Zhlédnuté horory

Horror | Březen 2015

1. dubna 2015 v 12:29 | Lucille Daryl
Bylo pěkně naivní si myslet, že březen bude plodnější. Bohužel nebyl, naopak. Zhlédla jsem jen pouhopouhé tři horory a jeden z nich byl pro mě naprostá ztráta času. Bohužel. Chuť se na něco podívat byla téměř každý den, ale s výběrem filmu to bylo horší. Nenašla jsem nic, na co by se mi zrovna chtělo koukat. Netrpělivě ale vyčkávám na některé novinky a nejspíš začnu psát na blog i o nich, aby čtenáři mohli vyčkávat se mnou, když už ty mé mini-recenze jsou tak chudé.

The Woman in Black: Angel of Death

Žena v černém 2: Anděl smrti
Drama/Horor/Thriller
Velká Británie, 2014, 98 min
Režie: Tom Harper

ODPAD

Skupina osmi školáků, evakuovaných za druhé světové války z Londýna, přijíždí v doprovodu ředitelky skoly Jean Hoggové a mladé učitelky Eve Parkinsové do téměř opuštěné odlehlé vísky Crythin Gifford. Jejich cílem je zchátralá rezidence, která se nachází na ostrově, spojeném s pevninou pouze úzkým náspem schůdným pouze za odlivu. Ve snaze ukrýt se tu před hrůzami války svou přítomností brzy znovu probudí k životu zlé síly, které tuto působivou osamělou budovu pronásledují po celá desetiletí.

Co to sakra bylo?! Do teď nevěřím tomu, že to bylo až tak strašné. Nečekala jsem moc, ale nečekala jsem ani tak málo. Čekala jsem zkrátka klasický průměrný britský horor s pěknou atmosféru. Ale tady i ta atmosféra stála za hovno. Shrňme si to - nudné, předvídatelné, vykradačské, o ničem. Shodly jsme se se sestrou, že tenhle horor by za něco stál možná tak před pár lety, ale v roce 2014 to prostě nepřekvapí a rozhodně nepotěší. Není tam nic, co bychom neviděli jinde. Ani diváka, který má na svém kontě jen malou hrstku hororů to nemůže překvapit. Neviděla jsem snad nic tak předvídatelného, jako tady. ,,Škrtni tou sirkou ještě jednou, ať se za tím klukem může něco objevit" - jen jsem to dořekla, stalo se tak. Děkuji pěkně. ,,To blikání je tam pro to, aby tam mohlo něco vybafnout a zařvat" - opět se tak stalo a jedna ze sta předvídatelných scén nechyběla ani na samotném konci, ale nebudu spoilerovat. Zkrátka, pokud jste viděli nebo se chystáte kouknout, mám na mysli úplně poslední scénu před titulky. Houpací křeslo, lekačky, staré hračky. Nenajdeme tu prostě NIC co by stálo za obdiv. A když už britské horory nemají nic, tak mají alespoň pěknou pochmurnou atmosféru. Ale tady bohužel chyběla i ta, jak už jsem zmínila na začátku. Bylo to jak pokus o britský film natočený v Americe. Jediné plus jsou snad dobré herečky v hlavní roli, ale ani naše milá Narcisa Malfoyová to nezachrání. U filmu jsem se nudila od začátku do konce, byl pro mě velký problém to dokoukat a upřímně lituji, že jsem se překousla a vydržela do konce. Váhala jsem mezi odpadem a jednou hvězdičkou, ale nemůžu dát byť jen jedinou hvězdičku filmu, který mě absolutně nebavil.

Horror | Únor 2015

6. března 2015 v 10:44 | Lucille Daryl
Tento měsíc byl bohužel hodně chudý, ale nedá se nic dělat. Na horory zkrátka nezbyl čas a o to větší absťák teď pociťuji. Snad bude březen hororovější!

Hills Have Eyes

Hory mají oči
Horor/Thriller
USA, 2006, 104 min
Režie: Alexandre Aja


Obyčejná rodinná dovolená se rázem promění v peklo a v boj o holý život.

