nestalo, že bych něco ohodnotila pěti hvězdičkami, a to naprosto bez rozmyslů! Jak může něco z tohoto roku vypadat tak parádně osmdesátkově?! Já vážně nevím, kde začít, protože tenhle seriál mi sedl jako p*del na hrnec. Vážně, už dlouho se mi něco nelíbilo tak moc, jako Stranger Things, které mě chytlo naprosto okamžitě. Od první epizody, od první scény. Naprosto luxusní atmosféra osmdesátých let, skvělá hudba (jako od Carpentera!), úžasné herecké výkony, především mladých dětských aktérů, a v neposlední řadě perfektní příběh, který vás prostě nenechá v klidu. Já jsem se snad ani vteřinu nenudila. Nestihla jsem to. Já jsem jen sledovala, okusovala si u toho ret a byla napnutá jak špagát. A pak jsem jen klikla na další díl. A potom na další. A potom jsem už musela jít spát, abych ráno vstala. A tak jsem ráno vstala a pustila si další díl. A pak další a další. A pak jsem musela jít opět do práce. A tak jsem ty dva zbylé dny dokoukala dnes.

Všechno dosebe tak skvěle zapadalo. Záhady, parta malých nerdíků, 80. léta, atmosféra starých hororů, naprostá nostalgie.. V tu chvíli jsem zase chtěla být malá holka a zažívat to dobrodružství s nimi. Můžu bez váhání říct, že jsem se do toho seriálu skutečně bezhlavě zamilovala a že příběh maličké Jedenáctky byl tak procítěný, že mě až mrazilo. Úplný konec mě mírně zklamal, jelikož to všechno prostě najednou skončilo, bylo to trochu uspěchané a působila to trochu nepromyšleně, zničeho nic byl konec a já se s tím tak úplně nesmířila, protože jsem toho prostě chtěla znát víc. Ale na celkovém zážitku to vůbec nic nemění. Hrozně se těším na další sérii a zároveň jsem trochu naplněná strachem, zda je dobrý nápad, aby to pokračovalo, protože snad každý z nás ví, jak je to s pokračováním - málokdy se stává, že se dokážou vyrovnat původnímu. Ale nechám se překvapit. A Stranger Things doporučuji všemi deseti. Co deseti, jedenácti. Čeká vás totiž doslova naprosto stylové dobrodružství.

Zhlédnuto ~ The Conjuring 2

9. září 2016 v 16:43 | Lucille Daryl

The Conjuring 2

The Conjuring 2: The Enfield Poltergeist
V zajetí démonů 2

Horor / Thriller / Mysteriózní
USA, 2016, 134 min
Režie: James Wan

☆☆☆


Další z případů manželů Warenových v podání režiséra Jamese Wana. Tentokrát mladý pár odjíždí do Anglie vyšetřovat paranormální aktivity odehrávající se v domě, ve kterém žije sama matka se čtyřmi dětmi.
Každý, kdo se alespoň trochu zajímá o nadpřirozeno a paranormální jevy, určitě už o poltergeistovi z Enfieldu nejednou slyšel. Jedná se o skutečný případ, který se odehrál v roce 1977 v anglickém předměstí Londýna a zároveň je jedním z nejvíce zdokumentovaných případů paranormálních aktivit. Rozvedená matka Peggy Harperová zůstala v domě se svými čtyřmi dětmi. Vše začalo nevinným, ale přesto logicky nevysvětlitelným pohybováním nábytku. Sama Peggy byla svědkem toho, jak se přesunula komoda z jedné strany na druhou, aniž by se ji někdo dotkl. Mezi svědky patřili i sousedi, ke kterým ihned po nevysvětlitelném incidentu Peggy s dětmi běžela. Ozývalo se divné klepání, hlasy a nábytek se stále sám od sebe pohyboval. Případ začala vyšetřovat policie a i ta později přiznala, že se židle sama pohybovala. V tomto případu bohužel neměli jak pomoct a vzhledem k tomu, že se aktivita začala zesilovat, se rodina obrátila na místního kněze. Bohužel ani ten si nevěděl rady. Nábytek se zběsile posouval z místa na místo, věci samy od sebe hořely a létaly. O celý případ se začali zajímat i novináři a tak se dlouhou dobu spekulovalo o tom, zda to celé není podvrh ze strany rodiny, která na tom chce vydělat peníze, jelikož na tom nebyli finančně dobře. Přítomni byli i dva parapsychologové, kteří se pokusili s duchem komunikovat a navázali kontakt. Po čase se ukázalo, že hlavním ohniskem Poltergeista je jedenáctiletá Janet. Případ nebyl do dnes zcela objasněn a jak to skutečně bylo se už asi nikdy nikdo nedozví. Fotografie, videa i nahrávky jsou volně dostupné na internetu.

Tohoto případu se Ed a Lorraine Warrenovi opravdu účastnili, údajně ale jen velmi krátce.

Zhlédnuto ~ Lights Out

3. srpna 2016 v 10:45 | Lucille Daryl

Lights Out

Zhasni a zemřeš
Horor
USA, 2016, 81 min
Režie: David F. Sandberg

☆☆☆☆


Cosi se skrývá ve tmě.. Je to skutečné? Před lety kvůli tomu mladá Rebecca odešla z domu a myslela si, že všechny své strachy nechala za dveřmi. Teď ale její minulost pronásleduje i jejího malého bratra Martina. Tajemná a hrůzu nahánějící bytost, skrývající se ve tmě, se nyní vrátila a je záhadně propojena s jejich matkou Sophií, která se čím dál víc uzavírá do sebe. Rebecca si uvědomuje, že to, co se snažila potlačit, je skutečné, a že teď jsou životy všech v ohrožení... jakmile se zhasnou světla.
Horor, kde je hlavním "strašícím prvkem" něco, co děsilo (nebo stále děsí) snad každého z nás. Tma. Lights Out na mě podle traileru působil jako jeden z běžných hororových snímků, ve kterých jeden z hlavních hrdinů v minulosti něco tak trochu podělal, lehce se mu to vymklo z rukou a tak za to teď trpí. Jenže tady nejde jen o nějakého ducha, který se mstí, ačkoli se tak na první pohled může zdát. Tady je to jiné, promyšlené a hlavně místy skutečně děsivé. Light Out je ten horor, kde toho nevidíme příliš mnoho a přesto nás mrazí. Takže zapomeňte na přehnané efekty duchů a démonů, tady uvidíte nějaké ty siluety, stíny, čmouhy a přesto to bude fungovat.

 
 

Reklama