No nedivte se, já tenhle starší profláknutý horor do letošního února vážně nikdy neviděla! A co jsem tak zjistila, o nic jsem nepřišla. Já vím, že musím brát ohledy na tu dobu, ale i v roce 2006 se najde kvalitnější práce, než tahle tuctová vyvražďovačka. Musím podotknout, že se mi líbil začátek. Začalo to zkrátka pěkně a mělo to vážně příjemnou atmosféru, ale jakmile se začalo něco dít, šlo to do háje. Což by asi nemělo, že. Ne, mně se to nelíbilo, já to považuji za nudnou a nedomyšlenou slátaninu. V půlce filmu jsem se nudila tolik, že to nešlo ani vnímat a když už jsem se donutila to i přesto nevypnout, konec stál stejně za nic. Původní verzi z roku 77 jsem bohužel neviděla tak nemůžu posuzovat, ale vzhledem k tomu, že i tenhle remake má lepší hodnocení, ani ji vidět nechci.

Horror | Leden 2015

3. února 2015 v 15:00 | Luci Lestrange

Village of the Damned

Městečko prokletých
Sci-Fi/Horor
Velká Británie, 1960, 77 min
Režie: Wolf RillaNa anglické městečko Midwich jednoho dne zapůsobí tajemné silové pole, které zapříčíni to, že všichni jeho obyvatelé zničehonic. Každá žena otěhotní. A to včetně dospívajících dívek i žen, jejichž muži u nich nebyli přítomni. O devět měsíců všechny tyto ženy porodí blonďaté a mimořádně inteligentní děti, které ale trpí naprostým nedostatkem emocí. Brzy odhalí i jejich neobyčejné schopnosti, které nahánějí hrůzu.

Krásná sci-fi práce šedesátých let. Na rychlé konce už jsem si u těch starších černobílých filmů zvykla, nicméně u tohohle to byla trochu škoda, jelikož se na film vážně pěkně dívalo a možná by to chtělo ještě trošičku rozvést děj, který byl jinak na jedničku. Děti jsou děsivé samy o sobě, co teprve když jim děsivě svítí oči a mají tak vražedné pohledy, až z toho mrazí. Mimozemský námět byl vážně zajímavý, provedení trošičku pokulhávalo.

Horror | Prosinec 2014

15. ledna 2015 v 14:18 | Luci Lestrange
Rozhodla jsem se, že by se hororové filmy mohly stát větší součástí mého blogu , jelikož jsou mým velkým zájmem. Většinu svých zhlédnutých hororů mám v galerii, ale pochybuji, že tam někdy někdo zabloudí. Je to spíš jen takový přehled. Ráda bych psala recenze, ale přeci jen to dá zabrat a ne každého to baví číst, navíc už je velká spousta lidí, která recenze píše, takže je to docela zbytečné. Tak jsem se rozhodla, že bych na blog dávala zhlédnuté horory za každý měsíc s nějakým menším textem a hodnocením. Je začátek roku, což je ideální, ale stejně bych ráda na úvod začla prosincem, jelikož jsem i v něm viděla pár zajímavých kousků

Ouija

Horor
USA, 2014, 90 min
Režie: Stiles White

☆ ☆

Když Debbie se svou sestrou hrála hru Ouija, nerespektovala její pravidla, která praví, že by hru neměl hrát nikdy člověk sám. Když rodina mladou Debbie našla oběšenou v domě, její sestra to nemohla pochopit a protože se rozhodla pátrat po tom, co se vlastně stalo. A to právě prostřednictvím spiritistické desky, přes kterou se pokusila se svými kamarády Debbie kontaktovat. Komunikace s duchy ale není tak jednoduchá, jak si myslela.

Na tenhle film jsem se těšila už od doby, co vyšel trailer. Vypadal zajímavě a předpokládala jsem, že by mohl být vážně povedený. Spiritistická deska není sice originálním námětem, ale zajímavým určitě, alespoň pro mě. A dobrých duchařských hororů není nikdy dost. Bohužel, byla jsem zklamaná na plné čáře - nuda, nuda, nuda. A k té nudě se přidaly ještě trapné efekty, nezajímavá zápletka a ne zrovna zajímavé vyzobrazení duchů. Celé to bylo spíš k smíchu. Za mě pouhé dvě hvězdičky.

 
 

Reklama